09150554525

چاپ کالکوگرافی

چاپ کالکوگرافی (Chalcography printing) از جمله تکنیک‌های پرطرفدار چاپ است که انجام آن از طریق مغار، صفحاتی از جنس فلز، اسید و سایر مواد شیمیایی صورت می‌گیرد. این روزها انواع مختلفی از متدهای چاپ دستی مانند چـاپ گود، برجسـته، سیلک، هم‌سطح و… وجود دارد که کالکوگرافی نیز یکی از آن‌ها است.

وجود بسته‌بندی حرفه‌ای با دیزاین جذاب، یکی از اصلی‌ترین پارامترهایی است که موجب فروش چندین و چند برابری محصول می‌شود. اگر تمایل دارید جعبه کالاهای‌تان طرحی زیبا داشته باشد و با قیمتی نازل چاپ شود، استفاده از خدمات سایت اینپک را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این مجموعه که در حال حاضر به‌عنوان برترین شرکت طراحی پاکت محصول در مشهد شناخته می‌شود، سفارش شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کیفیت بی‌نظیر تحویل می‌دهد.

چاپ کالکوگرافی چیست؟

کالکوگرافی نوعی ح‍ک‍اک‍ی‌ روی‌ ف‍ل‍ز است و به این ترتیب صورت می‌گیرد که ابتدا حکاکی‌های لازم روی صفحات فلزی انجام می‌شود. این صفحات ممکن است که از جنس مس، برنج، روی یا آلومینیوم باشند. بعد از این‌که کلیشه‌های مدنظر آماده شد، سطح آن‌ها را با جوهر آغشته کرده و سپس صفحات فلزی را پاک می‌کنند. در این حالت تنها سطح صفحه کلیشه پاک می‌شود، در حالی‌که مرکب در داخل بخش‌های حک شده و شیارها باقی می‌ماند.

در مرحله بعد کلیشه آغشته به جوهر همراه با یک مقوای نم‌دار از زیر دستگاه کالکوگرافی می‌گذرد. به کمک فشاری که دستگاه به کلیشه وارد می‌آورد، مرکب به درون گودی‌های مقوا انتقال می‌یابد. کلیشه سازی در چاپ کالکوگرافی به دو روش اصلی انجام می‌گیرد که عبارتند از:

  1. روش مستقیم

این راه‌کار دربردارنده همه متدهایی است که از طریق مغارهای متنوع دیزاین موردنظر را مستقیما روی صفحه فلزی حک می‌کنند. از جمله این سبک‌های کاری می‌توان به روش بولینو، متزاتین و… اشاره نمود.

  • روش غیرمستقیم

این تکنیک نیز شیوه‌هایی را شامل می‌شود که طرح‌ها و خطوط به کمک خورنده‌های شیمیایی و مواد عایق‌کننده روی صفحه فلزی ایجاد می‌شوند. این فرآیند چاپ از طریق یک‌سری فعل و انفعالات شیمیایی انجام می‌پذیرد تا در آخر پلیت موردنظر به صورت یک کلیشه درآید.

چاپ کالکوگرافی چیست؟

قیمت چاپ کالکوگرافی

اگر قصد دارید که چاپ جعبه بسته‌بندی محصول خود را با استفاده از تکنیک کالکوگرافی انجام دهید، لازم است بدانید که فاکتورهای مختلفی بر قیمت چاپ اثرگذار هستند. عواملی مثل ابعاد جعبه، تعداد تیراژ، جنس پکیج ،مدت زمان تحویل، تعداد رنگ‌های به کار رفته و خدمات تکمیلی همه و همه نرخ نهایی را دستخوش تغییر می‌کنند.

طراحی و چاپ بسته‌بندی کالا آن‌هم با قیمت مناسب همواره یکی از دغدغه‌های مدیران شرکت‌های مختلف است. کارشناسان مجموعه اینپک با ارائه مشاور رایگان طراحی بسته بندی در این مورد شما را راهنمایی می‌کنند تا هزینه‌های خود را کاهش دهید. برای مثال باتوجه به نوع و جایگاه محصول، چاپ‌های جعبه ارزان قیمت را پیشنهاد می‌دهند تا علاوه‌بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بتوانید از شرکت‌های رقیب پیشی بگیرید.

قیمت چاپ کالکوگرافی

آنچه در مقاله چاپ کالکوگرافی خواندید

چاپ کالکوگرافی تکنیکی است که از طریق ح‍ک‍اک‍ی‌ روی‌ ف‍ل‍ز، طرح موردنظر را به روی سطوح مختلف انتقال می‌دهد. برای سفارش دیزاین و چاپ جعبه محصول خود با این متد محبوب درخواست خود را در سایت اینپک ثبت نمایید. از این مدل چاپ برای طراحی بسته‌بندی نیز استفاده می‌شود.

تیم کارشناسی اینپک چاپ بسته‌بندی شما را در نهایت زیبایی و خلاقیت انجام خواهند داد، به طوری‌که بلافاصله توجه مخاطب را جلب می‌کند. علاوه‌برآن برای ا‌ین‌که خیال شما از بابت کیفیت خدمات ارائه شده آسوده باشد، از همان ابتدای پروژه با شما قرارداد طراحی جعبه محصول بسته می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید