خدمات طراحی بسته بندی  قیمت طراحی بسته بندی نمونه بسته بندی بسته بندی ضد آب بسته بندی صادراتی

گسترده بسته بندی (دایکات، باز شده بسته بندی و…)

گسترده بسته بندی یا همان فایل لایه باز بسته بندی، فایلی است که در آن طراح تمام زوایا و حالت باز شده بسته محصول را طراحی و پیاده سازی کرده است. این فایل پس از رسیدن به دست قالب ساز، قالب بسته بندی بر اساس آن طراحی و پیاده سازی می‌شود.

گسترده بسته بندی (به انگلیسی packaging structure) فایلی است که طراح قالب (قالب ساز) طراحی می کند و نقشه بسته بندی کالا به صورت کامل در آن جای داده شده است. این فایل با نام های قالب دایکات، فایل لایه باز طراحی بسته بندی، گسترده جعبه و همچنین باز شده‌ بسته بندی نیز شناخته می شود.
طراح بسته بندی ابتدا فایل طراحی شده بسته بندی را برای قالب ساز ارسال می کند تا او محل‌های برش، محل‌های شکاف، دریچه‌‌های بسته بندی و… را به صورت کامل مشخص کند تا برای چاپ آماده و ارسال شود. در ادامه این مقاله بیشتر در رابطه با فایل گسترده بسته بندی اطلاعاتی را بیان خواهیم کرد، با استودیو پکیجینگ دیزاین اینپک همراه باشید.

اهمیت ساخت گسترده بسته بندی 

اهمیت ساخت گسترده بسته بندی چیست؟

با تهیه قالب گسترده بسته بندی پیش از شروع فرآیند طراحی بسته بندی، می‌توان طراحی ساختاریافته‌تری داشت. موفقیت طراحی بسته بندی در دو فاکتور خلاصه می‌شود: جنس و ساختار بسته بندی. استفاده بهینه از این دو فاکتور در کنار هم رضایت مشتری، راحتی حمل و نقل و افزایش حفاظت از محصول را تضمین می‌کند.
قبل از اینکه بسته بندی به دست مشتری برسد باید از چک پوینت‌های مختلفی عبور کند. با ساخت باز بسته بندی پیش از طراحی می‌توان تمامی این چک پوینت‌ها را روی آن چک کرد تا فرآیند ساخت بسته بندی نیاز به بازبینی مجدد نداشته باشد. گسترده پکیجینگ (باز شده بسته بندی) باید توسط طراح بسته بندی به کارفرما نشان داده شود تا به تایید او نیز برسد.

قیمت ساخت بازشده بسته بندی

قیمت ساخت بازشده بسته بندی

معمولا ساخت فایل گسترده بسته بندی هزینه جداگانه‌ای از قیمت تمام شده طراحی ندارد. اما زمانیکه کارفرما فایل باز شده بسته بندی را تایید نکند و از ادامه همکاری با طراح بسته بندی انصراف دهد هزینه‌ای بابت زحمات طراح بسته بندی برای ساخت گسترده پکیجینگ به او پرداخت می‌شود.

جنس گسترده بسته بندی

جنس گسترده بسته بندی

غالبا از کاغذ به دلیل وزن کم، مقرون‌به‌صرفه بودن، شکل پذیری بالا و قابلیت بازیافت برای تهیه قالب بسته بندی استفاده می‌شود. مقواهای راه راه (Corrugated cardboard) نیز برای ساخت گسترده بسته بندی بسیار کاربرد دارند.

سوالات متداول

گسترده پکیج را چه کسی طراحی می‌کند؟

طراح بسته بندی یا دستیار او وظیفه طراحی باز شده بسته بندی و ارائه آن به کارفرما و قالب ساز را برعهده دارد.

گسترده طراحی بسته بندی نیاز به چاپ دارد؟

خیر، این قالب به صورتی دستی آماده می‌شود و نیازی به چاپ آن نیست.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می‌خوانید