09150554525

طراحی بسته بندی سبزیجات

طراحی بسته بندی سبزیجات

طراحی بسته ‌بندی سبزیجات (vegetable packaging) به معنای بسته بندی سبزیجات مختلف در پک های شکیل است. این یکی از انواع طراحی بسته‌ بندی مواد غذایی است. سبزیجات بخش بزرگی از هرم غذایی خانواده‌ها را تشکیل میدهند که به دلیل ارزش غذایی بالا آنها است. برای حفظ خواص و تازگی سبزیجات در پروسه تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کنندگان باید اقدامات لازم انجام شود. ازاین‌رو مهم است پکیجینگ دیزاین همانند طراحی بسته‌ بندی میوه به شیوه ای صورت گیرد که در برابر آلودگی ها و خطرات محیطی توان مقاومت داشته باشد.

نمونه بسته بندی سبزیجات

در این قسمت نمونه دیزاین بسته بندی سبزیجات را مشاهده می‌کنید که توسط تیم اینپک طراحی شده اند. انواع بسته بندی سبزیجات تازه و خشک در اینپک انجام می‌شود.

ویژگی های مهم بسته بندی سبزیجات

پکیجی که برای سبزیجات در نظر می‌گیریم باید ویژگی‌هایی نظیر مقاومت در برابر ضربات، جلوگیری از نفوذ هوا و اکسیژن، حفظ رطوبت در سبزیجات تازه، حفظ خشکی در سبزیجات خشک و… را داشته باشد تا محصول در بهترین حالت به دست مصرف‌کنندگان برسد.
بهتر است در انتخاب بسته‌بندی سبزیجات، به نوع محصول دقت کافی شود و بر اساس ویژگی‌های آن طراحی صورت گیرد.
به طور مثال دیزاین بسته ‌بندی سبزیجات سرخ شده باید تفاوت‌هایی با سبزیجات یخ‌زده همانند طراحی بسته ‌بندی ذرت داشته باشد تا کیفیت به بهترین شکل حفظ شود که این تفاوت به دلیل خصوصیات ویژه هر محصول است.

پکیجینگ در محصولات مهم مانند طراحی بسته بندی برای پسته نیاز به تخصص بالاتری دارد.

ویژگی های مهم بسته بندی سبزیجات

چرا طراحی بسته‌بندی سبزیجات یک نیاز است

هر محصولی برای ارائه هرچه بهتر در میان محصولات مشابه و جلو افتادن در رقابت‌های فروش نیاز به بسته ‌بندی مناسب دارد. با گذشت زمان و افزایش شرکت‌های تولیدکننده، اهمیت بسته‌بندی سبزیجات دوچندان شده و برندها همواره در پی ایده‌های نو بسته ‌بندی هستند تا رضایت مشتریان را جلب نموده و نرخ فروش خود را بالاتر ببرند.

برخلاف تصورات، اغلب خریدهای ما بر احساس احساسات صورت می‌گیرند و بخش کوچکی از آنها مطابق با نیازهای واقعی و عقلانی انجام می‌شوند. دیزاین هوشمندانه بسته ‌بندی یکی از راه‌های مناسب جهت برانگیختن احساسات خریداران است که می‌تواند نیاز به محصول شما را به آنان القا کند و در نتیجه آن فروش بیشتر شود.

بسته ‌بندی سبزی اولین موردی است که موردتوجه خریداران قرار می‌گیرد و ازاین‌رو داشتن طراحی با رنگ‌ها و تصاویر چشم‌نواز یک نیاز ضروری است. از سوی دیگر، بسته ‌بندی اولین و مهم‌ترین سد دفاعی محصول در برابر آلودگی‌های محیطی و دیگر خطراتی است که آن را تهدید می‌کند. پکیجینگ دیزاین باکیفیت می‌تواند خیال تولیدکننده و خریدار را از بابت عدم فساد و سلامت محصول راحت کند. در رابطه با این حوزه، طراحی بسته بندی گیاهان دارویی در بهترین شکل و قیمت توسط تیم طراحان اینپک دیزاین شده اند.

boxdesigning

ویژگی‌های لازم برای بسته‌بندی سبزیجات

در طراحی بسته‌ بندی سبزیجات، اصلی‌ترین هدف، محافظت از محصول و حفظ کیفیت آن است. سبزیجات از حساس‌ترین گروه‌های مواد غذایی هستند  که برای ماندگاری بالا نیاز به بسته‌ بندی مناسب دارند. پکیجینگ دیزاین باید به‌گونه‌ای باشد که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

   • محافظت از محصول در برابر آلودگی‌های محیطی و میکروارگانیسم‌ها

   • استقامت فیزیکی بالا و جلوگیری از خراب‌شدن سبزیجات در برابر ضربات حین نقل‌وانتقال

   • عدم نفوذ هوا و اکسیژن به محصول

   • حفظ رطوبت در سبزیجات تازه

   • حفظ خشکی در سبزیجات خشک

   • چاپ‌پذیری بالا و امکان درج اطلاعات ضروری و نام برند

   • عدم انتقال بو یا مزه خارجی به محصول

   • گیرایی و زیبایی طرح روی بسته‌بندی

   • الگو کاربردی و راحت جهت استفاده مشتریان

   • هم‌راستا بودن با اصول بازاریابی

   • خلاقیت و عدم تشابه با برندهای موجود در بازار
  طراحی بسته بندی سبزیجات
  انتخاب رنگ، فونت و تصاویر درست، کلید طراحی بسته‌ بندی موفق

  انتخاب رنگ، فونت و تصاویر درست، کلید طراحی بسته‌ بندی موفق

  در دیزاین سبزیجات بسته بندی شده بهتر است از رنگ‌های مکمل و همخوان با ماهیت خود محصول استفاده کنیم. همچنین می‌توانیم از روان‌شناسی رنگ‌ها بهره برده و بهترین انتخاب ها را داشته باشیم. پالت رنگی طرح بهتر است شامل رنگ‌های چشم‌نوازی باشد که توجه خریداران را جلب می‌کنند. نمونه بسته بندی گیاهان دارویی باید از این مشخصات پیروی کنند تا فروش مناسبی ایجاد شود.

  در استفاده از فونت‌ها بهتر است به خوانایی نوشته‌مان توجه داشته باشیم. بهتر است نام برند تولیدکننده و اطلاعات ضروری مانند تاریخ تولید و انقضا به‌وضوح مشخص باشند تا به‌راحتی خوانده شوند. همچنین زیبایی فونت و متناسب بودن آن با سبک برند از دیگر نکات مهم در انتخاب سبک نوشتار است.

  با انتخاب درست تصاویر و المان‌ها می‌توانید نگاه مشتریان را به سمت محصول خود سوق دهید. همانطور که در طراحی بسته بندی زعفران از المان‌های مرتبط با زعفران استفاده می‌کنیم در بسته ‌بندی سبزیجات هم بهتر است از تصاویر مرتبط و مشابه با محصول استفاده کنید تا خریدار با نگاه‌کردن به بسته‌ بندی بتواند به‌راحتی محتویات داخل آن را تشخیص دهد.

   

  کافی است با شماره‌تلفن ۰۵۱۳۶۰۲۲۱۷۰ تماس گرفته و با مشاوران ما در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید به‌صورت حضوری سفارش خود را ثبت کرده و یا از طریق سایت اینپک اقدام کنید.

  این پک مجموعه‌ای از طراحان خلاق و خوش‌ذوق است که از سال ۱۳۹۱ گرد هم آمده و افتخار همکاری با بیشتر از ۲۵۰ برند تولیدکننده را داشته‌اند. مجتبی ملاکی، سرپرست تیم طراحان این پک، تحصیلات آکادمیک خود را نیز در این رشته گذرانیده و اکنون در این زمینه فعال است.

   
  هزینه و قیمت بسته بندی سبزیجات

  هزینه و قیمت طراحی بسته‌بندی سبزیجات

  قیمت طراحی بسته‌ بندی سبزیجات به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که از جمله آنها عبارت‌اند از:

    1. شرکت انجام‌دهنده سفارش طراحی بسته‌ بندی

    1. سابقه کاری و تجربه طراح

    1. ددلاین پروژه

    1. پیچیدگی یا سادگی طراحی

   بها طراحی بسته ‌بندی سبزیجات توسط تیم این پک  بین ۳۰۰۰۰۰۰  الی۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که مبلغ نهایی با درنظرگرفتن موارد ذکر شده تعیین خواهد شد. همچنین مدت‌زمان موردنیاز برای طراحی بسته ‌بندی حدوداً بین ۵ تا ۱۵ روزکاری است که با درنظرگرفتن جزئیات مخصوص هر سفارش می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. بسته بندی سبزیجات خشک دارای هزینه متفاوتی است زیرا متریال پکیجینگ متفاوت است.

    

   بسته ‌بندی جذاب، راهی برای تشویق کودکان به خوردن سبزیجات

   همواره شنیده‌ایم که خانواده‌ها با کودکان دچار چالش‌هایی در خوردن سبزیجات هستند. اکثر کودکان علاقه‌ای به خوردن سبزیجات علی‌رغم فواید بی‌شماری که برای آنها دارد، ندارند. طراحان بسته ‌بندی می‌توانند با خلاقیت و دیزاین مناسب، اشتیاق کودکان را برای خوردن سبزیجات افزایش دهند.

   کودکان به‌راحتی جذب رنگ‌های بانشاط و طرح‌های جذاب می‌شوند. می‌توانیم در طراحی بسته‌ بندی سبزیجات از کاراکترها و المان‌های متناسب با سن کودکان استفاده کنیم تا تمایل آنها به خوردن سبزیجات بیشتر شود.

   بسته ‌بندی سبزیجات چه انواعی دارد

   بسته ‌بندی سبزیجات چه انواعی دارد

   در انتخاب بسته‌ بندی برای محصول خود بهتر است در ابتدا با انواع جنس‌های موجود در بازار آشنا شوید و سپس باتوجه‌به ویژگی‌های محصول خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه به چند مورد از جنس‌های بسته ‌بندی سبزیجات که بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم:

   وکیوم مستقیم سبزیجات

   در بسته ‌بندی سبزیجات با روش وکیوم، با استفاده از دستگاه تمام هوای داخل بسته ‌بندی کشیده شده و پس از آن گازهای نگهدارنده تزریق می‌شود. خوب است بدانید استفاده از وکیوم یکی از بهترین روش‌های بسته‌ بندی سبزیجات تازه است که به دلیل تزریق گاز نگهدارنده، طول عمر محصول به شکل چشمگیری افزایش میابد.
   پس از تکمیل بسته بندی به روش وکیوم می‌توانید طرح و لوگو مخصوص برند خود را بر روی محصول وکیوم شده چاپ کنید و یا برچسب منحصربه‌فرد خود را برو روی آن بچسبانید.

   بسته ‌بندی بالشتی یا پیلوپک

   بسته‌بندی پیلوپک توسط دستگاه با سرعت بالا و به طور معمول به شکل کیسه‌هایی از جنس پلاستیک صورت می‌گیرد. پس از انجام این فرایند طراحی موردنظر به همراه نام و مشخصات برند بر روی آن چاپ یا چسبانده می‌شود.

   بسته‌بندی پاکتی

   بسته‌بندی پاکتی

   این نوع از بسته‌بندی یک انتخاب مناسب برای حفاظت از محصول در برابر خطرات محیطی و ضربات احتمالی حین جابه‌جایی از کارخانه تا مراکز فروش است.
   بسته‌بندی پاکتی برای سبزیجات اغلب به شکل‌های متالایز و صدفی چندلایه است که علاوه بر زیبایی، از استقامت بالایی برخوردار است.

   پی وی استرچ

   استفاده از پی وی استرچ به همراه سلفون استرچ یک راه خوب برای نگهداری طولانی‌مدت از سبزیجات تازه است که می‌تواند حفاظت خوبی را در برابر ضربات احتمالی در نقل‌وانتقال برای محصول ایجاد کند.

   کیسه‌های سلفون متالایز (سلفون صدفی)

   این بسته‌ بندی که چاپ‌پذیری بسیار مطلوبی نیز دارد، به طور معمول برای طراحی بسته ‌بندی سبزیجات معطر و طراحی بسته ‌بندی سبزیجات منجمد شده در کارخانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. بسته بندی سلفون صدفی همچنین می‌توانند یک گزینه اقتصادی برای بسته ‌بندی در تیراژ بالا باشند.

   بسته ‌بندی ساشه ای سبزیجات معطر

   این نوع از بسته‌ بندی غالباً برای سبزیجات معطر همانند آویشن و برای مصارف رستورانی (در کنار سرو غذا) مورداستفاده قرار می‌گیرند و به‌صورت ساشه‌های یک‌نفره طراحی می‌شوند.

   کارتن‌های فیبری

   کارتن های فیبری بسته بندی سبزیجات

   از کارتن‌های فیبری معمولاً به شکل راه‌راه با قابلیت قرارگرفتن سبزیجات و میوه‌ها به‌صورت منفرد در یک جعبه واحد استفاده می‌شود. مهم است بدانید که کارتن‌های فیبری همان کارتن‌های مقوایی نیستند؛ بلکه از چندین لایه فشرده مقوا تشکیل شده‌اند که تحت فرایند کرافت تولید شده و استقامت بالاتری به نسبت مقوا معمولی دارند.
   مهم است بدانید جنس‌های مورداستفاده در بسته‌ بندی از تنوع بسیار بالایی برخوردارند و می‌توانید وابسته به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

   کدام بسته‌بندی برای کدام نوع سبزیجات مناسب است

   کدام بسته‌بندی برای کدام نوع سبزیجات مناسب است

   باتوجه‌به تنوع بالای بسته ‌بندی در بازار کنونی، انتخاب درست پکیج برای محصول می‌تواند گامی بزرگ در راستای متمایزکردن برند و فروش بیشتر باشد.

   بسته ‌بندی مناسب سبزیجات خشک معطر

   وقتی صحبت از سبزیجات معطر می‌شود، حفظ طعم و رنگ محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. بسته ‌بندی‌های پیلوپک (بالشتی) یک انتخاب خوب برای بسته‌ بندی محصولاتی نظیر نعنا خشک، مرزه خشک و… است که نیاز به حفظ عطر و رنگ در بالاترین سطح ممکن دارند.

   طراحی بسته ‌بندی سبزیجات تازه

   استفاده از بسته‌ بندی‌های وکیوم مستقیم (مناسب برای نگهداری طولانی‌مدت)، پی وی استرچ و یا بسته‌بندی‌های پاکت کرافت (مناسب برای نگهداری کوتاه‌مدت) می‌توانند یک انتخاب مناسب برای پکیجینگ دیزاین سبزیجات تازه باشند.

   دیزاین بسته‌بندی سبزیجات فریز شده

   در انتخاب پکیج برای سبزیجات فریز شده بهتر است از کیسه‌های صدفی و یا بسته‌ بندی پاکتی استفاده کنیم چرا که این جنس‌های بسته ‌بندی در برابر اختلافات دمایی مقاوم بوده و در دمای پایین سالم باقی می‌مانند.

   طراحی بسته‌ بندی سبزیجات سرخ شده

   برای بسته ‌بندی سبزیجات سرخ شده نظیر سبزی قرمه‌سبزی نیمه آماده و پیازداغ بهتر است از بسته ‌بندی‌هایی با جنس پلاستیک ضخیم که نسبت به روغن غیرقابل‌نفوذ هستند استفاده کنیم تا محصول در بهترین حالت به دست مصرف‌کنندگان برسد.

   طراحی بسته بندی سالاد

   طراحی بسته بندی سالاد

   با توجه به افزایش مشغله ها و استفاده از انواع سبزیجات بسته بندی شده، افراد از سالاد بسته بندی شده نیز بیشتر از قبل ساتفاده می کنند. بسته بندی سالاد می تواند یکی از مشاغل پردرآمد و ساده برای گروهی از افراد به شمار آید.

   مدت‌زمان موردنیاز برای پکیجینگ دیزاین

   بسته ‌بندی خلاقانه، نیاز هر تولیدکننده سبزیجات!

   بسته ‌بندی خلاقانه، نیاز هر تولیدکننده سبزیجات!

   در بازار کنونی باتوجه‌به تعدد شرکت‌های تولیدکننده و همچنین بالاتر رفتن سطح توقع مصرف‌کنندگان از محصولات، اهمیت بسته ‌بندی سبزیجات از گذشته نیز بیشتر شده و جزئی جداناپذیر از بازاریابی محصول شده است.
   در قفسه‌ فروشگاه‌ها به طور معمول محصولات مشابه در کنار هم چیده می‌شوند و رمز جلب کردن نگاه خریداران به برند شما در میان انبوه محصولات مشابه، داشتن بسته ‌بندی خلاقانه با الگو ساخت کاربردی و طراحی چشمگیر است که شانس بالاتری برای فروش به شما خواهد داد.

   خوب است بدانید صرف وقت و هزینه برای داشتن طراحی بسته ‌بندی منحصربه‌فرد و خلاقانه، گام بزرگی است که می‌توانید در راستای پیشرفت برند خود و داشتن مشتریان وفادار بردارید.
   به یاد داشته باشید که برای داشتن مشتریان وفادار که همواره در پی خرید از برند شما هستند، به استانداردهای بالایی نیاز دارید که داشتن بسته ‌بندی جذاب و شخصی‌سازی‌شده یکی از آنها می‌تواند باشد.

   اینپک یکی از بهترین شرکت های بسته بندی سبزیجات است که با استفاده از نرم افزار های پیشرفته و همکاری با چاپ خانه عالی می‌تواند بهترین طرح بسته بندی سبزیجات را طراحی و بر روی بسته ها چاپ کند. 

   4.6/5 - (11 امتیاز)

   2 پاسخ

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *