09150554525

چاپ ویسکوزیته

چاپ ویسکوزیته (Viscosity printing) نخستین بار توسط فردی به نام استنلی ویلیام هایتر ابداع و مورد استفاده قرار گرفت. در این روش که درواقع نوعی چاپ چند رنگ است ترکیبی از اصول و قواعد چاپ ریلیف و اینتاگلیو به کار برده می‌شود.

طی فرآیند چاپ حک شدن تصاویر با استفاده از خاصیت ویسکوزیته یا همان چسبناکی رنگ‌های مختلف انجام می‌پذیرد. در چاپ ویسکوزیته به جای به کار بردن صفحات مجزا برای هر رنگ، تنها از یک صفحه استفاده می‌شود.

پکیجینگ دیزاین اینپک امکان پرینت جعبه محصولات را برای تولیدکنندگان شهر مشهد و اقصی نقاط ایران از طریق چاپ ویسکوزیته فراهم آورده است. با ثبت سفارش خود در این مجموعه در کنار بهره‌مندی از تعرفه مناسب، محصول چاپی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل خواهید گرفت.

چاپ ویسکوزیته چیست؟

چاپ ویسکوزیته یکی از شاخه‌های چاپ اینتاگلیو است که توسط یک گروه هنرمند در سال ۱۹۵۰ در کشور فرانسه توسعه پیدا کرد. طی فرآیند پرینت سه الی چهار رنگ مرکب که هر یک از نظر ویسکوزیته با دیگری متفاوت هستند، ترکیب می‌شوند. سپس با افزودن روغن کتان مقدار چسبناکی جوهرهای به کار برده شده را تنظیم می‌کنند.

در مرحله بعد برای چاپ دیزاین بسته بندی، طرح موردنظر روی پلیت‌های چاپ که از جنس مس یا زینک هستند، ترسیم می‌شود. پس از آن لازم است که جوهردهی صفحه پلیت در چندین گام انجام گیرد. جوهری که نسبت به بقیه ویسکوزیته بالاتری دارد، همراه با فشار وارد فرورفتگی‌های صفحه شده و بعد از آن از روی سطح پلیت پاک می‌شود.

سپس جوهر دوم که ویسکوزیته کمتری دارد، از طریق یک‌سری غلتک‌های لاستیکی به صفحه اعمال می‌گردد. در اثر عبور غلتک همه قسمت‌های پلیت پوشش داده شده و جوهر به تمام نقاط می‌رسد. اکنون سومین جوهر رنگی که سختی بیشتری دارد، از طریق یک غلتک نرم‌تر به بخش‌های گودتر هدایت می‌شود.

در نهایت هم تزریق رنگ چهارم با ویسکوزیته کم انجام می‌گیرد. جوهر مربوطه روی یک پلیت از جنس‌ شیشه‌ پخش شده و پس از آن به صفحه چاپ فشرده می‌شود. با این کار مرکب رنگی تنها در بالاترین بخش پلیت فلزی به چاپ می‌‌رسد. در آخر نیز برگه چاپ روی صفحه قرار می‌گیرد تا پرینت همه رنگ‌ها به صورت همزمان انجام پذیرد.

چاپ ویسکوزیته چیست؟

ویژگی های چاپ ویسکوزیته

یکی از ویژگی‌های بارز چاپ ویسکوزیته این است که اغلب برای چاپ آثار هنری یا سایر محصولات در تیراژ پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت این روش در مقایسه با سایر روش‌ها مانند چاپ افست و … چندان زیاد نیست، به همین دلیل تنها برای تیراژهایی با تعداد محدود به کار می‌رود.

قیمت چاپ ویسکوزیته

هزینه چاپ ویسکوزیته تحت تاثیر فاکتورهای زیر قرار می‌گیرد:

  • ابعاد پرینت

با افزایش سایز محصول چاپی هزینه‌های پرینت نیز بیشتر می‌شود، چون در این حالت متریال مصرفی زیادتر شده و زمان طولانی‌تری هم برای آماده شدن محصول نیاز است.

  • طراحی محصول

دیزاین محصول تاثیر غیرقابل انکاری در جذب مشتری دارد، بنابراین اگر این کار را بر عهده گرافیست‌های حرفه‌ای بگذارید، یک طرح حرفه‌ای را به شما تحویل خواهند داد. البته طراحان برجسته دستمزد بالاتری را برای ارائه خدمات خود طلب می‌کنند.

  • تعداد تیراژ

برای صرفه‌جویی در هزینه و وقت خود بهتر است که از همان ابتدا تعداد تیراژ و جنس بسته بندی محصولات را تعیین کنید. اکثر چاپخانه‌ها با افزایش تعداد تیراژ تخفیف‌هایی را برای مشتریان خود درنظر می‌گیرند، پس هزینه نهایی کاهش می‌یابد.

قیمت چاپ ویسکوزیته

آنچه در مقاله چاپ ویسکوزیته خواندید

چاپ ویسکوزیته نوعی چاپ چند رنگ است که پروسه پرینت را با تکیه بر خاصیت ویسکوزیته رنگ‌ها انجام می‌دهد. سفارش طراحی و چاپ انواع محصولات با نازل‌ترین نرخ و در بالاترین سطح کیفی در سایت اینپک امکان‌پذیر شده است. به این منظور کافی است نمونه طراحی کاور را در سایت مشاهده کرده و پس از برگزیدن دیزاین دلخواه، درخواست خود را ثبت نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید