09150554525

طراحی بسته بندی سلفونی

طراحی بسته‌ بندی سلفون (cellophane packaging design) چیست؟ طراحی پکیجینگ سلفونی یکی از رایج‌ترین مدل‌های دیزاین بسته ‌بندی محصولات است.

 

نمونه بسته بندی سلفونی

نمونه کار دیزاین بسته‌بندی سلفونی طراحی شده در شرکت اینپک را مشاهده کنید.

انواع مدل‌های بسته بندی سلفونی

چرا بسته بندی سلفونی با این پک؟

 

قوانین و استاندارد بسته بندی سلفونی

 

ویژگی‌های یک بسته بندی مناسب سلفونی

boxdesigning

علائم بسته بندی سلفونی

 

سفارش طراحی جعبه سلفونی

 

جنس مناسب بسته بندی سلفونی

 

قیمت بسته بندی سلفونی

موارد بسیاری در تعیین مبلغ نهایی بسته ‌بندی سلفون تأثیرگذار است.  به طور کلی می‌توان گفت بها طراحی پکیج محصول بین ۳.۰۰۰.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

در کل مبلغ طراحی بسته ‌بندی سلفون به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. مجموعه انجام‌دهنده طراحی بسته ‌بندی
 2. تجربه کاری و تجربه طراح
 3. میزان پیچیدگی و ظرافت طرح
 4. تاریخ پایان پروژه

سوالات متداول در رابطه با طراحی باکس 

مدت زمان طراحی بسته بندی سلفونی چقدر است؟

0

0

0

 

سلفون یکی از فراورده های سلولزی است که به دلیل نازک و شفاف بودن، کاربردهای متفاوت و گوناگونی دارد که از جمله آنها میتوان به محافظت از مواد غذایی برای کوتاه مدت اشاره کرد. سلفون، خود یک فیلم مناسب پکیجینگ است که به طور گسترده در صنعت بسته‌ بندی مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله این موارد طراحی بسته ‌بندی پاستیل، بسته ‌بندی دارو، پکیجینگ نمک و… است.

سلفون یکی از محصولاتی است که اگرچه نسبت به مصرف آن به دلیل سخت بودن پروسه تجزیه پس از مصرف، احتیاط زیادی وجود دارد؛ اما مصرف بالایی داشته است.

طراحی بسته‌ بندی سلفون شفاف برای بسته بندی کردن طراحی و چاپ بسته‌ بندی خشکبار  و… کاربرد دارد.

در دیزاین بسته ‌بندی سلفون باید مواردی را در نظر داشته باشید تا در نهایت به بهترین نتیجه ممکن برسید که از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به فاصله جغرافیایی، تیراژ تولید، جنس و هزینه بسته ‌بندی و… اشاره کرد.

قیمت پکیجینگ دیزاین سلفون به موارد مختلفی مانند تجربه طراح، پیچیدگی یا سادگی طرح و… وابسته است و مبلغ نهایی بعد از بررسی این موارد تعیین می‌شود.

زمان مورد نیاز برای دیزاین بسته‌ بندی سلفون به طور معمول بین ۵ تا ۱۵ روز کامل کاری است. بهتر است این نکته را مدنظر قرار دهید که هر پروژه ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و باتوجه‌به آنها ممکن است مدت‌زمان کمتر یا بیشتری جهت پیدا کردن ایده موردنظر و دیزاین و درنهایت ساخت بسته نیاز باشد.

 

چرا به بسته ‌بندی برای سلفون نیاز داریم

امروزه شرکت‌های تولیدکننده مختلفی در زمینه تولیدات محصولات سلولزی نظیر سلفون و… فعال‌اند و در این میان، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای برگزیده شدن یک محصول در میان نمونه‌های مشابه آن، پس از کیفیت، شیوه و شمایل بسته ‌بندی آن است. بسته ‌بندی به‌خودی‌خود مانند یک فروشنده عمل می‌کند که می‌تواند محصول شما را به خریداران به شیوه‌ای که شما تصمیم می‌گیرید، عرضه کند.

تأثیر طراحی بسته ‌بندی سلفون در فروش به حدی است که کارشناسان گروه طراحی این پک به شما توصیه می‌کنند طراحی پکیج محصول را از ابتدا در برنامه تولید قرار دهید تا پکیجینگ و کالا شما باهم در یک راستا بوده در نهایت یک محصول یکپارچه داشته باشید که نگاه‌ها را به سمت خود برمی‌گرداند و به شما شانس بهتری برای افزایش فروش می‌دهد.

خوب است بدانید داشتن بسته ‌بندی حرفه‌ای و خلاقانه می‌تواند یک گام بزرگ در راستای برندینگ و شناخته شدن محصولات شما باشد که می‌تواند منجر به ساختن رابطه بهتری میان مشتریان و محصولات شما شود. هر بخشی از بسته ‌بندی شامل فونت، نوشته‌ها، رنگ‌های به‌کاررفته، لوگو، طراحی و… در ذهن خریداران ثبت می‌شود و شما و محصولتان را با آن به یاد خواهند آورد.

ویژگی‌های بسته‌ بندی خوب برای سلفون

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره داشتیم، باتوجه‌به پیشرفت صنعت و افزایش تعداد برندهای تولیدکننده محصولات، اهمیت بسته ‌بندی از گذشته بیشتر شده است. داشتن بسته ‌بندی سلفون حرفه‌ای می‌تواند محصول شما را در میان انبوه کالاهای مشابه، متمایز جلوه دهد و توجه خریداران را به خود جلب کند.

اما ویژگی‌های بسته ‌بندی سلفون خوب چیست؟ در ادامه برخی از مهم‌ترین فاکتورهای یک پکیج مناسب سلفون آورده شده است. این موارد عبارت‌اند از:

 1. توانایی پیشگیری و جلوگیری از پاره شدن سلفون در طی نقل و انتقالات
 2. قیمت مناسب
 3. طراحی نفیس و شیک
 4. استقامت بالا و توانایی حفاظت از محصول در برابر آسیب های ممکن
 5. طراحی خلاق و بدون کپی از طرح های موجود 
 6. الگو مناسب
 7. چاپ پررنگ و با کیفیت
 8. حفاظت از محصول در برابر میکروارگانیسم‌های محیط
 9. ارائه توضیحات درباره هویت و ماهیت محصول
 10. اطلاعات شرکت تولیدی
 11. فونت واضح و خوانا
 12. توانایی تحمل تغییرات دمایی
 13. الگو ساخت کاربردی و راحتی در باز و بسته شدن
 14. هم راستا بودن با  قوانین بازاریابی
 15. عدم جذب یا دریافت رطوبت محیط
 16. زیست‌تجزیه‌پذیر بودن و رعایت اصول زمین سبز

شرکت طراحی بسته ‌بندی حرفه‌ای سلفون

با افزایش تقاضا برای بسته ‌بندی محصولات، شرکت‌های طراحی و دیزاین گوناگونی شروع به فعالیت کرده‌اند و انتخاب‌های زیادی برای صاحبان کسب‌وکار وجود دارد. مهم است بدانید انتخاب درست شرکت طراحی در ابتدا، نقش مهمی دارد که می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.

فاکتورهای گوناگونی برای تشخیص حرفه‌ای بودن یک مجموعه و توانایی یا عدم توانایی آنها در ارائه بسته ‌بندی حرفه‌ای محصول وجود دارد که در ادامه چند نمونه از آنها را بیان می‌کنیم:

 • عدم تشابه و خلاقانه بودن ایده‌های طراحان مجموعه
 • وجود فضای همفکری و پذیرا بودن نظرات اعضا گروه
 • انتخاب درست پالت رنگی طرح
 • استفاده از تایپوگرافی مناسب و جذاب
 • به‌کاربردن متریال باکیفیت بالا
 • انتخاب الگو هندسی مناسب
 • پایبندی به مفاد قرارداد و ددلاین پروژه
 • انتقادپذیری

شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک، مجموعه‌ای از طراحان و کارشناسان متخصص در زمینه طراحی بسته ‌بندی محصولات به شیوه‌ای خلاقانه و حرفه‌ای است که ارائه‌دهنده انواع خدمات مرتبط با پکیجینگ محصول است.

مواردی که باید در طراحی بسته ‌بندی سلفون در نظر بگیرید

در دیزاین بسته‌ بندی سلفون همانند طراحی بسته ‌بندی دیگر محصولات باید هوشمندانه عمل کنید. پکیجینگ دیزاین فرایند حساسی است که به زمان، دقت نظر و صرف هزینه نیازمند است و برای رسیدن به نتیجه موردنظر باید نکاتی را مدنظر داشته باشید که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

جنس و تناسب آن با بودجه بسته ‌بندی

سلفون یکی از جنس‌های عالی برای بسته بندی محصولات است، توجه به مواردی مانند جامعه هدف و همچنین میزان چاپ کار از جمله موارد مهم در انتخاب جنس است.

تیراژ تولید

تیراژ تولید نیز یکی از نکات بسیار مهم در طراحی بسته ‌بندی سلفون است که باید موردتوجه قرار گیرد. تیراژ تولید رابطه تنگاتنگی با بودجه بسته ‌بندی سلفون، سادگی یا پیچیدگی طرح آن، اندازه و به‌خصوص جنس آن دارد. مهم است بدانید چه تعداد پک قرار است تولید کنید و نسبت تیراژ تولید و هزینه هر بسته‌ بندی را با 

فاصله جغرافیایی

بهتر است پیش از شروع پروسه بسته‌ بندی با شرکت طراحی بسته ‌بندی موردنظر خود مشورت انجام دهید و آنها را از مسافتی که محصول شما قرار است طی کند تا به محل عرضه و فروش برسد، مطلع سازید. دانستن این نکات به طراح دیدگاه بهتری برای طراحی، انتخاب جنس بسته‌بندی و همچنین الگو ساخت آن خواهد داد که در نهایت منجر به داشتن نتیجه بهتری خواهد شد.

طراحی بسته ‌بندی سلفون صادراتی

امروزه باتوجه‌به پیشرفت صنعت و تولیدات، بستر صادرات محصولات بیشتر از هر زمان دیگری فراهم شده است و شرکت‌های تولیدکننده به‌راحتی و با رعایت نکات بسته ‌بندی، می‌توانند محصولات خود را به سراسر دنیا ارسال کنند. در طراحی بسته ‌بندی سلفون صادراتی باید نکاتی را در نظر بگیریم تا محصول در سلامت و کیفیت به دست خریداران برسد.

در حال حاضر، تولیدکنندگان برتر سلفون در داخل کشور از اهمیت بسته ‌بندی در صادرات محصول و نرخ فروش آن به‌خوبی آگاهی دارند و همواره در پی ایده‌های خلاقانه و نوین پکیجینگ دیزاین هستند تا محصول خود را به بهترین شیوه ممکن ارائه داده و در بازار هدف عرضه کنند.

 

یکی دیگر از نکات مهم در بسته ‌بندی محصولات صادراتی این است که باید ارائه اطلاعات به بهترین شیوه ممکن صورت گیرد. برای این کار مهم است توضیحات محصول را در جایگاه مناسب و با استفاده از فونت‌های واضح و خوانا که زیبایی بصری نیز دارند، درج کنید تا خریداران به‌راحتی به ویژگی‌های سلفون نظیر برند تولیدکننده، مواد تشکیل‌دهنده، درجه شفافیت و… دسترسی پیدا کنند.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *