09150554525

بهترین روش بسته بندی کدام است؟

بهترین روش بسته بندی کدام است؟ بسته بندی یکی از اجزا ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از زمان تولید تا مصرف برعهده دارد. برای انتخاب بهترین روش برای بسته بندی محصول باید ابتدا انواع روش‌های بسته بندی را بشناسید تا بتوانید بهترین مدل آن را برای محصول خود انتخاب کنید.

انواع مختلف بسته بندی

انوع مختلف بسته بندی برای محصولات زیاد است، اما این شما هستید که باید باتوجه به محصول خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید تا بتواند محصول شما را به مشتری بشناساند و از آن طرف فضای مناسبی را برای نگهداری محصول شما مهیا کند تا کمترین آسیب به آن وارد شود. هنگام انتخاب نوع بسته بندی باید به شرکت طراحی بسته بندی اینپک نوع متریال را اعلام کنید تا بتوانیم مدت زمانی که صرف ساخت شده را اعلام کنیم و در کنار آن بتوانیم قیمت و هزینه ساخت جعبه با متریال انتخابی شما را عنوان کنیم. این اعلام قیمت وابستگی زیادی به وزن، حساسیت کالا، ارزش نقدی محصول و آیتم‌های دیگری دارد. انواع بسته بندی به شرح زیر است:

بسته بندی با جعبه مقوایی

بسته بندی با جعبه مقوایی؛ این مدل یکی از قدیمی‌ترین موارد است که برای نگهداری محصول استفاده می‌شده و مواد تشکیل دهنده آن مقوا است. مقوای استفاده شده در این مدل یکی از ضخیم‌ترین مقواها به شمار می‌رود که می‌تواند به خوبی امر محافظت از محصول را برعهده بگیرد. مزیت‌های خوبی که این روش دارد را می‌توان به قابل بازیافت بودن آن اشاره کرد که در کنار تحمل وزن بالا توانسته محبوبیت زیادی در میان سفارش دهندگان کسب کند. انتخاب سایز جعبه را می‌توان یکی از مهم‌ترین موارد دانست که اگر شما سایز بزرگی برای محصول خود انتخاب کنید، ممکن است هنگام حمل و نقل جسم داخل آن به سمت‌های مجاور سُر خورده و باعث آسیب دیدگی شود. اگر هم سایز آن را کوچک انتخاب کنید، می‌تواند باعث هدررفت هزینه شما شود و نتوانید از جعبه برای نگهداری محصول خود استفاده کنید.

بسته بندی پلاستیکی

بسته بندی پلاستیکی؛ دومین گزینه محبوب بسته بندی نوع پلاستیکی آن است که با استفاده از پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌کلرید و… ساخته می‌شود. عایق‌های محافظی در بسته بندی‌های پلاستیکی معمولا به صورت لایه‌ای است که به صورت معمول در نگهداری لوازمی مانند کیف، اجناس شکستنی و… به کار می‌رود. پلاستیک‌های مورد استفاده در بسته بندی باید دارای خواص زیر باشد:

  • ضد حریق
  • ضد انقباض
  • حالت چسبنده
  • کشسانی

پاکت نامه و کیسه

پاکت نامه و کیسه؛ سومین مورد را می‌توان به این مدل اختصاص داد، زیرا استفاده‌های فراوانی برای اجناس بسیار سبک، غیرشکننده و یا لوازم کوچکی مانند لباس‌های نازک و کوچک و لوازم فانتزی بسیار پر استفاده است. جنس آن معمولا به گونه‌ای است که سبک بوده و قرارگیری محصول در آن بسیار راحت است. نفوذ آب به داخل این مدل بسیار سخت بوده و به راحتی می‌توان آن را بازیافت کرد، به همین دلایل توانسته مشتریان خاص خود را داشته باشد.

پاکت پستی پد دار

پاکت پستی پد دار؛ این مدل بیشتر برای محصولاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سبک بوده و از وزن کمی برخوردار باشد. محصولاتی که می‌توانند در این بسته قرار بگیرند، لوازمی مانند جواهرات، لوح‌های فشرده، وسایلی که سطح یکدست و صافی دارند و… است. محافظت این بسته بندی از لوازم داخل خود بسیار بالا بوده و شما می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که می‌توانید به راحتی لوازم شکستنی خود را در طرح خلاقانه و محکمی قرار دهید. تنها عیب این مدل سازگار نبودن با محیط زیست بوده، یعنی قابل بازیافت نیستند.

بسته بندی بافتنی یا منسوج

بسته بندی بافتنی یا منسوج روشی است که به وسیله بافتنی از وسایل داخل خود محافظت می‌کند، یعنی شما می‌توانید وسایلی مانند قطعات خودرو و حتی اسلحه را درون آن قرار دهید، بدون اینکه آسیبی به آن برسد.

کدام یک از انواع بسته بندی محصولات را انتخاب کنیم؟

کدام یک از انواع بسته بندی محصولات را انتخاب کنیم؟ شما باید به طور کاملا مشخص محصول را خود را بشناسید و سپس از میان پک‌های بسته بندی مشخص شده یکی را با توجه به حساسیت محصول، وزن ، قیمت انتخاب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید