09150554525

Graphic design company employees

قرارداد طراحی بسته بندی

قرارداد طراحی بسته بندی (Packaging design contract) سندی است که بین کارفرما و طراح بسته بندی برای شفاف شدن پروسه بسته بندی منعقد می‌شود.

این قرارداد شامل نوع پکیجینک دیزاین، جنس بسته بندی، چاپ و پرینت بسته، هزینه بسته بندی و تمام جزئیات مدنظر کارفرما و طراح بسته بندی است.

فایل نمونه قرارداد طراحی بسته بندی از سایت اینپک قابل دانلود و ویرایش است.

مزایا قرارداد بسته بندی با اینپک

مجموعه طراحی بسته بندی اینپک با در نظر گرفتن مزیت هایی برای مشتری، قرارداد بسته بندی را تعیین می کند.

درج قیمت در قرارداد بسته بندی

مجموعه اینپک جهت شفاف سازی تمام مطالب، همه چیز از جمله قیمت را در قرارداد ثبت می کند.

عقد قرارداد به صورت حضوری و آنلاین

مجموعه اینپک به دلیل گرفتن پروژه های طراحی بسته بندی از شهر های دیگر، به صورت حضوری و آنلاین مسیر عقد قرارداد را برعهده دارد.

دانلود نمونه قرارداد بسته بندی (word + PDF)

نیاز به قرارداد آماد بسته بندی دارید؟ تیم اینپک قرارداد حرفه‌ای طراحی بسته بندی را برای شما آماده کرده است، تنها نیاز است به جای کارفرما اطلاعات خود را وارد کنید.

video-image (1)

چرا نیاز به فایل قرارداد طراحی بسته بندی داریم؟

با قرارداد پکیجینگ کالاهای مختلف مثل قرارداد بسته بندی مواد غذایی به پروژه بسته بندی شکلی قانونی می‌بخشید که در صورت عدم رضایت طرفین امکان پیگیری شکایات با مراجعه به شورای حل اختلاف انجمن گرافیکی فراهم می‌شود.

در متن قرارداد طراحی بسته بندی زمان تحویل پکیج، تعهدات کارفرما و طراح، هزینه بسته بندی و … باید با شفافیت کامل ذکر گردد.

boxdesigning

قراداد بسته بندی چه فایلی است؟

قرارداد بسته بندی یک فایل آماده در قالب ورد یا PDF است که از بندهای مختلفی تشکیل شده و تعهدات و الزامات لازم در طول روند پروژه در آن با دقت ذکر می‌شود.

برای طرفین مطالعه دقیق بندهای قرارداد خدمات بسته بندی الزامی است چرا که امکان پیگیری قانونی و مراجعه به مقامات قضایی در صورت عدم رعایت بندها و نقض حقوق طرفین وجود دارد.

homemade-chickpea-hummus-with-chips-p3rrymh682mr19hom1amjvi4q2z4l8g0g86hap0tv8
chips-1

در رابطه با قیمت در قرارداد صحبت می‌شود؟

بله، یکی از مهم‌ترین موارد در قرارداد صحبت کردن از تعرفه طراحی بسته بندی است.

سوالات متداول حوزه بستن قرارداد بسته بندی

وابسته به شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی بسته بندی، قرارداد بسته بندی می‌تواند از 2 الی 50 بند داشته باشد.

قرارداد طراحی بسته بندی معمولا یک ماه به اجرا گذاشته می‌شود و این امکان وجود دارد که این مدت نیز کم یا زیاد نیز شود.

141-u21358-fr

برای نوشتن قرارداد دیزاین بسته بندی مشاوره نیاز دارید؟

در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان برای ساخت قرارداد طراحی بسته بندی دارید، می توانید با کارشناس های مجموعه طراحی بسته بندی اینپک در تماس باشید. 

قرارداد بسته بندی و طراحی جعبه از چه بندهایی تشکیل شده است؟

در پروژه های بسته بندی که به شرکت های گرافیکی برون‌سپاری می‌شود، هر دو طرف موظف به انجام تعهداتی هستند که در این قرارداد برای جلوگیزی از هر گونه شک و شبهه‌ای باید ذکر شود. در ادامه به بررسی باجزئیات بندها و مفاد قرارداد بسته بندی میپردازیم:

مشخصات نمایندگان طرفین در قرارداد بسته بندی

مشخصات طراح و کارفرما از قبیل نام و نام خانوادگی، نام شرکت، آدرس ایمیل، تلفن ثابت و همراه، آدرس شرکت  و … باید با صحت کامل در نمونه قرارداد بسته بندی کالا ذکر شود. همچنین تبصره‌های لازم نیز باید در این قسمت بیان شود به عنوان مثال در  صورتیکه کارفرما خود قرارداد را امضا نمی‌کند باید در قرارداد ذکر شود که فلان شخص نماینده تام‌الاختیار او بوده و تمامی تاییدیه‌ها از جانب او انجام می‌گیرد.

ذکر موضوع قرارداد در فایل قراداد بسته بندی کالا

نام محصول مورد نظر که قرار است طراحی جعبه و پکیج برای آن انجام شود، تعداد بسته بندی و توضیحات اضافه موضوع قرارداد باید در این قسمت بیان شود.

بیان مدت قرارداد و زمان بندی تحویل پروژه در قرارداد بسته بندی

در فیل قرارداد طراحی پکیج باید مدت قرارداد با ذکر دقیق تاریخ شروع و پایان قرارداد بیان شود. همچنین در برخی از قرارادادها به منظور ارائه زمانبندی دقیق‌تر تایم پروژه تقسیم بندی می‌شود و طرفین موظف‌اند در زمان مذکور به وظایف خود عمل کنند. به عنوان مثال طراح باید در تایم معلوم‌شده نمونه کار اولیه را برای تایید کارفرما به او ارسال نماید و کارفرما نیز باید در زمان خود نمونه را تایید یا رد کند و نظرات خود را به طراح منتقل کند تا کار طراحی به بهترین نحو ممکن پیش برود.

بند هزینه قرارداد و شیوه پرداخت مبلغ در قرارداد طراحی بسته

طبق نرخ‌های اعلامی از سوی انجمن صنفی طراحان گرافیک، مبلغ قرارداد باید به ریال در قرارداد پکیجینگ ذکر شود. در کنار مبلغ قرارداد شیوه پرداخت نیز باید روشن شفاف باشد. طبق عرف 50 درصد مبلغ کل همزمان با امضا و عقد قرارداد به طراح پرداخت می‌شود و 30 درصد و 20 درصد بعدی طی دو مرحله در زمان تایید طرح اولیه و نهایی وصول می‌گردد.

تعهدات کارفرما در قرارداد ساخت بسته بندی

معمولا خود این بند از 5 تا 6 زیربند تشکیل می‌شود:

  •  اطلاعات لازم جهت آشنایی طراح با محصول و موضوع قرارداد
  • انتخاب و تایید نمونه اولیه و بازگرداندن سایر نمونه های به طراح 
  • در صورتیکه کارفرما پس از تایید طرح اولیه خواستار تغییر در آن شود باید هزینه‌های اضافه را به طراح بسته بندی پرداخت نماید.
  • اگر کارفرما همزمان دو طراح مختلف برای کار بسته بندی را استخدام کرده باشد و طرح اولیه دو طرف را در اختیار یکدیگر بگذارد، طراح می‌تواند به صورت یک طرفه قرارداد را فسخ نماید.
  • در صورتیکه چاپ بر عهده کارفرما باشد موظف است حداقل 5 نمونه چاپی را به طراح تحویل دهد.
  • چنانچه کارفرما پس از تایید طرح اولیه بنابه دلایلی از ادامه سفارش منصرف شود باید حق‌الزحمه طراح را تا آن مرحله بپردازد.

تعهدات طراح در قرارداد طراحی بسته بندی

  • طراح باید 3 اتود و نمونه اولیه برای کارفرما طراحی و به او تحویل دهد و در صورتیکه کارفرما هیچ کدام از اتودهای اولیه را تایید نکند ظرف 7 روز کاری یک اتود دیگر تهیه کند. اگر کارفرما اتود ثانویه را نیز تایید نکند مبلغ پیش پرداخت به عنوان حق‌الزحمه طراح به او پرداخت و قرارداد بسته بندی خاتمه پیدا می‌کند.
  • اطلاعات محرمانه‌ای که کارفرما در اختیار طراح قرار می‌دهد باید از سوی او کاملا نگه‌داری و حفظ شوند.
  • طراح بسته بندی باید طرح اولیه که به تایید کارفرما رسیده را با اعمال نظرات او اصلاح نمایند و طرح نهایی را تحویل کارفرما دهد.

شرایط فسخ قرارداد دیزاین جعبه محصول چیست؟

در صورتیکه هر یک از طرفین قرارداد پکیجینگ به هر دلیلی قصد فسخ قرارداد را داشته باشد باید این موضوع را با بیا دلایل خود به اطلاع طرف مقابل برساند. ضرر و زیان‌های ناشی از فسخ قرارداد خدمات بسته بندی را کارشناسان کمیته حل اختلاف انجمن صنفی طراحان بسته بندی مشخص می‌کند و هر دو طرف باید این حکم را بپذیرند و اجرا نمایند.

قرارداد طراحی بسته بندی لازم محسوب می‌شود یا جایز؟

قرارداد بسته بندی کالاها یک قراداد پیمانکاری بوده از این رو لازم است.

وجه التزام در قرارداد خدمات بسته بندی چیست؟

وجه التزام مبلغی است که در ازای دیرکرد تحویل بسته بندی از طراح دریافت می‌گردد یا از حق‌الزحمه او کم می‌شود.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *