خدمات طراحی بسته بندی  قیمت طراحی بسته بندی نمونه بسته بندی بسته بندی ضد آب بسته بندی صادراتی

قیمت طراحی بسته بندی

قیمت طراحی بسته بندی(price of packaging design) به قیمت نهایی ساخت پکیج برای محصول موردنظر اطلاق می‌شود. نرخ پکیجینگ به عوامل متعددی چون پیچیدگی طرح بسته، میزان مهارت طراح، تهیه گسترده بسته‌بندی، مقدار متریال به‌کاررفته در ساخت پک، مدت زمان اجرا، تیراژ بسته و … بستگی دارد. به طور مثال قیمت  بسته بندی حبوبات با قیمت بسته بندی دارو متفاوت است. برخی از شرکت‌ها هزینه چاپ کردن بسته را نیز در کنار بسته بندی از شما دریافت می‌کنند که در این صورت نیازی به پرداخت جداگانه به چاپخانه ندارید و هزینه‌های نهایی برای شما مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود.

پلن‌های قیمتی بسته بندی محصولات 

طرح پایه

2 اتود

3 مرحله ویرایش

12 روز کاری

تحویل فایل لایه باز

8.000.000 تومان

طرح استاندارد

3 اتود

5 مرحله ویرایش

10 روز کاری

تحویل فایل لایه باز چاپی

طراحی استراکچر اختصاصی

ارائه یک زاویه 3 بعدی از بسته محصول

عکاسی از محصول برای بسته بندی

11.000.000 تومان

طرح پرفروش

اتود تا حصول نتیجه دلخواه کارفرما

ویرایش بی‌نهایت

10 روز کاری

تحویل فایل لایه باز چاپی

طراحی استراکچر اختصاصی

ارائه یک زاویه 3 بعدی از بسته محصول

عکاسی از محصول برای بسته بندی (به انتخاب)

طراحی کاراکتر اختصاصی (به انتخاب)

12.000.000 تومان

ویدئو عوامل تاثیرگذار در قیمت بسته‌ها را مشاهده کنید

در این ویدئو که توسط طراحان بسته بندی اینپک تهیه شده به شما در مورد عوامل موثر در نرخ پکیج محصول نکاتی را توضیح می‌دهیم و کمک می‌کنیم تا با هر بودجه‌ای برای محصولات خود سفارش بسته بندی دهید.

نرخ‌گذاری طراحی جعبه هر ساله توسط انجمن طراحان گرافیک اعلام می‌شود. مجموعه اینپک نیز طبق مصوبات انجمن گرافیک هزینه‌های چاپ و بسته بندی را مشخص می‌کند.

رنج قیمتی دیزاین بسته بندی 1402

 اگر قصد پیاده سازی بسته بندی داشته باشید یکی از مواردی که از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، هزینه دیزاین بسته بندی است.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در کنار جذابیت و کارایی بسته بندی باید به آن توجه زیادی نشان داد، توجه به قیمت طراحی بسته بندی است.

شرکت‌های مختلف، هزینه‌های متفاوتی برای پیاده سازی باکس محصولات دریافت می‌کنند.

عوامل تاثیرگذار در نرخ ساخت بسته بندی 1402 را می‌شناسید؟ 

boxdesigning

تعرفه پکینگ و ساخت جعبه محصولات

از معیارهای تعیین کننده رنج قیمتی بسته بندی جنس آن است. مسلما بسته‌ای که از چوب ساخته می‌شود هزینه‌ای بالاتری از بسته نایلونی دارند. باید دید که متناسب با نوع محصول چه جنسی برای پکیج آن بهتر است. قیمت ساخت بسته بندی پلاستیکی با تعرفه بسته‌بندی شیشه ای تفاوت دارد. بیشتر مشتریان تقاضای طراحی بسته کاغذی مقوایی و کارتنی را دارند. در استودیو اینپک ما همه روزه استعلام قیمت طراحی باکس با جنس‌های مختلف را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم تا بهتر بتوانند برای سفارش پکیجینگ محصولات خود تصمیم‌گیری کنند. 

در نهایت، بهترین راه برای به دست آوردن یک برآورد قیمتی دقیق از هزینه‌های پروژه بسته بندی این است که در مورد نیازهای خاص خود با چند آژانس طراحی دیزاین کاور محصولات مختلف صحبت کنید و پیشنهادات قیمتی آن‌ها را مقایسه و بررسی کنید.

homemade-chickpea-hummus-with-chips-p3rrymh682mr19hom1amjvi4q2z4l8g0g86hap0tv8
chips-1

لیست قیمت بسته بندی‌های مختلف

یکی از عوامل اصلی که بر هزینه پروژه بسته بندی شما تأثیر می‌گذارد، پیچیدگی طراحی نهایی برای برند شما است. به عنوان مثال، اگر بسته شما به طراحی کاراکتر یا درج علائم روی بسته بندی زیادی نیاز دارد، احتمالاً سطح قیمتی بسته بندی بالایی داشته باشد.

بله، فرض کنید قصد ساخت بسته برای زعفران را دارید. از آنجایی که این محصول، محصول ارزشمند و گران‌قیمتی است باید بسته بندی آن نیز لاکچری‌تر و مسلما پرهزینه‌تر باشد.

بله نوع تیغ و همچنین نوع برش تیغ در قیمت نهایی طراحی بسته بندی تاثیر به سزایی دارد.

برای آگاهی از جدیدترین قیمت‌های ساخت بسته با ما تماس بگیرید

سطح تجربه طراح، عامل تایین‌کننده بهای بسته بندی

طراحان مختلف سطح دستمزدهای مختلفی دارند. مسلما یک طراح تازه کار و فریلنس، قیمت تهیه جعبه کمتری به شما در مقایسه با یک دیزاینر ماهر می‌دهد اما نباید توقع داشته باشید بسته بندی خوبی برای شما بسازد. 

اهمیت برآورد کردن هزینه انجام بسته بندی چیست؟

امروزه شاهد افزایش قیمت در بسته بندی هستیم و شرکت‌های مختلف نیز نرخ‌های متفاوتی برای ساخت بسته و جعبه اعلام می‌کنند. اگر این هزینه‌ها زیاد باشد شما مجبورید هقیمت نهایی محصولی که در اختیار مشتری قرار می‌دهید را بالا برید که گزینه خوبی نیست چون ممکن است بخشی از مشتریان خود را از دست بدهید. به همین دلیل مهم است که بتوانید نرخ بهای بسته‌بندی محصولات خود را به خوبی آنالیز و مدیریت کنید. 

اگر با عومل تاثیرگذار و تعیین‌کننده نرخ طراحی بسته بندی آشنا نباشید صرفه‌جویی در هزینه‌ها کار دشواری می‌شود. اگر بدانید که عامل خاصی باعث افزایش قیمت جعبه می‌شوید می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را حذف کنید یا نگه‌ دارید. با سرمایه‌گذاری در بسته بندی محصول خود، روی تصویر برند خود سرمایه‌گذاری می‌کنید. ممکن است استفاده از بسته‌بندی های ارزان و بی کیفیت تصویر برند شما را خراب کند. باید در فایل قرارداد بسته بندی تمامی خواسته‌ها و سطح بودجه موردنظر خود را ذکر کنید.

پیچیدگی بسته بندی و تاثیر آن در هزینه نهایی 

اگر ایده طراحی باکس محصول شما پیچیدگی و جزئیات زیادی داشته باشد، قیمت پکیجنگ بالاتر می‌رود. مثلا تهیه بسته بندی ثانویه نیاز به هزینه بیشتری دارد. مواردی چون برش و چیندار کردن بسته نیز که نیاز به کار دستی دارد که هزینه‌ای بابت آن دریافت می‌شود.

افزایش قیمت پکیجینگ دیزاین با افزایش تعداد بسته بندی

حجم کلی سفارش بسته بندی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمتی که می‌پردازید داشته باشد. بعضی از شرکت‌های بسته بندی در تعداد تهیه بسته محدودیت دارند و حجمی کمتر از یک مقدار را قبول نمی‌کنند. در این صورت باید برآورد کنید که آیا به این تعداد بسته بندی نیاز دارید چرا که هزینه‌های پک شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

هزینه‌های چاپ عامل دیگر افزایش قیمت پکیج محصول

اگر می‌خواهید بسته‌بندی محصولات شما متمایز و برجسته باشد، باید هزینه چاپ را در نظر بگیرید.اگر بودجه محدودی دارید، ممکن است بخواهید از روش چاپ ارزان‌تری مانند چاپ دیجیتال برای بسته بندی مواد غذایی یا دیگر محصولات استفاده کنید.

 ارتباط جنس بسته بندی با هزینه طراحی باکس

گزینه‌های بی‌شماری برای بسته بندی محصولات مختلف مثل بسته بندی آجیل و خشکبار وجود دارد.یک فاکتور مهم بسته بندی که باید در نظر بگیرید و در نرخ ساخت بسته نیز اثر دارد، نوع ظرف و متریالی است که برای محصول خود می‌خواهید.

برای برخی محصولات مثل بسته بندی قهوه، بسته بندی پلاستیکی مناسب‌تر است و برای کالاهای الکترونیکی استفاده از جعبه‌های مقوایی و محکم‌تر ضروری است.به طور کلی، هرچه بسته بندی محکم‌تر باشد، ممکن است گران‌تر باشد.

مواد بسته بندی تنوع زیادی دارد، از پلاستیک و مقوا گرفته تا مواد بازیافتی. بسته بندی پایدار هزینه بیشتری دارد اما 74 درصد مصرف‌کنندگان اعلام کردند که حاضرند برای این نوع بسته بندی هزینه بیشتری پرداخت نمایند.اگر به دنبال ظاهری باکیفیت و برجسته هستید، استفاده از متریال لوکس هزینه بیشتری نسبت به استفاده از مواد ساده‌تر دارد.

هزینه‌های بازاریابی فاکتور تعیین کننده قیمت طراحی جعبه

نقش بسته بندی در بازاریابی شما چیست؟ از مشخصه‌های یک بسته بندی خوب جذب مخاطب است. باید تصمیم بگیرید که نیاز به هزینه‌های جانبی مثل چاپ لوگو روی بسته محصولات دارید یا خیر. مثلا هزینه لوگوی چندرنگ از تک رنگ خیلی بیشتر است. باید برآورد قیمت کنید و ببینید این لوگو صرفه اقتصادی دارد و باعث برگشت سرمایه می‌شود یا خیر؟

کمترین قیمت پکیجنگ متعلق به چه جنسی است؟

معمولا بسته بندی کرافت کمترین قیمت را در بین جنس‌های بسته بندی دارد اما باید ببینید آیا این نوع بسته بندی مناسب محصول شما هست یا خیر.

نرخ ساخت بسته بندی در شهرهای مختلف متفاوت است؟

دادن یک قیمت ثابت در دنیایی که هر روز نرخ‌ها در حال تغییر هستند ممکن نیست با این حال در شهرهای بزرگتر مثل تهرانبا توجه به هزینه‌های بیشتر ممکن است نرخ ساخت پک محصولات بیشتر باشد.

4.5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *