خدمات طراحی بسته بندی   قیمت طراحی بسته بندی  نمونه بسته بندی  بسته بندی ضد آب  بسته بندی صادراتی    09150554525

طراحی بسته بندی لامپ

طراحی و بسته‌بندی محصولات روشنایی بسیار حائز اهمیت است زیرا این محصولات مانند لامپ بسیار ظریف و شکننده هستند و باید بسته بندی مناسبی داشته باشند تا بتوانند به خوبی در برابر ضربه و آسیب دیدگی مقاومت کنند.‌‌
ازاین‌رو کارتن‌ها و بسته بندی‌هایی برای این محصولات طراحی و تولید شده تا از آن‌ها در برابر آسیب‌های فیزیکی محافظت نماید و به این ترتیب‌ می‌توان احتمال شکستن و برخورد ضربه به انواع لامپ را به حداقل رساند. اگر‌ می‌خواهید در مورد طراحی بسته بندی لامپ اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد‌ می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

نکات قابل درج بر روی کارتن و جعبه لامپ چیست؟

نکات-قابل-درج-بر-روی-کارتن-و-جعبه-لامپ-چیست؟

هنگام طراحی بسته بندی لامپ اطلاعات مختلفی بر روی کارتن‌ها درج‌ می‌شود که از جمله نکات قابل درج بر روی جعبه‌های لامپ‌ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

· خروجی نور (لومن)

میزان نوری که لامپ و دیگر محصولات روشنایی تولید‌ می‌کنند با واحد لومن اندازه گیری‌ می‌شود. مانند لامپ 100 وات که با حدود 1600 لومن تولید‌ می‌شود.

· انرژی مصرفی (وات)

بر روی بسته‌بندی لامپ‌ها باید میزان انرژی الکتریکی مصرفی درج شود تا مشتریان با آگاهی کامل بتوانند خرید خود را انجام دهند.

· میانگین عمر لامپ

در ساخت جعبه لامپ و در قسمت پشت بسته‌بندی باید اطلاعات کامل محصول درج شود. این اطلاعات شامل خروجی نور ( بر اساس واحد لومن)، میانگین عمر محصول، هزینه انرژی سالانه، ظاهر نور( دمای رنگ)، جیوه داشتن لامپ و انرژی مصرف شده ( بر حسب واحد اندازه گیری وات)‌ می‌شود.

· نوع پاتروم و اتصال

· مدت زمان گارانتی

· اطلاعات کارخانه تولید کننده محصولات روشنایی

در این بخش اطلاعاتی مانند نام کارخانه، آدرس، شماره تلفن کارخانه درج‌ می‌شود.

اهمیت بسته بندی لامپ در فروش بیشتر

اهمیت-بسته-بندی-لامپ-در-فروش-بیشتر

در طراحی بسته‌بندی لامپ، اختصاص دادن یک جعبه زیبا برای هر نوع محصولی تاثیر بسزایی در جلب نظر مشتریان و افزایش میزان فروش دارد. در واقع با ساخت یک بسته‌بندی مناسب برای انواع لامپ‌ها‌ می‌توان فروش آن‌ها را چندین برابر نمود.
بر روی جعبه لامپ باید اطلاعات کاملی در مورد محصول و شرکت درج شود تا مشتریان بتوانند نسبت به اصالت و کیفیت محصول اطمینان حاصل نمایند و بار دیگر برند شما را برای خرید انتخاب کنند. به عبارتی‌ می‌توان گفت بسته بندی اولین چیزی است که مورد توجه مشتریان قرار‌ می‌گیرد و مهم‌‌ترین نقش را در انتخاب محصول دارد.
بنابراین هرگز نباید از اهمیت بسته بندی غافل شد و با یک بسته‌بندی حرفه‌‌‌ای و شیک‌ می‌توانید آمار فروش محصولات خود را به راحتی افزایش دهید.

 انواع جعبه لامپ و محصولات روشنایی

لامپ‌ها و محصولات روشنایی مدل‌های مختلفی دارند که از نظر شکل ، سایز و ابعاد و ویژگی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند،از این رو هر کدام به یک بسته بندی خواص نیاز دارند. در ادامه بیشتر به معرفی انواع جعبه لامپ و محصولات روشنایی‌ می‌پردازیم.

· جعبه لامپ ساده

جعبه-لامپ-ساده

این مدل طراحی جعبه لامپ عمدتا برای لامپ‌های ساده و معمولی انجام‌ می‌شود. لامپ‌هایی مانند لامپ کم مصرف، هالوژنی، ال‌‌‌ای دی، شمعی ، لامپ‌ها با وات‌های مختلف از جمله لامپ‎هایی هستند که بسته بندی ساده‌‌‌ای دارند.

· جعبه لامپ رشته ای

جعبه-لامپ-رشته-ای

لامپ‌های رشته‌‌‌ای از پرفروش‌‌ترین لامپ‌ها هستند و کاربرد گسترده‌‌‌ای در روشنایی خانگی و تجاری دارند. این لامپ‌ها معمولا برای نورپردازی‌های قابل حمل مثل لامپ‌های میز، لامپ‌های چراغ قوه، لامپ جلوی اتومبیل، نورهای تزئینی یا تبلیغاتی به کار‌ می‌روند.
لامپ‌های رشته‌‌‌ای در اندازه، خروجی‌های نور و درجه ولتاژهای متفاوتی از 21.5 تا 300 ولت طراحی و تولید‌ می‌شوند. طراحی جعبه لامپ رشته‌‌‌ای متناسب با ابعاد و طرح آن انجام‌ می‌شود و اطلاعات کاملی در مورد لامپ بر روی آن درج‌ می‌گردد.

· جعبه لامپ هالوژن

طراحی-جعبه-لامپ-هالوژن

لامپ‌های هالوژنی ابعاد کوچکی دارند اما خروجی لومن زیادی دارند. بسته‌بندی این لامپ‌ها با استفاده از مدل‌های مختلفی امکان پذیر است. از جمله جعبه‌هایی که عمدتا برای بسته‌بندی این لامپ‌ها استفاده‌ می‌شود‌ می‌توان به جعبه با درب قفلی، درب دارویی و کیبوردی اشاره نمود.
بر روی این جعبه‌ها امکان انواع چاپ وجود دارد اما ارزان‌‌ترین نوع چاپی که‌ می‌توان برای آن‌ها سفارش داد چاپ تک رنگ است. همچنین مقواهای پشت طوسی برای بسته‌بندی این محصولات دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه‌‌‌ای هستند.

· جعبه لامپ پنجره ای

ساخت جعبه لامپ پنجره‌‌‌ای به نحوی انجام شده که قسمتی از محصول قابل مشاهده وخیلی زیبا است. برای جلوگیری از ورود گرد وغبار به داخل جعبه محصول‌ می‌توان برای این قسمت از طلق استفاده نمود.

· جعبه لامپ ال‌‌‌ای دی

طراحی-جعبه-لامپ-LED

طراحی جعبه لامپ‌های ال‌‌‌ای دی نیز مشابه لامپ‌های رشته‌‌‌ای انجام‌ می‌شود، اما از نظر طرح و انواع چاپ از تنوع بیشتری برخوردار است. این جعبه‌ها در سه مدل درب دارویی، قفلی و درب کیبوردی طراحی و تولید‌ می‌شوند.

· جعبه و بسته بندی لوکس لامپ

طراحی و ساخت بعضی از بسته‌بندی‌های لامپ‌ها به نحوی انجام‌ می‌شود که بسیار لوکس و خاص هستند و‌ می‌توان برای هدیه از آن‌ها استفاده نمود. بر روی این جعبه‌های شیک معمولا از چاپ برجسته ، طلاکوب و یا نقره کوب استفاده‌ می‌کنند و ساخت جعبه‌ها با استفاده از بهترین متریال انجام‌ می‌شود.‌‌ ازاین‌رو دارای کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به سایر بسته بندی‌ها هستند.

· جعبه لامپ رومیزی ، سقفی، آباژور

در طی چند سال اخیر لامپ‌های رومیزی، سقفی و آباژور خیلی محبوب شده‌اند و این لامپ‌ها در مدل‌ها و سایزهای مختلفی تولید‌ می‌شوند. به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی این لامپ‌ها در پروسه جابجایی و برای آنکه پوششی زیبا و شیک داشته باشند عمدتا از کارتن‌های محکمی استفاده‌ می‌کنند.

· جعبه کرافت برای لامپ

بسته بندی‌های کرافت طرفداران خاصی دارند و عمدتا از آن‌ها برای بسته بندی لامپ‌های کم مصرف استفاده‌ می‌کنند.

· جعبه لامپ CFL

CFL یا لامپ فلورسنت فشرده در سایزهای مختلفی تولید‌ می‌شود،‌‌ ازاین‌رو برای بسته بندی آن از جعبه‌هایی با طرح و رنگ متفاوتی استفاده‌ می‌شود. با توجه به حساس بودن این لامپ‌ها باید جعبه‌های بسته‌بندی آن را به نحوی انتخاب نمود که آسیبی به لامپ وارد نشود. معمولا برای بسته‌بندی این لامپ‌ها از درب دارویی، کیبوردی یا قفلی استفاده‌ می‌کنند.

· جعبه لامپ فلورسنت

این لامپ‌ها نیز در ابعاد لامپ‌های رشته‌‌‌ای تولید‌ می‌شوند و با انتخاب آن‌ها‌ می‌توان مصرف انرژی در منازل را کاهش داد. ابعاد جعبه‌های لامپ‌های فلورسنت را‌ می‌توان متناسب با اندازه لامپ سفارش داد.

· جعبه مادر- کارتن لامپ

ساخت جعبه مادر در ابعاد بزرگ و به نحوی انجام‌ می‌شود که بتواند محصولات زیادی را در خود جای دهند و به راحتی بتوان آن را جابه جا نمود. این جعبه جنس بسیار مقاومت و محکمی دارند و به خوبی از محصولات روشنایی در برابر ضربه و خطرات احتمالی محافظت‌ می‌کنند.

طراحی بسته بندی مهتابی

طراحی-بسته-بندی-مهتابی

طراحی کارتن لامپ از اصلی‌‌ترین و حساس‌‌ترین مراحل در ساخت و تولید لامپ‌ها به‌شمار می‌رود. زیرا طراحی جعبه باید به نحوی انجام شود که بسیار جذاب باشد تا بتواند نظر مشتری را به خود جلب نماید. در واقع هر چقدر که جعبه طراحی جذاب‌تری داشته باشند با جلب نظر مشتری فروش افزایش خواهد یافت.
برای داشتن یک طراحی جذاب و چشم گیر برای جعبه‌های لامپ از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، اتوکد و … استفاده‌ می‌شود. این کار را  بهتر است به افراد متخصص در زمینه طراحی بسپارید تا بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید.

قیمت طراحی کارتن لامپ

قیمت گذاری جعبه‌های لامپ‌ها بر اساس فاکتورهای مختلفی صورت‌ می‌گیرد که از جمله آن‌ها‌ می‌توان به ابعاد جعبه، اندازه لامپ، طراحی، جنس مقوا و مواد اولیه به کار رفته در ساخت، نوع چاپ و … اشاره نمود. معمولا برای ساخت جعبه لامپ‌های کوچک از مقوای پشت طوسی 300 گرمی و برای لامپ‌های بزرگ از جعبه‌های لمینتی استفاده‌ می‌شود که دارای مقاومت بالایی هستند. میزان مقاومت مقواهای پشت طوسی به حدی است که‌ می‌توانند از محصولات با وزن کم محافظت کنند،‌‌ ازاین‌رو انتخاب مناسبی برای لامپ‌های کوچک خواهد بود.
این جعبه‌ها از اقتصادی‌‌ترین و مقرون به صرفه‌‌ترین کارتن‌ها برای بسته بندی لامپ به‌شمار می‌روند. به منظور افزایش زیبایی بیشتر محصولات و بسته‌بندی آن‌ها‌ می‌توان از یووی براق یا پوشش سلفون روی جعبه استفاده نمود که موجب افزایش قیمت آن نیز‌ می‌شود.

مراحل طراحی جعبه لامپ

طراحی جعبه لامپ و ساخت آن در سایزهای مختلفی متناسب با ابعاد لامپ‌ها انجام‌ می‌شود. برای این منظور ابتدا سایز و ابعاد جعبه را در نرم افزارهای تخصصی خاصی وارد‌ می‌کنند تا متناسب با آن طراحی را انجام دهند.
پس از آن با توجه به طرح تیغ، طرح جعبه یک فایل از طرح کلی جعبه را پیش از از چاپ تهیه‌ می‌کنند و در اختیار مشتری قرار‌ می‌دهد تا در صورت مورد تایید بودن آن را در تعداد دلخواه سفارش دهند. ساخت جعبه‌ها عمدتا با مقوای پشت طوسی و یا لمینتی و با چاپ تک رنگ، دورنگ و چهار رنگ انجام‌ می‌شود.

سفارش کارتن بسته بندی لامپ

تولید کنندگان انواع لامپ و محصولات روشنایی متناسب با سایز و ابعاد محصولات خود‌ می‌توانند جعبه‌های بسته بندی را برای آن‌ها سفارش دهند. برای این منظور کافی است که به وب‌سایت یکی از شرکت‌های معتبر که به صورت تخصصی در زمینه چاپ و بسته‌بندی انواع محصولات فعالیت دارند مراجعه نمایند و یا اینکه با کارشناسان فروش آن‌ها تماس برقرار نمایند.
به این ترتیب اطلاعات کاملی در مورد قیمت و جزئیات بسته‌بندی محصولات کسب کنند تا متناسب با ویژگی‌های محصول خود متناسب‌‌ترین و مستحکم‌‌ترین جعبه را در تعداد مورد نیاز سفارش دهند و در مدت زمان کوتاهی آن‌ها را تحویل بگیرند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با نمونه طراحی‌ها و جعبه‌ها حتما به وب‌سایت ما مراجعه کنید.

سوال متداول

  • برای بسته بندی لامپ‌ها و محصولات روشنایی سنگین از چه نوع جعبه هایی استفاده می‌شود؟

این لامپ‌ها با توجه به وزن سنگین و ابعاد بزرگی که دارند نیاز به یک بسته‌بندی مقاوم دارند.‌‌ ازاین‌رو معمولا برای این لامپ‌ها از جعبه‌های لمینتی که استحکام و مقاومت بالایی دارند استفاده‌ می‌کنند.

  • اقتصادی‌‌ترین بسته بندی لامپ‌ها کدام اند؟

برای بسته بندی لامپ‌ها با کم‌‌ترین قیمت ممکن معمولا از مقواهای پشت طوسی استفاده‌ می‌شود. اما توجه داشته باشید این جعبه‌ها تنها‌ می‌توانند محصولات با وزن کم را تحمل کنند.

  • چگونه می‌توانیم فروش لامپ‌ها را افزایش دهیم؟

با انتخاب یک بسته‌بندی شیک و زیبا برای لامپ‌ها‌ می‌توان ضمن محافظت از آن‌ها بیشتر مشتریان را تحت تاثیر قرار داد و با جلب نظرشان میزان فروش لامپ را چند برابر نمود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید