طراحی بسته بندی صنعتی

طراحی بسته‌بندی صنعتی

تاریخ به روز رسانی:آگوست 17, 2021

طراحی بسته بندی صنعتی (Industrial packaging design) از جمله طراحی بسته بندی است که شرکت اینپک با مرغوب‌ترین و مقرون به صرفه ترین قیمت به شما ارائه می‌دهد. با توجه به تنوع ابزارها و قطعات صنعتی، طراحی‌های متفاوتی برای بسته‌بندی هر قطعه وجود دارد. قطعات بزرگ و کوچکی همچون تسمه، فیلتر روغن، پیچ و مهره‌ها و… نیاز به جعبه‌هایی دارند که اطلاعات و کارایی محصول را به طور کامل بیان کرده باشد و علاوه بر این، به حمل درست محصول و حفظ و نگهداری آن کمک کند. 

اگر نیاز به طراحی بسته بندی صنعتی دارید، متخصصان این‌پک آماده‌ی ارائه خدمات به شما هستند. با ما تماس بگیرید. 

زیبایی بسته بندی را ببینید
0

0

0

0

0

0

ویدئو ببینید

0

ببینید ما چگونه کار می کنیم
بهترین بسته بندی صنعتی
طراحی حرفه‌ای

0

boxdesigning
چرا نیاز به بسته بندی داریم؟

0

سفارش طراحی بسته بندی صنعتی
سفارش بسته بندی صنعتی

سفارش طراحی بسته بندی صنعتی

0

شنوا باشید!

وابسته به متریال و حجم کار، معمولا بین 3 تا 6 روز کاری یک طراحی بسته بندی صنعتی طول می‌کشد.

شرکت طراحی بسته بندی این‌پک با داشتن 10 سال سابقه کاری، آماده ارائه خدمات با کیفیت طراحی بسته بندی صنعتی است.

نیاز به راهنمایی برای ساخت دارید؟

0

نمونه کار بسته بندی صنعتی

چرا طراحی بسته‌بندی صنعتی مهم است؟ از جنبه‌های مختلف کاربردی و تبلیغاتی می‌توان پاسخ این سؤال را داد؛ طبق تعریف جامع بسته‌بندی باید گفت بسته‌بندی حمل و نقل کالا را ساده‌تر می‌کند، به توزیع و فروش سرعت می‌بخشد، امکان چیدن منظم‌تر و انبارش بهینه کالا را فراهم می‌کند و باعث استفاده راحت‌تر از محصول می‌شود؛ بنابراین طراحی بسته‌بندی صنعتی از نظر کاربردی برای بهبود عملکرد در مراحل مختلف تجارت کالا اهمیت دارد.

تبلیغات و بازاریابی دیگر جنبه اثرگذار طراحی بسته‌بندی مدرن است که صنعتی شدن تولیدات و ورود بشر به عصر تکنولوژی بر اهمیت آن افزوده است. سرعت گرفتن تولید کالا، حجم زیادی از محصولات را روانه بازار کرده و موجب افزایش عرضه نسبت به تقاضا شده است، به نحوی که فروشگاه‌ها به میدان مسابقه برندها تبدیل شده است. در این عرصه رقابتی، طراحی بسته‌بندی فوری مانند یک امتیاز اضافه است که اگر به درستی از آن استفاده شود شانس پیروزی را ده‌ها برابر افزایش می‌دهند. قیمت طراحی بسته بندی صنعتی را با قیمت ارزان از ما بخواهید. 

طراحی بسته‌بندی صنعتی ترجمه عبارت Industrial packaging design در زبان انگلیسی می‌باشد که امروزه به یکی از رشته‌های شغلی جذاب در دنیا تبدیل شده است. اهمیت این حرفه آنقدر بالاست که برخی صنایع تولیدی به صورت دائمی از یک نیروی حرفه‌ای جهت انجام طراحی بسته‌بندی کمک می‌گیرند. اما اکثر تولیدکنندگان جهت سفارش بسته بندی به شرکت‌های تخصصی طراحی و چاپ مراجعه می‌کنند. در هر دو حالت، داشتن مهارت، ذوق هنری و دانش بازار، جهت ارائه طرح‌های موفق ضروری است. می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت این‌پک تماس گرفته و از  خدمات مشاوره طراحی بسته بندی برخوردار شوید. همچنین می‌توانید برای آشنایی بیشتر با موارد مهم، نمونه قرارداد بسته بندی را نیز دریافت کنید.

طراحی بسته بندی صنعتی
طراحی بسته بندی صنعتی

اهمیت بسته‌بندی در بازار رقابتی عصر صنعت

صنایع در عصر حاضر رشد قابل‌توجهی داشته است که به دنبال آن تولید انواع کالا با سرعت زیاد انجام می‌شود. تعداد کارخانه‌ها در این عصر اصلاً قابل مقایسه با قرن گذشته نیست. اختراع انواع ماشین‌آلات موجب مکانیزه شدن روش‌های مختلف تولید و عرضه محصولات از جمله فرآوری، مونتاژ، ساخت و بسته‌بندی شده است. همچنان که تبدیل و ساخت مواد و وسایل مختلف آسان شده است، افراد بیشتری برای پیوستن به حوزه‌های صنعتی ترغیب شده‌اند. تعدد تولیدکنندگان، رقابت بین آن‌ها را در بازار فروش افزایش داده است. از طرفی ارتباطات و حمل‌ونقل تحول بزرگی یافته و تجارت‌های بین‌المللی تسهیل شده است. به طوری که وقتی مردم برای تهیه کالاهای موردنیاز به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند با انواع برند‌های خارجی روبرو می‌شوند که پایاپای کالاهای داخلی و حتی در برخی موارد بیشتر از آن‌ها در ویترین‌ها جا خوش کرده‌اند. بنابراین صنعت به رقابت عرضه‌کنندگان دامن زده است.

هنر طراحی بسته‌بندی فضای خشک ماشینی را تلطیف می‌کند. توجه به زیبایی‌ها و اعمال آن در صنعت بسته‌بندی، روح تازه‌ای به بازارهای آکنده از کالاهای صنعتی داده است. انسان‌ها در ذات خود به هنر و زیبایی توجه داشته و به سمت آن جذب می‌شوند. تولیدکنندگان در دنیای صنعتی امروز به توانایی بسته‌بندی در انتقال پیام احساسی به مشتری نیاز دارند تا نظر او را جلب کرده و در بخش فروش موفق شوند. فرصت تبلیغاتی که طراحی بسته‌بندی در اختیار صنایع تولیدی گذاشته است، می‌بایست برای گذشتن از برند‌های رقیب غنیمت شمرده شود. مشاوره طراحی بسته بندی دریافت کنید. 

انواع بسته‌بندی صنعتی

طیف گسترده‌ای از تولیدات صنعتی جهت عرضه در بازار نیاز به بسته‌بندی دارند. برای هر دسته از کالاها یک طرح مخصوص جهت بهینه‌سازی عرضه مناسب است. جعبه، قوطی، بطری‌ها، جارهای شیشه‌ای و بسته‌بندی چندگانه تنها بخشی از بسته‌بندی‌های متنوع صنعتی را تشکیل می‌دهند. در ادامه 3 مورد از انواع بسته‌بندی پرکاربرد در صنایع را بررسی می‌کنیم:

  • طراحی جعبه یک بخش بزرگ از بسته‌بندی‌های صنعتی را پوشش می‌دهد. تنوع در سایز، شکل و جنس جعبه‌ها نسبتاً زیاد است که متناسب با اندازه و ماهیت کالا طراحی می‌شود. اما جذابیت رنگ و چاپ گرافیکی در جعبه‌ها اهمیت بیشتری دارد. طراحان بسته‌بندی صنعتی در این بخش به تمرکز و ذائقه هنری بالایی جهت سبقت گرفتن از رقبا نیاز دارند.
  • بسته‌بندی چندلایه برای محصولات حساس مانند داروها استفاده می‌شود. همچنین برخی مواد شیمیایی خطرناک برای حفظ ایمنی انسان‌ها در مراحل حمل و نقل و فروش به بسته‌بندی چندتایی با متریال ویژه نیاز دارند. پکیج‌هایی که چند محصول را باهم عرضه می‌کنند نیز بسته‌بندی چندگانه محسوب شده و به طراحی خاصی نیاز دارند؛ مثلاً در پکیج موبایل که علاوه بر موبایل، شارژر، هندزفری، محافظ صفحه و دفترچه راهنما قرار می‌گیرد، بسته‌بندی به شکلی طراحی می‌شود که درون آن چندین قسمت وجود داشته باشد. همچنین بسته‌بندی مواد آرایشی از دو بخش درونی و بیرونی تشکیل می‌شود و طراحی هریک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
  • ظروف پلیمری و پت غالباً جهت بسته‌بندی مایعات مانند مواد شوینده در نظر گرفته می‌شوند. طراحی شکل این ظروف در صنایع مختلف اهمیت زیادی دارد، چرا که داشتن شکل کاربردی استفاده از کالا را آسان کرده و مصرف‌کننده را خشنود نگه می‌دارد. برای مثال اگر طراحی ظرف روغن به شکلی باشد که هنگام آشپزی اطراف دهانه آن آغشته به روغن نشود، بر رضایت از خرید این محصول تأثیر می‌گذارد. طراحی روی بسته‌بندی در رابطه با این محصولات در درجه دوم اهمیت قرار دارد اما همچنان تأثیرگذار است، زیرا وقتی دو برند مختلف بسته‌بندی با شکل یکسان داشته باشند، طرح گرافیکی روی ظرف وظیفه جذب مشتری را به عهده خواهد داشت.

پتانسیل شغلی طراحی بسته‌بندی صنعتی

امروزه تقریباً تمامی کالاهایی که در زندگی از آن استفاده می‌کنیم در کارخانه‌های صنعتی ساخته می‌شود. محصولاتی مانند لوازم الکترونیکی، لوازم سرگرمی و اسباب بازی‌ها، داروها و مواد غذایی، لباس، لوازم خانگی، لوازم تحریر و هر کالایی را که در نظر بگیرید به صورت صنعتی قابل تولید و عرضه است، همچنین در یک مرکز صنعتی، مجموعه‌ای از محصولات تولید می‌شود.

بسته‌بندی آخرین مرحله خط تولید محصولات در صنایع است. در این قسمت از کارخانه،کالاها تمامی مراحل ساخت یا فرآوری را پشت سر گذاشته و درون پکیج‌های مخصوص خود قرار می‌گیرند. در مجموعه‌های بزرگ، یک بخش ویژه برای ساخت ظروف و جعبه‌های بسته‌بندی وجود دارد اما بسیاری از مراکز تولیدی این پکیج‌ها را به صورت سفارشی و از مراکز تخصصی تولید بسته‌بندی تهیه می‌کنند. در هر صورت این پکیج‌ها قبل از تولید نیاز به طراحی دارند.

بنابراین تقاضا برای طراحی انواع بسته‌بندی زیاد است، به علاوه روز به روز که صنایع گسترش می‌یابند تعداد سفارشات بیشتر هم می‌شود. در کل طراحی بسته‌بندی صنعتی (Industrial packaging design) در طول دهه اخیر رشد قابل توجهی داشته است و با توجه به اهمیتی که در حوزه صادرات دارد، به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد شناخته می‌شود.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *