خدمات طراحی بسته بندی   قیمت طراحی بسته بندی  نمونه بسته بندی  بسته بندی ضد آب  بسته بندی صادراتی    09150554525

بسته بندی اولیه

بسته بندی اولیه همان بسته بندی برای محصول اصلی است. در زمان پیاده سازی بسته بندی برای محصولات اگر نیاز باشد یک بسته بندی مادر یا بسته بندی ثانویه برای نگهداری تعداد معینی از بسته محصول طراحی و پیاده سازی می‌شود.

بسته ‌بندی اولیه (primary packaging) چیست؟ به‌طورکلی برای هر محصول بین یک تا سه‌ لایه بسته ‌بندی می‌توان در نظر گرفت که اولین لایه از اهمیت بسیار بالاتری به نسبت دو لایه دیگر برخوردار است. بسته ‌بندی اولیه به طور خلاصه به اولین پوششی گفته می‌شود که محصول را پس از تولید آن در برمی‌گیرد.

 باتوجه‌به پیشرفت زیاد صنعت و زیادشدن برندهای تولیدکننده محصولات، تقاضا برای ایده‌های جدید بسته‌بندی اولیه و ثانویه نیز افزایش‌یافته است و صاحبان کسب‌وکار در پی ایده های نو و خلاقانه جهت پکیجینگ محصولات خود هستند.

پکیجینگ مناسب می‌تواند بسیاری از نیازهای محصول را مانند نیاز به حفاظت در برابر عوامل محیطی و تغییرات جوی، حفظ کیفیت و… برآورده سازد و در کنار آن به زیبایی و ارائه بهتر آن نیز کمک کند. از جمله ویژگی‌هایی که پکیج اولیه باید داشته باشد می‌توانیم به نکاتی نظیر موارد زیر اشاره کنیم:

 • عدم انتقال بو و رطوبت به محصول
 • خلاقیت ساخت
 • توانایی تحمل تغییرات دما
 • صرفه اقتصادی
 • زیبایی و چاپ‌پذیری
 • نفوذناپذیری نسبت به هوا و اکسیژن

چرا به پک اولیه نیاز داریم

نیاز به بسته‌ بندی باتوجه‌به پیشرفت صنعت و تعدد شرکت‌های تولیدکننده محصولات به شیوه صنعتی، بیشتر از پیش شده و همواره در حال افزایش است. بسته‌بندی اولیه به دلیل تماس مستقیم با محصول از اهمیت ویژه‌تری نسبت به دیگر لایه‌های بسته ‌بندی برخوردار است.

بسته‌بندی اولیه یک راه خوب برای محافظت از محصول در برابر آسیب‌های احتمالی در مدت‌زمان تولید در کارخانه تا رسیدن به دست مصرف‌کنندگان است. بسته‌بندی فراتر از پوششی ساده است که وظایف گوناگونی داشته و طیف گسترده ای را شامل می‌شود. از جمله این وظایف می‌توانیم به موارد زیر اشاره کوتاهی داشته باشیم:

 • سد مقاومتی در برابر گردوغبار
 • عدم اجازه نفوذ میکروارگانیسم‌ها
 • برندینگ محصول
 • ایجاد مقاومت در برابر ضربات
 • حفظ کیفیت و استانداردهای محصول
 • ایجاد شکل مناسب جهت قرارگیری داخل لایه‌های بعدی بسته‌بندی

داشتن پک اولیه در بسته بندی صنعتی در کیفیت نهایی دیزاین تاثیر دارد.

ویژگی‌های پکیجینگ اولیه

در طراحی بسته ‌بندی اولیه رعایت استانداردهای بهداشت و کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که این موضوع به دلیل تماس مستقیم پکیج اولیه با محصول است. رعایت این ویژگی‌ها در نهایت بسته ‌بندی بهتری را ارائه خواهد داد؛ مهم است در انتخاب و طراحی اولیه فاکتورهایی نظیر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. .
 2. .
 3. .
 4. .
 5. .
 6.  

اولین لایه بسته بندی از چه جنس‌هایی می‌تواند باشد

امروزه جنس‌های گوناگون و متریال متفاوتی برای بسته‌بندی در دسترس عموم است که از جمله انها می‌توان به بسته‌بندی های فلزی، پوشش‌های پلاستیکی، لفاف‌های بسته‌بندی، مواد شیشه‌ای و… اشاره داشت. مرسوم‌ترین نوع بسته‌بندی اولیه از جنس پلاستیک‌های شفاف با قابلیت دیدن محصول است که به دلیل مقاومت مطلوب، هزینه پایین، قابلیت چاپ و… مورداستفاده برای بسته‌ بندی طیف گسترده‌ای از محصولات قرار می‌گیرند.

همچنین استفاده از لفاف‌های بسته‌ بندی و کاغذهای مخصوص به شکل دور پیچ می‌توانند گزینه‌ای مناسب به دلیل دردسترس‌بودن، هزینه پایین به نسبت کیفیت بالا و… باشد که اطلاعات محصول را نیز می‌توان بر روی آن‌ها درج نمود.

طراحان بسته‌ بندی این پک به شما پیشنهاد می‌کنند هنگام انتخاب جنس بسته‌بندی اولیه سعی کنید در ابتدا ویژگی‌های محصولی را که می‌خواهید داخل بسته‌بندی قرار دهید بررسی نموده و سپس باتوجه‌به آنها پک مناسب را انتخاب کنید.

قیمت بسته ‌بندی اولیه چقدر است

 

مدت‌زمان موردنیاز برای ساخت بسته ‌بندی اولیه 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید