خدمات طراحی بسته بندی  قیمت طراحی بسته بندی نمونه بسته بندی بسته بندی ضد آب بسته بندی صادراتی

بهترین متریال برای بسته بندی

بهترین متریال برای بسته بندی کدام متریال است؟ جنس‌های مختلفی برای بسته بندی وجود دارد این که چه نوع جنسی برای بسته بندی شما مناسب است به پارامتر های گوناگونی وابسته است که اولین پارامتر را می‌توان مخاطب، میزان هزینه و... در نظر گرفت.

جنس بسته بندی و تاثیر آن در شیک شدن بسته بندی محصول. موضوع مهمی‌که در مورد بسته بندی و ارائه محصولات به بازار، حرف و حدیث‌های زیادی در مورد آن وجود دارد، بهترین متریال برای بسته بندی است. متریال‌ها و مواد مختلفی برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند و باید با توجه به نوع محصول، یکی از انواع آن  انتخاب شود.

با توجه به نوع محصول، می‌توان یکی از مواد و متریال‌های موجود در بازار را برای خدمات بسته بندی محصول انتخاب کرد. از جمله متریال‌هایی که برای ارائه محصولات و کالاهای مختلف، استفاده می‌شود کاغذ و مقوا، شیشه و یا فلز است. اگر حفظ کیفیت و ترکیب نشدن محصول با جعبه ای که در آن قرار گرفته، مد نظر است بهتر است به سراغ متریال‌هایی مانند شیشه رفت.

استفاده از پلاستیک نیز به دلیل آنکه می‌تواند جعبه‌هایی با شکل‌های متفاوت در اختیار قرار دهد، رواج زیادی پیدا کرده است. مبحثی که ما قصد داریم در این متن در مورد آن صحبت کنیم، متریال‌هایی است که امروز به وفور برای عرضه مواد مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

متریال‌های مورد استفاده برای بسته بندی

موادی که در گذشته برای پیچیدن و جعبه بندی محصولات مورد استفاده قرار داشت، زیاد نبود و معمولا از کاغذ و یا مقوا برای این مورد استفاده می‌کردند، اما امروزه مواد مختلفی برای آنکه محصولات را در آن قرار دهند و ارائه کنند، وجود دارد. این روش‌های جدید، باعث شده مشتریان و مخاطبان نیز، نظرشان جلب شده و فروش محصول بالاتر رود. از جمله مهم ترین و بهترین متریال‌های مورد استفاده برای آنکه یک محصول را در آن قرار داد و ارائه کرد، می‌توان به موارد زیر  اشاره نمود:

کاغذ؛ معمول ترین متریال برای بسته بندی

یکی از معمول ترین متریال‌هایی که برای پیچیدن و عرضه محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاغذها و مقواها هستند. مقوای پشت طوسی، گلاسه و بافت دار از جمله انواع مقواهای مورد استفاده در این صنعت به شمار می‌رود.

مقوای بافت دار در بسته بندی

یکی از انواع مقواها، مقوای بافت دار است. مقواهایی که از جنس کتان، فابریانو، سوزنی و تیزیانو هستند در این گروه قرار داده می‌شوند. معمولا برای محصولاتی که نیاز است به گونه ای کاملا متفاوت ارائه شوند استفاده از انواع مقوا می‌توان بسیار راهگشا و مفید ظاهر شود.

برای محصولاتی مانند محصولات فانتزی، جواهرات ارزان و یا جعبه‌هایی که برای کادو مورد استفاده قرار می‌گیرند به سراغ این نوع مقوا می‌روند. مقوای بافت دار در برابر رطوبت مقاومت زیادی ندارد.

مقوای پشت طوسی در بسته بندی

مقواهای پشت طوسی، در یک طرف پرداخت شده و در طرف دیگر پرداخت نشده هستند و به رنگ طوسی ارائه می‌گردند. این نوع مقوا از نظر کیفی در سطح متوسط قرار دارد و به آن درجه دو اطلاق می‌کنند. در پیچیدن و یا به عبارت دیگر بستن محصولاتی مانند مواد شوینده و مواد بهداشتی از این متریال استفاده می‌شود. جاهایی که کیفیت متریال بسیار مهم و ضروری به نظر می‌رسد معمولا به سراغ این نوع مقوا نمی‌روند.

مقوای گلاسه، متریالی با کیفیت در بسته بندی

از دیگر انواع مقواهایی که در حوزه بسته‌بندی از آن استفاده می‌شود، مقوای گلاسه است. این مقوا یکی از مقاوم ترین انواع متریال به شمار رفته و به دلیل سطح صافی که دارد عملیات چاپ بر روی آن با کیفیت زیادی انجام خواهد شد. این مقوا دارای سطح صاف، یکنواخت و پرداخت شده است.

از این نوع ماده برای بسته بندی‌های درجه یک استفاده می‌شود. برای تولید مقوای گلاسه، ابتدا سطح اولیه را پرداخت می‌کنند و سپس دو طرف آن با توجه به نوع سفارش براق یا مات شده و در اندازه‌هایی که مورد نظر می‌باشد، برش می‌خورند و در نهایت نیز به صورت رول ارائه می‌شوند.

تاثیر بسته بندی مقوایی بر روی میزان فروش

ماده اولیه برای تولید مقوا، یک نوع خمیر مصنوعی است و معمولا در مقایسه با دیگر متریال‌های موجود در بازار، قیمت پایین تری دارد. این نوع پیچیدن محصول، برای نگهداری به شرایط خاص و ویژه ای نیاز ندارد و به همین جهت یکی از رایج ترین موادی است که به هنگام قرار دادن محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقوا و کاغذ، انعطاف پذیری بالایی داشته و بدون هیچ محدودیت حجمی‌می‌توان برای پکیج کردن انواع محصول از آن استفاده کرد. به دلیل داشتن قابلیت چاپ، می‌توان نوشته‌ها و اطلاعات مختلفی را بر روی بسته درج کرد و این روش می‌تواند یک روش منحصر به فرد برای متمایز کردن محصول از دیگر محصولات موجود در بازار باشد. این گروه، از جمله دوستان محیط زیست محسوب شده و به راحتی در طبیعت تجزیه می‌شود.

شیشه، مهم ترین متریال مورد استفاده در بسته بندی

یکی از مهم ترین متریال‌هایی که در بستن و پیچیدن محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد شیشه است. اغلب محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی در این قالب به مشتریان ارائه می‌شوند. کالاهایی مانند نوشیدنی‌ها، عطرها، سس‌ها و غیره در بسته بندی‌های شیشه ای ارائه می‌گردد. شیشه سطحی صاف و صیقلی دارد و از آنجایی که محتویات داخل به خوبی مشخص است برای محصولاتی که رنگ زیبایی دارند بسیار مناسب و ایده آل به نظر می‌رسد.

تاثیر بسته بندی شیشه ای بر روی میزان فروش

معمولا برای عرضه محصولاتی که ممکن است با ظرف محتوی شان واکنش نشان دهند، شیشه بهترین متریال به شمار می‌رود. این ماده یکی از قدیمی‌ترین مواد برای ارائه محصولات به شمار می‌رود و در مقایسه با دیگر موادی که برای بسته بندی محصولات به کار گرفته می‌شود، قیمت بالاتری دارد.

انواع و اقسام شیشه برای ارائه محصول وجود دارد که از آن جمله می‌توان به شیشه‌های مات، طرح برجسته و یا رنگی اشاره کرد که هر کدام از آنها با توجه به نوع محصول انتخاب می‌شوند.

توجه داشته باشید شیشه نیز در نوع خود انعطاف پذیری بالایی داشته و می‌توان شکل‌های متفاوت را به کمک آن ایجاد کرد. این موضوع را مد نظر قرار دهید که هر چه در تولید بسته بندی‌های شیشه ای، خلاقیت بیشتری به کار برده شود بدون شک میزان فروش نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

فلزات، مناسب برای بسته بندی نوشیدنی

برای مواد غذایی همچون نوشیدنی‌ها، برای بسته بندی از فلزات استفاده می‌گردد. از جمله این فلزات می‌توان به آلومینیوم و آهن اشاره کرد. آلومینیوم برای بسته بندی نوشیدنی‌ها و آهن برای بسته بندی محصولاتی مانند کنسرو و یا تن ماهی به کار گرفته می‌شود.

برای آنکه بتوان عملیات چاپ را بر روی این نوع متریال انجام داد از ماشین آلات چاپ افست استفاده می‌شود. معمولا برای درج اطلاعات مورد نیاز مشتری، یک لیبل، چاپ و بر روی قوطی کنسرو چسبانده می‌شود.

تاثیر بسته بندی با جنس فلز بر روی میزان فروش

همان طوری که حتما مشاهده کرده اید اغلب موادی که به صورت کنسروی در اختیار قرار داده می‌شود در جعبه‌های فلزی ارائه می‌گردند. این نوع متریال، مقاومت بالایی در برابر رطوبت، حرارت و غیره دارد و در ضمن نشکن نیز هست و وزن کمی‌هم دارد.

از آنجایی که محصولات و غذاهای کنسروی باید قبل از مصرف در معرض درجه حرارت بالا قرار گیرند، این نوع متریال گزینه مناسبی برای محصولات خوراکی و کنسروی به شمار می‌رود.

مقاومت و پایداری این ماده بالاست و در مقایسه با شیشه قیمت پایین تری دارد و همین دو عامل بسیار مهم باعث شده که  برخی از برندهای معروف در دنیا از فلز برای ارائه برخی محصولات تک نفره خود استفاده کنند. این مساله در حالی است که برای نوشیدنی‌هایی که به صورت خانوادگی مصرف می‌شوند، پلاستیک ماده بسیار مناسبی برای عرضه به شمار می‌رود.

پلاستیک، نوع متفاوتی از بسته بندی

از دیگر موادی که برای بستن محصولات استفاده می‌شود، پلاستیک‌ها هستند. دو نوع دسته از پلاستیک مورد  استفاده قرار می‌گیرد که یکی از آنها ترموست نام دارد و دیگر ترموپلاست. ترموست‌ها بعد از آنکه گرما می‌بینند بسیار سخت می‌شوند و ترموپلاست‌ها بعد از دریافت گرما، انعطاف پذیری شان افزایش پیدا می‌کند.

تاثیر پلاستیک مورد استفاده در بسته بندی روی میزان فروش

از زمانی که بشر با پلاستیک آشنا شد، از آن برای اهداف مختلف خود استفاده کرد. امروزه نیز اگر در فروشگاه‌هایی که به ارائه محصولات مختلف می‌پردازند بروید، شاهد بسته‌هایی خواهید بود که با این نوع متریال پیچیده شده و ارائه می‌گردند. این نوع متریال قیمت پایینی دارد و سبک است و به همین دلیل، در اغلب کارخانه‌هایی که محصولاتشان وارد بازار می‌شود، رواج زیادی پیدا کرده است.

مورد دیگری که باعث شده امروز از پلاستیک برای ارائه محصولات استفاده گردد انعطاف پذیری آن در تولید به شکل‌های متفاوت است. معمولا متریال‌هایی مانند شیشه و یا فلز را به سختی می‌توان تغییر شکل داد اما این محدودیت در پلاستیک وجود ندارد و می‌توان برای محصولات مختلف، یک بسته بندی مناسب و شکیل، خلق و به بازار ارائه کرد. برای مثال زمانی که کودکان مشتری یک محصول هستند می‌توان با استفاده از پلاستیک شخصیت‌های کارتونی را ساخت و ارائه کرد. این مورد می‌توان تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی میزان فروش داشته باشد.

تترا پک، یک محصول نوین در بسته بندی

در سال‌های گذشته مواد خوراکی مانند شیر و یا آب میوه‌ها در بسته بندیی‌ها به نام تترا پک ارائه می‌شوند. این نوع متریال، چند لایه است و از پلی اتیلن، کاغذ و آلومینیوم برای ساخت آن استفاده می‌کنند. از جمله مزیت‌های این ماده قیمت پایین، رنگ پذیری بالا، حمل و نقل راحت، وزن پایین، افزایش قدرت طراحی بر روی آن، قابلیت استریلیزه کردن و یا هموژنیزه کردن و غیره می‌باشد.

تاثیر تترا پک در بسته بندی بر روی میزان فروش

تتراپک‌ها، به عنوان یک روش نوین و جدید در بسته بندی محصولات به شمار می‌روند و به دلیل مزیت‌هایی که در فوق به آنها اشاره کردیم باعث افزایش ماندگاری محصول و راحتی در انتقال آنها خواهد شد.

به همین دلیل است که امروز برای طراحی بسته بندی نوشیدنی‌هایی مانند شیر و یا آب میوه به سراغ این نوع متریال می‌روند. بدون شک این روش و این ماده برای طراحی بسته بندی شیر و…، می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی میزان فروش محصولات داشته باشد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید