طراحی بسته بندی لبنیات

طراحی بسته بندی لبنیات

تاریخ به روز رسانی:آگوست 23, 2021

0

گروه طراحی بسته بندی اینپک

بهترین بسته بندی لبنیات

ویدئو ببینید

0

ببینید ما چگونه کار می کنیم
بهترین بسته بندی لبنیات
34
جوایز
97
مشتری
11
کارمند
10
پروژه
گروه طراحی بسته بندی اینپک

طراحی بسته‌بندی لبنیات محلی

طراحی حرفه‌ای

تولید و عرضه لبنیات به روش سنتی در کارگاه‌های تحت نظارت ارگان‌های بهداشتی انجام می‌شود. همگی محصولات این کارگاه‌ها را تحت عنوان لبنیات محلی می‌شناسیم که در ظروف ساده‌تری نسبت به لبنیات صنعتی عرضه می‌شود؛ اما طراحی بسته‌بندی (Dairy packaging design) همیشه به صنایع پیشرفته غذایی تعلق ندارد، بلکه تولیدکنندگان سنتی نیز می‌توانند از فرصت تبلیغاتی که طرح بسته‌بندی فراهم می‌کند، بهره برده و به برندی نام‌آور در شهر خود تبدیل شوند. سفارش طراحی پکیج‌های جذاب که نام و مشخصات تولیدکننده روی آن چاپ شده باشد و از طرح‌های گرافیکی اختصاصی برای ایجاد تمایز با ظروف عادی موجود در بازار استفاده شود، قطعاً بر بازاریابی و افزایش فروش لبنیات محلی اثر مثبت می‌گذارد. قیمت طراحی بسته بندی خود را با ما کاهش دهید.

altonalton
18foods18foods
atashmobileatashmobile
rivarrivar
classkojaclasskoja
boxdesigning
گروه طراحی بسته بندی اینپک

طراحی جعبه برای بسته های لبنیات

چرا نیاز به بسته بندی داریم؟

0

سفارش بسته بندی لبنیات
سفارش طراحی بسته بندی لبنیات

سفارش طراحی بسته بندی لبنیات

0

مجتبی ملاکی از بسته بندی می‌گوید

چرا بسته بندی لبنیات؟

شنوا باشید!

وابسته به طرح مورد نظر و جنس متریال می‌تواند بین 3 تا 6 روز کاری، طراحی بسته بندی لبنیات طول بکشد.

شرکت طراحی بسته بندی این‌پک با تجربه کاری 10 ساله، آماده ارائه خدمات باکیفیت طراحی بسته بندی لبنیات به مشتریان عزیز است.

در مورد تهیه لبنیات مشاوره رایگان دریافت کنید
نیاز به مشاوره دارید؟

دریافت مشاوره رایگان در رابطه با بسته بندی لبنیات

تماس بگیرید

0

چند نمونه کار ببینید

نمونه کار بسته بندی لبنیات

نیاز به راهنمایی برای ساخت دارید؟

0

نمونه کار بسته بندی لبنیات

سفارش اصولی طراحی بسته‌بندی لبنیات به استخوان‌دار شدن تجارت شما کمک می‌کند! شیر و فرآورده‌های آن سهم بزرگی در سبد غذایی خانواده‌ها دارد؛ زیرا مصرف روزانه لبنیات که سرشار از کلسیم است و به استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند همواره توسط کارشناسان تغذیه توصیه می‌شود. از این رو عرضه محصولات لبنی مختلف با استقبال خوبی در جوامع رو برو است. اما اگر Dairy packaging design به صورت حرفه‌ای و حساب شده انجام نشود، به راحتی فرصت‌های بزرگ بازار لبنیات را از دستان فروشنده می‌رباید و باعث هزینه بی‌تاثیر برای بسته بندی محصول شما می‌شود.

 رایج‌ترین ظروف بسته‌بندی لبنیات، احتمالاً از نظر کارایی بیشترین بازدهی را داشته است که به طور مکرر توسط برندهای مختلف الگوبرداری شده است، اما همواره می‌توان با حفظ قالب اصلی، در طراحی گرافیک روی بسته‌بندی نوآوری ایجاد کرد. برای نمونه پاکت‌های شیر که یک بسته‌بندی استاندارد و بهداشتی است سابقه طولانی در بازار عرضه محصولات لبنی دارد و همچنان با ابعاد و شکل هندسی ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پکیج نیاز به یک گرافیک فوق العاده دارد تا بتواند در بین برندهای قدر ایرانی و خارجی قد علم کند. این امر با یک تعرفه طراحی بسته بندی لبنیات معقول کاملا امکان‌پذیر است.

طراحی بسته‌بندی فرآورده‌های مختلف شیر همچون ماست، پنیر، کره، خامه و بستنی بر اساس ماهیت این محصولات انجام می‌شود. مثلاً طراحی پیکیج پنیر و کره کاملاً متفاوت بوده و بر اساس ویژگیهای مختص هریک انجام می‌شود. در ادامه به نکات طراحی بسته‌بندی یکایک این محصولات و همچنین لبنیات محلی می‌پردازیم. برای دریافت مشاوره طراحی بسته بندی رایگان با ما تماس بگیرید. درصورت نیاز از همکاران ما بخواهید که نمونه قرارداد بسته بندی را نیز برایتان ارسال کنند تا از نکات ضروری مطلع باشید. بسته بندی انواع مواد غذایی با شرکت این پک، حرفه‌ای تجربه کنید.

طراحی بسته بندی لبنیات
طراحی بسته بندی لبنیات

انواع لبنیات بسته‌بندی شده

  • طراحی بسته‌بندی شیر: عنوان مادر خانواده لبنیات به شیر تعلق دارد. بسته‌بندی شیر در زمان‌های مختلف همواره مورد توجه ویژه بوده است. صنایع بسته‌بندی لبنیات در عصر حاضر وارد تحول بزرگی شده و امروزه شیر درون بطری و پاکت‌های متنوع با قابلیت نگهداری در دمای محیط، عرضه می‌شود. طراحی پکیج‌های جذاب شیر یکی از شاخه‌های اصلی این صنعت است و در ادامه به‌طور اختصاصی آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
  • طراحی بسته‌بندی ماست: ماست‌ها تنوع نسبتاً زیادی داشته و در ترکیب با انواع گیاهان مصرف می‌شود. این محصول لبنی غالباً درون سطل‌های پلیمری عرضه می‌شود که درب آن به‌وسیله یک فویل آلومینیومی پلمپ شده است. این نوع بسته‌بندی در اندازه‌های کوچک، متوسط، بزرگ و تک‌نفره وارد بازار شده‌اند. طراحی سطل ماست از دو جنبه می‌تواند جهت ایجاد تغییر و نوآوری هدف قرار بگیرد، یکی شکل هندسی سطل و دیگری گرافیک آن.
  • طراحی بسته‌بندی پنیر: خصوصیت جامد بودن پنیر دست طراحان پکیج این ماده لبنی را اندکی باز گذاشته است تا به هر شکلی که کاربردی و جالب توجه باشد بسته‌بندی گردد. بسته‌های پنیر از قالب‌های کوچک یک‌نفره تا حلبی‌های بزرگ را شامل می‌شود. قوطی‌های فلزی قلع اندود، پاکت‌های چندلایه و ظروف پلیمری در اشکال مختلف می‌تواند پنیر را در خود جای داده و جهت عرضه به مشتری استفاده شود. انتخاب نوع طرح و گرافیک آن به سلیقه طراح بستگی دارد؛ هرچه از ذوق هنری بیشتری استفاده شود، بسته‌بندی پنیر خلاقانه‌تر خواهد بود.
  • طراحی بسته‌بندی کره: غالباً از فویل‌های چندلایه برای بسته‌بندی کره استفاده می‌شود. ترکیبی از صفحات آلومینیوم و کاغذ که مقاومت مناسبی در مقابل تنش‌های فیزیکی و آلاینده‌ها ایجاد کند، اطراف قالب کرده پیچانده می‌شود. همچنین ظروف پلیمری کوچک و بزرگ در شکل‌های هندسی متنوع برای عرضه کره‌های حیوانی و گیاهی مناسب است.
  • طراحی بسته‌بندی خامه: پاکت‌های تتراپک رایج‌ترین بسته‌بندی برای عرضه خامه است. در طراحی پاکت خامه جلوه‌های گرافیکی اهمیت بسیار زیادی داشته و بیشترین بخش طراحی را شامل می‌شود. همچنین ظروف پلیمری با درب آلومینیومی در بازار عرضه خامه نسبتاً پرکاربرد است.
  • طراحی بسته‌بندی دوغ: نوشیدنی‌ها در انواع گوناگون بسته‌بندی روانه بازار می‌شوند، دوغ، نیز از این غافله جدا نبوده و می‌توان به طراحی انواع بطری شیشه‌ای و پلیمری، پاکت چندلایه و کیسه‌های پلاستیکی بالشتی برای بسته‌بندی دوغ فکر کرد. هریک از این الگوها کاربردهای خاص خود را دارند و پیش از اقدام به طراحی، باید محل عرضه این محصول لبنی را سنجید تا متناسب با نوع مصرف و سلیقه جوامع هدف انجام شود.
  • طراحی بسته‌بندی کشک: عضو سنتی خانواده لبنیات، کشک نام دارد. کشک به دو شکل جامد و مایع عرضه و مصرف می‌گردد. تولید و بسته‌بندی کشک پاستوریزه در سال‌های اخیر افزایش یافته است، به همان نسبت طراحی پکیج کشک نیز متنوع شده است. جارهای شیشه‌ای، پاکت، کیسه بالشتی و ظروف پلیمری در اندازه‌های مختلف برخی از بسته‌بندی‌های رایج کشک را تشکیل می‌دهند.
  • طراحی بسته‌بندی بستنی: ازآنجاکه شیر ماده اصلی سازنده بستنی است، اکثر کارخانه‌های لبنیات خط تولید بستنی نیز دارند. دنیای بستنی‌ها بسیار متفاوت از دیگر محصولات لبنی است. تنوع در طعم‌ها و مدل‌های مختلف بستنی، فضای گسترده‌ای برای طراحی بسته‌بندی ایجاد می‌کند. حجم بستنی و نحوه مصرف آن که به‌صورت تک نفره باشد یا نه، روی انتخاب نوع بسته‌بندی تأثیر می‌گذارد. بستنی یک خوراکی مفرح است و در طراحی گرافیک پکیج آن نیز باید از رنگ‌ها و تصاویر نشاط‌آور استفاده کرد.

بهترین بسته‌بندی شیر چیست؟

شیر در جوامع مختلف بیشتر از سایر مواد لبنی مصرف می‌شود، حتی بسیاری از خانواده‌ها با تهیه مقادیر زیاد شیر، خودشان به تولید دیگر لبنیات دست می‌زنند. ازاین‌رو بسته‌بندی شیر از طرف تولیدکنندگان بیشتر مورد توجه بوده و حساسیت بیشتری برای سفارش طراحی بسته‌بندی شیر نشان می‌دهند. بنابراین به بررسی تعدادی از رایج‌ترین انواع پکیج شیر می‌پردازیم تا بهترین بسته‌بندی را بیابیم.

بسته‌بندی شیر پاستوریزه از گذشته‌های دور به صورت بطری‌های شیشه‌ای انجام می‌شد و خاطره شیشه‌های شیر قدیمی که هر روز صبح توزیع و پشت درب منازل قرار داده می‌شد، هنوز برای بسیاری از افراد جامعه زنده است. اما به‌تدریج ظرفیت بازار عرضه شیر پاستوریزه بین بطری‌های پلیمری و شیشه‌ای تقسیم شد. مواد پلیمری دارای مزیت شکل‌پذیری آسان‌تر بوده و احتمال شکستن بطری پلاستیکی در اثر ضربه‌های فیزیکی ناشی از حمل‌ونقل و جابه‌جایی بسیار کمتر است. همچنین کیسه‌های پلاستیکی که به شیر بالشتی معروف است، با شیر پاستوریزه پر می‌شود و مشتریان زیادی نیز دارد.

بسته‌بندی شیر استریلیزه و هموژنیزه صرفاً به‌وسیله پاکت‌های تتراپک و به‌صورت اسپتیک انجام می‌شود، زیرا بهترین بسته‌بندی برای نگهداری طولانی مدت لبنیات در خارج از یخچال (تا چندین ماه) است. این نوع پکیج دارای چندلایه محافظ است که از شیر در مقابل آلاینده‌های زیستی، شیمایی و عوامل تسریع‌کننده فساد مانند نور و اکسیژن محافظت می‌کند. بنابراین برای ایجاد جذابیت در طراحی بسته‌بندی شیر پاکتی تتراپک بیشترین تمرکز روی گرافیک آن معطوف می‌شود. استفاده از ترکیب رنگی خاص، تصاویر جالب توجه و فونت درشت و زیبا در طراحی روی بسته‌بندی، به ایجاد تفاوت‌های بزرگ می‌انجامد.

طراحی بسته‌بندی شیر با تمرکز بر خلاقیت در ساختار بدنه آن، در مورد شیر پاستوریزه به نتایج بهتر می‌رسد. این نوع شیر برای مدت مشخص در حدود 3 روز در دمای یخچال قابل نگهداری است. بنابراین استفاده از هر ظرفی که برای این مدت محافظ سلامت شیر باشد کفایت می‌کند و می‌توان از مواد بهداشتی مختلف برای ساخت یک بسته‌بندی جالب و جدید استفاده کرد.

4.8/5 - (6 امتیاز)