09150554525

چاپ هیبریدی چیست؟

چاپ هیبریدی به معنای چاپ به صورت ترکیبی است در این روش چاپ، فرآیند چاپ به صورت تخصصی و با بالاترین کیفیت در مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به دیگر روش‌ها انجام می‌شود. هر آنچه در رابطه با چاپ به صورت هیبریدی باید بدانید را در این مقاله بخوانید.

چاپ هیبریدی یا هابریدی (hybrid printing) چیست؟ یکی از جدیدترین روش‌های چاپ، چاپ هیبریدی است که به آن چاپ ترکیبی نیز گفته می‌شود. در این تکنیک چاپ روش‌های چاپ دیجیتال و چاپ فلکسو با یکدیگر تلفیق می‌شوند. مزیت‌هایی که این روش در اختیارتان قرار می‌دهد عبارت است از بالا بودن عملکرد و سرعت کار، بهبود کیفیت چاپ و پایین بودن قیمت. این موارد باعث شده چاپ ترکیبی، مخاطبان و مشتریان خاص خود را به راحتی پیدا کند. در این روش، میزان بهره وری نیز به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش می‌یابد و حجم زیادی از یک کار با کیفیت بالا در زمانی کوتاه انجام می‌شود.

دستگاه‌هایی که در این روش به کار برده می‌شوند، قادرند در یک زمان بر روی چند کار مختلف مانور داده و لیبل‌ها و یا برچسب‌هایی با کیفیت ارائه دهند. این دستگاه‌ها برای انجام کارهای مختلف و حتی پیچیده طراحی شده و عملیات و فرآیند چاپ را با مزیت‌های فراوانی همراه کرده اند. برای چاپ کردن بسته بندی و همچنین طراحی چاپ بسته بندی خود کدام شرکت را انتخاب می‌کنید؟

بهترین شرکت برای طراحی بسته بندی شرکتی است که امور چاپ بسته بندی را نیز بر عهده بگیرد. در این صورت دیگر نیازی نیست شما به دنبال پیدا کردن یک چاپخانه معتبر باشید. مجمئعه اینپک با چندین سال سابقه تخصصی در حوزه طراحی و چاپ بسته بندی ارائه دهنده انواع خدمات چاپ ترافارد، چاپ تامپو، هیبریدی، آفست و… است.

هدف چاپ هیبریدی چیست؟

در چاپ هیبریدی، سعی شده امکانات دیجیتال و ابزاری که مشابه آن هستند به کار گرفته شود و در کنار آن نیز از حضور چاپ فلکسوگرافی نیز بهره برداری گردد.

مهم ترین هدفی که این روش به دنبال آن می‌گردد ارائه مزیت‌هایی است که در دو روش چابی فلکسو و دیجیتال وجود دارد. در چاپ فلکسو، قیمت پایین تر است و حجمی‌که با آن می‌توان چاپ کرد بالاست اما در چاپ دیجیتال موردی که حرف اول را می‌زند بالا بودن کیفیت چاپ است. با توجه به پیچیدگی‌های فرایند چاپ افست، کسب و کارهایی که به دنبال بالا بودن کیفیت در چاپ و مناسب تمام شدن هزینه چاپ هستند به سراغ چاپ ترکیبی می‌روند.

مزیت‌های چاپ هیبریدی

تمامی روش‌های چاپ مانند چاپ برجسته، افست، یووی و… مزایا و معایب خاص خود را دارند. پیش از انتخاب هر یک از روش‌های چاپ ابتدا باید از ویژگی‌های آن‌ها به خوبی مطلع شوید. از جمله مزیت‌هایی که چاپ ترکیبی دارد می‌توان به عناوین زیر را اشاره کرد:

انعطاف پذیری بیشتر در چاپ هیبریدی

یکی از مهم ترین مزیت‌هایی که می‌توان در مورد چاپ هیبریدی اشاره کرد، انعطاف پذیری در چاپ انواع و اقسام اقلام چاپی است. در این روش، طیفی که در رنگ‌های دیجیتال وجود دارد گسترش پیدا کرده و می‌توان حتی رنگ‌هایی که خارج از مود CMYK هستند نیز چاپ کرد. با چاپ ترکیبی می‌توان جوهرهایی که مخصوص بهبود وضعیت ظاهری برچسب هستند نیز استفاده کرد. بدین شکل، برچسب و یا لیبلی که چاپ شده بسیار زیباتر و جذاب تر از گذشته ظاهر می‌شود. این ویژگی را نمی‌توانید در تمامی روش‌های چاپ مانند چاپ مخمل مشاهده کنید.

بالا بودن میزان عملکرد در چاپ هیبریدی

از دیگر مزیت‌هایی که می‌توان در مورد چاپ ترکیبی اشاره کرد، بالا بودن میزان عملکرد و یا بهره وری است. سرعت عمل در این روش چاپی به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده و در مواقعی که سرعت بالای کار مورد نظر است، این روش می‌توان تمامی‌نیازهای مربوطه را به خوبی برطرف کند. چاپ لینولئوم نیز برای چاپ در تیراژ بالا مناسب است.

صرفه جویی در زمان در روش چاپ هیبریدی

از دیگر مزیت‌هایی که می‌توان در چاپ هیبریدی اشاره کرد، صرفه جویی در زمان است. گاهی اوقات، مشتری می‌خواهد کار چاپی خود را در مدت زمانی بسیار کوتاه دریافت کند و شاید رفتن به سراغ روش‌هایی مانند چاپ فلکسو، چاپ ترموگرافی و… این امکان را برای او فراهم نکند. زمانی که فرد می‌خواهد کار خود را در بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کند، این روش می‌تواند کارایی و بازده بالایی را از خود نشان  دهد.

کاهش هزینه در چاپ هیبریدی

موضوع مهم دیگری که باید در مورد آن نیز نکاتی ارائه گردد، کاهش هزینه‌هاست. کاهش هزینه در این روش به صورت غیر مستقیم اتفاق می‌افتد. در برخی روش‌های چاپ مانند چاپ حرارتی، شما باید منتظر باشید که عملیات چاپ به پایان برسد و در نهایت، محصول چاپ شده را مورد بررسی قرار دهید. گاهی اوقات ممکن است اشتباهی در چاپ به وقوع بپیوندد و این مورد هم باعث تلف شدن وقت شده و هم اینکه باعث افزایش مدت زمان انجام کار خواهد شد.

در روش چاپ ترکیبی می‌توانید برچسب‌هایی که برای چاپ سفارش داده اید را در یک پاس، چاپ و آنها را مورد بررسی قرار دهید. اگر دیدید که برچسب چاپ شده کیفیت و سایر شرایط مورد نظر شما را دارد، در این صورت ادامه فرآیند چاپ با خیالی راحت انجام خواهد شد. آیا به دنبال روشی دیگری از چاپ با قیمت مناسب هستید؟ چاپ روتوگراور نیز ممکن است توجهتان را جلب کند.

فراهم کردن بخش زیادی از نیازهای بازار در چاپ هیبریدی

مزیت دیگری که چاپ هیبریدی به خوبی توانسته فراهم کند، ارائه خدمات به بخش بزرگی از بازار است. در چاپ ترکیبی، چندین روش را با هم ترکیب می‌کنند و به همین دلیل می‌توان از درصد بالایی از مزیت‌های چاپ استفاده کرد. برای مثال داده‌هایی که به صورت متغیر هستند را نمی‌توان به روش فلکسو یا چاپ یووی چاپ کرد، اما در چاپ هیبریدی انجام این کار به خوبی امکان پذیر است.

چاپ کردن نسخه‌های متفاوت در چاپ دیجیتال باعث شده که بتوان به بخش زیادی از نیازهایی که در بازار وجود دارد به خوبی پاسخ داد. معمولا با این روش، تعداد مشتریانی که برای انجام کار به روش چاپ هیبریدی مراجعه می‌کنند افزایش پیدا می‌کند و درخواست و نیازهای آنها در کوتاه ترین زمان پاسخ داده خواهد شد.

انجام کارهای سخت با چاپ هیبریدی

انجام کارهای سخت و پیچیده از دیگر مزیت‌هایی است که چاپ ترکیبی به خوبی آن را ارائه می‌کند. دستگاه‌هایی که در این روش چاپی مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند پروژه‌های سخت را به انجام برساند. این دستگاه‌ها می‌توانند از تغییراتی که به صورت مداوم بین پروژه‌ها به وقوع می‌پیوندند به خوبی حمایت و پشتیبانی کنند. در صورت تمایل می‌توانید راجع‌به فرایند چاپ گود نیز بخوانید.

از دیگر مزیت‌هایی چاپ هیبریدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفارشی کردن کارها
  • درخشنده کردن و افزایش جلا به چاپ
  • توانایی چاپ به صورت تک رنگ و چهار رنگ
  • امکان چاپ محصولات در اندازه‌ها و ابعاد مختلف
  • ایجاد یک رابط کاربری پیشرفته که به یک صفحه لمسی مجهز شده است
  • مجهز بودن به سیستم داخلی برای تبدیل و چاپ
4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید

طراحی جعبه در تهران

طراحی بسته بندی جواهرات

طراحی بسته بندی دارو

طراحی بسته بندی پسته

طراحی بسته بندی چای