بسته بندی پشمک به فرآیند طراحی جعبه و بسته با طرح خلاقانه و جنس مناسب گفته می‌شود. هدف از دیزاین جعبه پشمک فله ای و لقمه افزایش ماندگاری محصول و حفظ عطر و طعم پشمک می‌باشد. پشمک یکی از خوردنی‌های محبوب جهان است که در ایران به شیوه‌های گوناگونی تهیه می‌شود. هر محصولی برای ماندگاری بهتر به طراحی بسته‌بندی مناسب نیاز دارد که طراحی بسته بندی پشمک (cotton-candy-packaging-design) یکی از این موارد است. دیزاین‌های گوناگونی تابه‌حال برای بسته‌بندی پشمک ارائه شده است. پشمک‌ها انواع گوناگونی دارند که در شهرهای مختلف آماده می‌شوند. همان‌طور که می‌دانیم انواع گوناگون پشمک به انواع گوناگونی از طراحی بسته‌بندی احتیاج دارند.

طراحی بسته‌بندی پشمک باید باتوجه‌به مواردی نظیر فرهنگ و رسوم مردم محدوده جغرافیایی، سطح طبقات اجتماعی خریداران و… انجام شود تا در کنار ظاهر چشم‌نواز، کاربردی و تأثیرگذار در بخش بازاریابی محصول نیز باشد. به طور مثال طراحی بسته‌بندی پشمک تبریز با طراحی بسته‌بندی پشمک شیرازی می‌تواند تفاوت‌های عمده‌ای داشته باشد که این اختلاف به دلیلی ویژگی‌های منحصربه‌فرد پشمک در هر منطقه است.

طراحی بسته بندی پشمک مانند طراحی بسته بندی شکلات و طراحی بسته بندی سوهان، انواع مختلفی دارد و در نقش‌ها و جنس‌های گوناگونی متناسب با محصول ساخته می‌شود. تیم طراحی بسته‌بندی اینپک با بیشتر از ۱۱ سال تجربه در زمینه طراحی بسته بندی محصولات گوناگون مانند طراحی بسته‌بندی گز، طراحی بسته بندی پاستیل و… جهت مشاوره طراحی بسته بندی در خدمت شماست.

از جمله انواع بسته‌بندی مناسب این محصول می‌توان به طراحی بسته‌بندی پشمک یک‌نفره، طراحی بسته‌بندی پشمک لقمه‌ای، طراحی بسته‌بندی پشمک خانگی، طراحی بسته‌بندی پشمک پودری و… که با جنس‌هایی نظیر مقوا، طلق، جعبه فلزی و… امکان‌پذیر است، اشاره کرد.

هزینه طراحی بسته‌بندی پشمک به فاکتورهای زیادی وابسته است که از جمله این موارد می‌توان به

  • شرکت طراحی کننده بسته‌بندی
  • تجربه و سابقه کار طراح
  • نوع و جنس طراحی انتخاب شده

اشاره کرد. به طور متوسط قیمت طراحی بسته‌بندی پشمک بین ۱۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که این مبلغ به طور دقیق پس از تعیین جزئیات طراحی بسته‌بندی مشخص خواهد شد.

مدت‌زمان موردنیاز برای طراحی بسته‌بندی پشمک و اجرایی‌شدن طرح، حدوداً بین ۵ تا ۱۵ روزی کاری است که باتوجه‌به میزان پیچیدگی یا سادگی کار انتخاب شده می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. برای ارتباط با طراحان تیم این پک و بررسی قرارداد بسته بندی  می‌توانید بر روی لینک قبل کلیک کنید و از جزئیات روند طراحی بسته‌بندی پشمک مطلع شوید.

چرا به طراحی بسته‌بندی پشمک نیاز داریم

هر محصولی برای موفق بودن در رقابت‌های میان محصولات مشابه، علاوه بر کیفیت بالا به طراحی بسته‌بندی متناسب با خود نیاز دارد. بسته‌بندی محصول مانند ویترین کوچکی است که در نگاه اول مشتری با آن مواجه خواهد شد و هرچقدر زیبایی بصری بیشتری داشته باشد، تمایل خریدار را نسبت به خرید بالاتر می‌برد.

استفاده از طراحی بسته‌بندی پشمک با رنگ‌ها و نقوش چشمگیر و جذاب می‌تواند توجه افراد را به محصولات برند شما در میان انبوه کالاهای مشابه در قفسه‌های فروشگاه جلب کند که در پی آن فروش بیشتر را خواهید داشت.

طراحی بسته بندی پشمک چگونه است؟

طراحی بسته‌بندی پشمک مرحله‌به‌مرحله صورت می‌گیرد. در طراحی بسته‌بندی پشمک همواره نکاتی مانند ابعاد پشمک، نوع آن (خشک یا مرطوب بودن در پروسه تولید)، شکل و چهارچوب بسته‌بندی موردتوجه طراحان قرار می‌گیرد. باتوجه‌به این موضوع که پشمک یکی از سوغات محبوب و سنتی مردم ایران است، در طراحی نوشتار بر روی بسته‌بندی به طور معمول از نوشتار با خط نستعلیق و طرح‌های اصیل و اسلیمی استفاده می‌شود.

هرچند؛ باید در نظر داشت که خلاقیت در بسته‌بندی پشمک می‌تواند زمینه‌ساز تحول و فروش بیشتر شود. به طور مثال بسته‌بندی پشمک جهت صادرات به کشورهای همسایه و دورتر می‌تواند با نقوش متفاوتی از طراحی بسته‌بندی برای فروش داخلی انجام شود.

طرح‌های خلاقانه همواره طرف‌داران زیادی داشته‌اند و دارند. گاهی خلاقانه‌ترین ایده‌های طراحی بسته‌بندی می‌توانند ساده‌ترین‌ها نیز باشند. برای بسته‌بندی پشمک می‌توان از المان‌های سنتی و طرح‌های مرتبط با محصول استفاده کرد تا در کنار ساخت و طراحی بسته بندی جدید، الگویی متناسب با ماهیت پشمک که یک محصول با قدمتی به بلندای تاریخ ایران‌زمین است، داشته باشیم.

طراحی بسته‌بندی پشمک با چه جنس‌هایی امکان‌پذیر است؟

به طور معمول در طراحی بسته‌بندی پشمک از جعبه‌هایی با جنس مقوا به همراه بسته‌بندی داخلی پلاستیکی استفاده می‌شود که به دلیل شفاف بودن امکان دیده‌شدن محصول را به خریدار می‌دهند. همچنین در طراحی بسته‌بندی پشمک می‌توان از جعبه‌های فلزی و یا بسته‌بندی‌های پلاستیکی و کارتنی به‌تنهایی استفاده نمود که قابلیت چاپ‌پذیری دارند و می‌توان اطلاعات ضروری از محصول مانند تاریخ تولید و نام برند را بر روی آنها درج نمود.

رنگ مناسب برای طراحی بسته‌بندی پشمک

رنگ‌ها نقش بسیار پررنگی در طراحی بسته‌بندی محصول را دارند. طراحی بسته‌بندی ای می‌تواند موفق تلقی شود که علاوه بر الگو ساخت درست، تصاویر و فونت متناسب، دارای رنگ‌های هماهنگ با رنگ و ماهیت محصول نیز باشد. به طور مثال بهتر است در طراحی بسته‌بندی میوه خشک از رنگ‌های متناسب با میوه‌ها و در طراحی بسته‌بندی پسته از رنگ‌هایی در طیف سبز و زرد شود.

در انتخاب رنگ‌های بسته‌بندی پشمک نیز می‌توان باتوجه‌به رنگ و نوع پشمک نظیر پشمک زعفرانی، پشمک هل دار، پشمک پرتقالی، پشمک وانیلی و…طیف رنگ موردنظر را انتخاب نمود.

هزینه طراحی بسته‌بندی پشمک چقدر است؟

در طراحی بسته‌بندی پشمک باید توجه داشت که طرح و جنس انتخاب شده جهت تولید در تیراژ بالا صرفه اقتصادی برای برند داشته باشد. هزینه طراحی بسته‌بندی پشمک توسط تیم این پک به طور معمول بین ۱۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است.

باید توجه داشت که این مبلغ حدودی است و باتوجه‌به نوع طراحی، ظرافت کار و… می‌تواند متغیر باشد.

برای طراحی بسته‌بندی پشمک چقدر زمان نیاز است؟

طراحی بسته‌بندی پشمک همانند طراحی بسته‌بندی دیگر محصولات به ایده‌پردازی، انتخاب طرح، انتخاب فونت و دقت نظر نیاز دارد. مدت‌زمان موردنیاز جهت طراحی بسته‌بندی برای هر محصول متفاوت است اما به طور حدودی بین ۵ تا ۱۵ روز کاری تخمین زده می‌شود.

انتخاب طراحی بسته‌بندی حرفه ای پشمک

طراحی بسته‌بندی هوشمندانه و خلاقانه می‌تواند به برندهای نوپا امکان بهتر دیده‌شدن محصولاتشان را بدهد. بسته‌بندی متناسب با محصول مانند یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای شرکت است که این شانس را به شما می‌دهد تا در عرصه فروش میان رقبای خود به‌پیش بیافتید.

با مدنظر قراردادن نکات طراحی بسته‌بندی اصولی، می‌توان محصول را باکیفیت هرچه بالاتر و ماندگاری طولانی‌مدت به خریدار ارائه داد و در نتیجه آن رضایت ناشی از احساس طعم اصیل و باکیفیت پشمک را جلب نمود. فراموش نکنید که مشتریان راضی به مشتریان وفاداری تبدیل خواهند شد که همواره جهت خرید محصولات بیشتر از برند شما بازمی‌گردند. جهت مشاوره طراحی بسته‌بندی پشمک می‌تواند بر روی لینک کلیک کنید تا با طراحان اینپک در ارتباط باشید.

شرکتی که دارای طراحان بسته بندی ماهر، ابزارهای حرفه‌ای بسته بندی باشد و به طور تخصصی در زمینه بسته بندی پشمک فعالیت نماید بهترین شرکت دیزاین جعبه پشمک محسوب می‌شود.

نرخ بسته بندی پشمک بسته به عواملی چون میزان پیچیدگی طرح و طراحی چندزبانه می‌تواند متفاوت باشد. اما معمولا این مبلغ بین 1 تا 5 میلیون تومان متغیر است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *