طراحی بسته بندی ادویه جات

طراحی بسته‌بندی ادویه

تاریخ به روز رسانی:آگوست 14, 2021

یکی از انواع طراحی بسته بندی، طراحی بسته بندی ادویه (Spice packaging design) است که طرح آن بسته به نیاز بازار و مشتری می‌تواند متفاوت باشد.

چرا طراحی بسته بندی ادویه اهمیت دارد؟ آیا طراحی آن در افزایش فروش محصول تاثیر دارد؟ هر محصولی برای دریافت توجه و جذب مخاطب نیازمند فاکتورهایی است که یکی از آنها طراحی و رنگ بسته بندی آن می‌باشد. برای آشنایی با انواع مدل های بسته بندی نظیر بسته بندی آجیل با ما همراه باشید.برای دریافت مشاوره رایگان با اینپک تماس بگیرید.

گروه طراحی بسته بندی اینپک

نمونه کار طراحی بسته بندی ادویه

می توانید نمونه کار های طراحی بسته بندی ادویه مجموعه اینپک را از طریق سایت اینپک مشاهده کنید.
طراحی بسته بندی خلاق

طراحی بسته بندی در فروش کالا تاثیر دارد پس بهتر است از بسته بندی خلاقی برای محصول خود استفاده کنید. اینپک طراحی بسته بندی ادویه را به صورت خلاقانه پیاده سازی می‌کند.

پیاده سازی بسته بندی باکیفیت

طراحی بسته بندی ادویه توسط تیم اینپک به صورت حرفه ای و با کیفیت مطلوبی ارائه می ‌شود.

امکان ادیت 3 باره

کارشناس های طراحی بسته بندی اینپک امکان 3 بار ادیت کردن بسته بندی ادویه را برای مشتریان و کارفرما در نظر گرفته است.

گروه طراحی بسته بندی اینپک

بهترین بسته بندی ادویه

ویدئو ببینید

طراحی بهترین بسته بندی ادویه نیاز به ویژگی هایی دارد تا تبدیل به بسته بندی مطلوبی شود. ویژگی بهترین طراحی بسته بندی ادویه را از زبان کارشناس های طراحی بسته بندی اینپک بشنوید

ویژگی بهترین بسته بندی ادویه را ببینید!
بهترین بسته بندی ادویه جات
34
جوایز
97
مشتری
11
کارمند
10
پروژه
گروه طراحی بسته بندی اینپک

ایده پردازی در طراحی بسته‌بندی شفاف

طراحی حرفه‌ای

دیده شدن محتوای بسته ادویه برای برخی افراد بسیار مهم است چراکه خیال آن‌ها را از کیفیت محتوا راحت می‌کند، روش‌های مختلفی برای نشان دادن ادویه درون بسته‌بندی به مشتری وجود دارد:

 • شیشه بسته‌بندی ادویه که به‌صورت کامل شفاف است و به‌خوبی نوع ادویه و کیفیت آن را به نمایش می‌گذارد.
 • استفاده از پنجره‌های کوچک شفاف که به‌صورت شکل‌های جذاب ستاره، دایره، هلال ماه، گل، برگ و غیره در نقاط مختلف بسته‌بندی پراکنه شده است.
 • طراحی کلی بسته‌بندی ادویه غیر شفاف باشد و یک نوار باریک شفاف که به‌صورت افقی، عمودی یا مورب بخشی از طرح را تشکیل دهد.
 • بسته‌بندی به دو نیمه شفاف و غیر شفاف تقسیم شود. البته این دو بخش می‌تواند به‌صورت مساوی یا غیرمساوی باشد. می‌تواند منظم و با خطوط صاف باشد و یا به‌وسیله مرزهای نامرتب و خطوط مورب یا شکسته از هم تفکیک شود.
altonalton
18foods18foods
atashmobileatashmobile
rivarrivar
classkojaclasskoja
boxdesigning
گروه طراحی بسته بندی اینپک

قدرت سادگی طرح بسته‌بندی را دست کم نگیرید

چرا نیاز به بسته بندی داریم؟

از نظر علم روانشناسی، سادگی برای همه افراد جامعه خوشایند است. حضور در موقعیت‌های ساده، دیدن تصاویر خلوت و رنگ‌های ملایم، احساس راحتی و آرامش به انسان منتقل می‌کند. بسته‌بندی ادویه با استفاده از طرح‌های ساده می‌تواند به یک شاخصه تأثیر گذار در فروش بیشتر تبدیل شود. برای مثال تاثیرگذاری یک پاکت بسته‌بندی ادویه را در نظر بگیرید که به‌صورت تک رنگ طراحی شده است، یک سمت آن تصویر گیاهی که ادویه از آن تهیه می‌شود و سمت دیگر پاکت لوگو و نام برند با فروتنی چاپ شده است. گسترش تکنولوژی در عصر حاضر سرعت همه فعالیتهای بشری را افزایش داده و حتی در برخی موارد به هرج و مرج کشانده است، به طوری که بخش قابل توجهی از مردم جامعه درگیر مشغله‌های ذهنی متعدد هستند؛ افراد زیادی نیز بعد از اتمام ساعت کاری برای خرید مراجعه کرده و احتمالاً خسته و کم حوصله هستند؛ در این شرایط دیدن یک طرح ساده و جذاب در قفسه بسته‌های ادویه چقدر برای مشتری خوشایند خواهد بود؟

سفارش بسته بندی ادویه جات
سفارش طراحی بسته بندی ادویه جات

سفارش طراحی بسته بندی ادویه

برای سفارش طراحی بسته بندی ادویه چه باید کرد؟ سفارش طراحی بسته بندی ادویه مجموعه اینپک توسط کارشناس های طراحی بسته بندی ثبت می‌شود. می توانید برای سفارش طراحی بسته بندی ادویه، با کارشناس های طراحی بسته بندی تماس بگیرید.

مجتبی ملاکی از بسته بندی می‌گوید

چرا بسته بندی ادویه؟

شنوا باشید!

خدمات باکیفیت طراحی بسته بندی حبوبات را از شرکت این‌پک، با 10 سال سابقه در زمینه طراحی بسته بندی بخواهید.

برای طراحی بسته بندی ادویه وابسته به متریالی که استفاده می‌کنید، 4 تا 6 روز کاری نیاز است.

در مورد تهیه ادویه جات مشاوره رایگان دریافت کنید
نیاز به مشاوره دارید؟

دریافت مشاوره رایگان در رابطه با طراحی بسته بندی ادویه

تماس بگیرید

برای مشاوره رایگان طراحی بسته بندی حبوبات می توانید با طراح بسته بندی اینپک در تماس باشید.

چند نمونه کار ببینید

نمونه کار بسته بندی ادویه

نیاز به راهنمایی برای ساخت دارید؟

اینپک طراحی بسته بندی چه نوع ادویه هایی را برعهده داشته است؟

نمونه کار بسته بندی ادویه جات

طراحی بسته‌بندی ادویه‌جات یک راهکار مدرن در حوزه تبلیغات است و طرح کلی می‌تواند به نمادی از برند تبدیل شود. طراحی بسته‌بندی با این میزان از نفوذ نیاز به دانش و تجربه زیاد در زمینه گرافیک و بازاریابی دارد. هر شکل و رنگی در طبیعت حامل یک پیام است. بسته‌بندی‌ها نیز قادر به انتقال پیامی خاص به مشتری هستند. مفاهیم ارزشمندی همچون اعتماد، کیفیت بالا، لاکچری بودن، قیمت مناسب را می‌توان با یک طرح حساب شده در بسته‌بندی به مردم منتقل کرد. طراحی بسته بندی مواد غذایی تولیدی خود را حرفه‌ای انجام دهید.

ظاهر بسته‌بندی برای مشتری مهم است و بالا بودن کیفیت بسته‌بندی احتمال خرید را افزایش می‌دهد. از طرفی مواد تشکیل دهنده بسته‌بندی روی قیمت ادویه تأثیر می‌گذارد. طراحی بسته‌بندی ادویه: Spice packaging design یک دانش تخصصی است که بین جذابیت بسته‌بندی و هزینه اجرای آن تعادل برقرار می‌کند.

حاشیه سود بسته‌بندی ادویه مطلوب است و عرضه‌کنندگان این محصول برای ربودن گوی رقابت از دیگر برندها به طراحی و چاپ بسته‌بندی ادویه بر پایه اصول حرفه‌ای نیاز دارند. از مهمترین خصوصیاتی که یک بسته‌بندی موفق باید داشته باشد، کارآیی، سادگی، نوآوری، ماندگاری در ذهن و انتقال حس اعتماد را می‌توان نام برد. در این مقاله تلاش شده است برخی نکات و ایده‌های کاربردی بسته‌بندی ادویه بررسی شود. برای اطلاع از قیمت طراحی بسته بندی  و دریافت مشاوره طراحی بسته بندی همین حالا با شماره 09355054580 تماس بگیرید.

طراحی بسته بندی ادویه
طراحی بسته بندی ادویه

فوت و فن طراحی بسته‌بندی ادویه

مصرف ادویه در ایران بسیار رایج است؛ چرا که باعث خوشمزه شدن غذا می‌شود و آشپزی بدون ادویه دور از ذهن است. با توجه به اینکه این محصولات تنوع بالایی داشته و در هر غذا چند نوع ادویه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بازار عرضه و تقاضای ادویه‌جات در جوامع ایرانی همواره پرشور است؛ کارشناسان معتقدند قیمت فروش، کیفیت ادویه و طرح بسته‌بندی، عوامل موثر بر موفقیت برندها در این بازار است. بنابراین طراحان بسته‌بندی 3 اصل مهم را در حوزه Spice packaging design مد نظر قرار می‌دهند:

 1. داشتن طرح اختصاصی در بسته‌بندی ادویه باعث ماندگاری بیشتر نام برند در ذهن مشتری می‌شود. وقتی مصرف کننده از محصولات خاصی رضایت داشته باشد برای خریدهای بعدی ادویه به دنبال طرح و رنگی که به یادش مانده می‌گردد، در این شرایط اگر طرح‌های بسته‌بندی مشابه در بازار موجود باشد احتمال انتخاب آن برند کاهش می‌یابد.
 2. ذهن انسان تصاویر را بیشتر از نوشته‌ها به خاطر می‌سپارد. نام برند اگر با فونت عادی نوشته شود احتمال فراموش شدنش زیاد است. اما اگر با طرحی خاص و رنگ منحصر به فرد بر روی بسته‌بندی جانمایی شود، به عنوان تصویر وارد ذهن می‌شود نه نوشته، در این صورت ماندگاتر خواهد بود.
 3. کارآیی بسته‌بندی همواره اولویت دارد؛ یک طرح خاص حتی اگر دارای خلاقیت در شکل بدنه یا درب بسته‌بندی باشد اما موجب دشواری مصرف ادویه شود، در نظر مشتری مردود است. همچنین حمل و جابه‌جایی بسته ادویه باید آسان باشد، دارای اندازه مناسب بوده تا به راحتی در دست جای بگیرد و اصطکاک کافی داشته باشد تا سر نخورد.

خلاقیت در طراحی بسته‌بندی ادویه

تماشای تنوع رنگ و شکل در ویترین فروشگاه‌ها احساس خوبی در مخاطب ایجاد می‌کند. برای همین عرضه‌کنندگان کالا در تلاش‌اند از طرح‌های خاص و مخصوص خود برای بسته‌بندی ادویه استفاده کنند تا احساس رضایت مشتری را به دنبال داشته باشد. باهم چند ایده نوآورانه در Spice packaging design را مرور می‌کنیم:

 • ترکیب شکل‌های هندسی؛ یک مکعب مستطیل را در نظر بگیرید که در محل درب ظرف به شکل دایره تبدیل می‌شود. یا برعکس یک استوانه دایره‌ای که در قسمت انتهایی به مربع تبدیل شده و درب روی آن قرار می‌گیرد.
 • ترکیب متریال بسته‌بندی؛ با ترکیب مواد می‌توان طرح‌های خلاقانه ایجاد کرد. مثلاً قوطی مقوایی با در پلیمری، ظرف بلوری با در چوبی، جعبه چوبی با در شیشه‌ای، ترکیب تکه‌های فلزی و چوبی در بدنه
 • ترکیب رنگ‌ها در طرح‌های گرافیکی و به وجود آوردن یک الگوی خاص؛ البته باید در نظر داشت که بین رنگ‌های استفاده‌شده روی بسته‌بندی با نوع ادویه باید ارتباط معناداری وجود داشته باشد.
 • ترکیب رنگ ظرف بسته‌بندی با رنگ ادویه؛ می‌توان از تضاد رنگ‌ها استفاده کرد و یا رنگ‌های مکمل را در کنار هم گذاشت. مثلاً رنگ قرمز فلفل که از قسمت‌های شفاف بسته‌بندی پیداست، در میان رنگ سبز جداره ظرف، جلوه زیبایی دارد. حتی می‌توان قسمت‌های شفاف را به شکل فلفل روی بسته‌بندی تعبیه کرد که با ادویه درون آن رنگ‌آمیزی می‌شود؛ یا می‌توان از چاپ مستقیم نوشته‌ها روی بسته‌بندی شفاف استفاده کرد به طوری که رنگ آن در تضاد با رنگ ادویه باشد.
 • ترکیب ادویه‌ها درون یک بسته‌بندی؛ ادویه‌های پرمصرف را می‌توان درون یک پکیج طراحی و به مشتری عرضه کرد. اندازه ظرف ادویه مهم بوده و منطقی است که اندازه بسته هر کدام از ادویه‌جات متناسب با میزان مصرف آن در پکیج قرار بگیرد.
4.5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *