طراحی بسته بندی   قیمت طراحی بسته بندی  نمونه بسته بندی   09150554525

طراحی بسته‌ بندی سلفون (cellophane packaging design) چیست؟ طراحی پکیجینگ سلفون یکی از انواع دیزاین بسته ‌بندی محصولات است که به دلیل اهمیت بالا آن در چند سال اخیر بیشتر از گذشته موردتوجه تولیدکنندگان این عرصه قرار گرفته است.

سلفون یکی از فراورده های سلولزی است که به دلیل نازک و شفاف بودن، کاربردهای متفاوت و گوناگونی دارد که از جمله آنها میتوان به محافظت از مواد غذایی برای کوتاه مدت اشاره کرد. سلفون، خود یک فیلم مناسب پکیجینگ است که به طور گسترده در صنعت بسته‌ بندی مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله این موارد طراحی بسته ‌بندی پاستیل، بسته ‌بندی دارو، پکیجینگ نمک و… است.

سلفون یکی از محصولاتی است که اگرچه نسبت به مصرف آن به دلیل سخت بودن پروسه تجزیه پس از مصرف، احتیاطات زیادی وجود دارد؛ اما در سراسر جهان مصرف بالایی داشته و ازاین‌رو شرکت‌های تولیدکننده آن نیز به اهمیت طراحی بسته ‌بندی حرفه‌ای پی برده‌اند و همواره در پی نظرات خلاقانه طراحان هستند تا بتوانند در میدان رقابت‌های فروش به‌پیش بیافتند. بسته‌ بندی یک رکن بسیار مهم در عرضه محصول است که می‌تواند به شیوه‌ای غیرمستقیم برند شما را تبلیغ کند.

طراحی بسته‌ بندی سلفون شفاف همانند طراحی و چاپ بسته‌ بندی خشکبار باید ویژگی‌هایی نظیر استقامت بالا و توانایی حفاظت از محصول در برابر ضربات احتمالی، حفظ سلامت و محافظت در برابر میکروارگانیسم‌های محیطی که توانایی واکنش دادن با محصول را دارند، داشتن الگو ساخت کاربردی و سهولت در باز و بسته کردن، خلاقانه بودن و عدم تشابه با نمونه‌های موجود در بازار و… را داشته باشد تا هم تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان نسبت به کیفیت و سلامت آن اطمینان حاصل کنند.

در دیزاین بسته ‌بندی سلفون باید مواردی را در نظر داشته باشید تا در نهایت به بهترین نتیجه ممکن برسید که از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به فاصله جغرافیایی، تیراژ تولید، جنس و هزینه بسته ‌بندی و… اشاره کرد.

قیمت پکیجینگ دیزاین سلفون به موارد مختلفی مانند تجربه طراح، پیچیدگی یا سادگی طرح و… وابسته است و مبلغ نهایی بعد از بررسی این موارد تعیین می‌شود.

زمان مورد نیاز برای دیزاین بسته‌ بندی سلفون به طور معمول بین ۵ تا ۱۵ روز کامل کاری است. بهتر است این نکته را مدنظر قرار دهید که هر پروژه ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و باتوجه‌به آنها ممکن است مدت‌زمان کمتر یا بیشتری جهت پیدا کردن ایده موردنظر و دیزاین و درنهایت ساخت بسته نیاز باشد.

چرا به بسته ‌بندی برای سلفون نیاز داریم

امروزه شرکت‌های تولیدکننده مختلفی در زمینه تولیدات محصولات سلولزی نظیر سلفون و… فعال‌اند و در این میان، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای برگزیده شدن یک محصول در میان نمونه‌های مشابه آن، پس از کیفیت، شیوه و شمایل بسته ‌بندی آن است. بسته ‌بندی به‌خودی‌خود مانند یک فروشنده عمل می‌کند که می‌تواند محصول شما را به خریداران به شیوه‌ای که شما تصمیم می‌گیرید، عرضه کند.

تأثیر طراحی بسته ‌بندی سلفون در فروش به حدی است که کارشناسان گروه طراحی این پک به شما توصیه می‌کنند طراحی پکیج محصول را از ابتدا در برنامه تولید قرار دهید تا پکیجینگ و کالا شما باهم در یک راستا بوده در نهایت یک محصول یکپارچه داشته باشید که نگاه‌ها را به سمت خود برمی‌گرداند و به شما شانس بهتری برای افزایش فروش می‌دهد.

خوب است بدانید داشتن بسته ‌بندی حرفه‌ای و خلاقانه می‌تواند یک گام بزرگ در راستای برندینگ و شناخته شدن محصولات شما باشد که می‌تواند منجر به ساختن رابطه بهتری میان مشتریان و محصولات شما شود. هر بخشی از بسته ‌بندی شامل فونت، نوشته‌ها، رنگ‌های به‌کاررفته، لوگو، طراحی و… در ذهن خریداران ثبت می‌شود و شما و محصولتان را با آن به یاد خواهند آورد.

ویژگی‌های بسته‌ بندی خوب برای سلفون

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره داشتیم، باتوجه‌به پیشرفت صنعت و افزایش تعداد برندهای تولیدکننده محصولات، اهمیت بسته ‌بندی از گذشته بیشتر شده است. داشتن بسته ‌بندی سلفون حرفه‌ای می‌تواند محصول شما را در میان انبوه کالاهای مشابه، متمایز جلوه دهد و توجه خریداران را به خود جلب کند.

اما ویژگی‌های بسته ‌بندی سلفون خوب چیست؟ در ادامه برخی از مهم‌ترین فاکتورهای یک پکیج مناسب سلفون آورده شده است. این موارد عبارت‌اند از:

 1. توانایی پیشگیری و جلوگیری از پاره شدن سلفون در طی نقل و انتقالات
 2. قیمت مناسب
 3. طراحی نفیس و شیک
 4. استقامت بالا و توانایی حفاظت از محصول در برابر آسیب های ممکن
 5. طراحی خلاق و بدون کپی از طرح های موجود 
 6. الگو مناسب
 7. چاپ پررنگ و با کیفیت
 8. حفاظت از محصول در برابر میکروارگانیسم‌های محیط
 9. ارائه توضیحات درباره هویت و ماهیت محصول
 10. ارائه اطلاعات ضروری نظیر محل شرکت تولیدی و نام برند
 11. استفاده از فونت باکیفیت و واضح
 12. توانایی تحمل تغییرات دمایی
 13. الگو ساخت کاربردی و راحتی در باز و بسته شدن
 14. هم راستا بودن با  قوانین بازاریابی
 15. عدم جذب یا دریافت رطوبت محیط
 16. زیست‌تجزیه‌پذیر بودن و رعایت اصول زمین سبز

شرکت طراحی بسته ‌بندی حرفه‌ای سلفون

با افزایش تقاضا برای بسته ‌بندی محصولات، شرکت‌های طراحی و دیزاین گوناگونی شروع به فعالیت کرده‌اند و انتخاب‌های زیادی برای صاحبان کسب‌وکار وجود دارد. مهم است بدانید انتخاب درست شرکت طراحی در ابتدا، نقش مهمی دارد که می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.

فاکتورهای گوناگونی برای تشخیص حرفه‌ای بودن یک مجموعه و توانایی یا عدم توانایی آنها در ارائه بسته ‌بندی حرفه‌ای محصول وجود دارد که در ادامه چند نمونه از آنها را بیان می‌کنیم:

شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک، مجموعه‌ای از طراحان و کارشناسان متخصص در زمینه طراحی بسته ‌بندی محصولات به شیوه‌ای خلاقانه و حرفه‌ای است که ارائه‌دهنده انواع خدمات مرتبط با پکیجینگ محصول است.

مواردی که باید در طراحی بسته ‌بندی سلفون در نظر بگیرید

در دیزاین بسته‌ بندی سلفون همانند طراحی بسته ‌بندی دیگر محصولات باید هوشمندانه عمل کنید. پکیجینگ دیزاین فرایند حساسی است که به زمان، دقت نظر و صرف هزینه نیازمند است و برای رسیدن به نتیجه موردنظر باید نکاتی را مدنظر داشته باشید که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

جنس و تناسب آن با بودجه بسته ‌بندی

امروزه جنس‌های گوناگونی جهت بسته ‌بندی محصولات در بازار موجود است که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را داشته و متناسب با آن هزینه آنها تعیین می‌شود. خوب است پیش از شروع پروسه طراحی، جنس مدنظر خود را باتوجه‌به ویژگی‌های محصول انتخاب کنید.

طراحان خوش‌ذوق شرکت دیزاین بسته ‌بندی این پک جهت پاسخگویی به سؤالات شما در زمینه انتخاب جنس مناسب پکیجینگ سلفون در خدمت شما هستند. می‌توانید از طریق شماره‌تلفن‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

جامعه هدف

قبل از شروع پروسه طراحی بسته ‌بندی، بهتر است با علایق و ارزش های خریداران خود و جامعه هدف محصول آشنایی پیدا کنید و در دیزاین طرح روی بسته‌ بندی، پالت رنگی، المان‌هایی که به کار می‌گیرید و… از دانسته‌‌هایی خود درباره بازار هدف خود بهره بگیرید.

محصولاتی که هم‌راستا با نیازهای جامعه هدف خود هستند و متناسب با آنها بسته ‌بندی می‌شوند، بیشتر و سریع‌تر موردتوجه خریداران قرار می‌گیرند و در نتیجه آن شانس بیشتری برای دیده‌شدن و بالابردن نرخ فروش برند تولیدکننده خود دارند.

تیراژ تولید

تیراژ تولید نیز یکی از نکات بسیار مهم در طراحی بسته ‌بندی سلفون است که باید موردتوجه قرار گیرد. تیراژ تولید رابطه تنگاتنگی با بودجه بسته ‌بندی سلفون، سادگی یا پیچیدگی طرح آن، اندازه و به‌خصوص جنس آن دارد. مهم است بدانید چه تعداد پک قرار است تولید کنید و نسبت تیراژ تولید و هزینه هر بسته‌ بندی را با بودجه اختصاص‌یافته برای طراحی و تولید آن در نظر بگیرید.

فاصله جغرافیایی

بهتر است پیش از شروع پروسه بسته‌ بندی با شرکت طراحی بسته ‌بندی موردنظر خود مشورت انجام دهید و آنها را از مسافتی که محصول شما قرار است طی کند تا به محل عرضه و فروش برسد، مطلع سازید. دانستن این نکات به طراح دیدگاه بهتری برای طراحی، انتخاب جنس بسته‌بندی و همچنین الگو ساخت آن خواهد داد که در نهایت منجر به داشتن نتیجه بهتری خواهد شد.

طراحی بسته ‌بندی سلفون صادراتی

امروزه باتوجه‌به پیشرفت صنعت و تولیدات، بستر صادرات محصولات بیشتر از هر زمان دیگری فراهم شده است و شرکت‌های تولیدکننده به‌راحتی و با رعایت نکات بسته ‌بندی، می‌توانند محصولات خود را به سراسر دنیا ارسال کنند. در طراحی بسته ‌بندی سلفون صادراتی باید نکاتی را در نظر بگیریم تا محصول در سلامت و کیفیت به دست خریداران برسد.

در حال حاضر، تولیدکنندگان برتر سلفون در داخل کشور از اهمیت بسته ‌بندی در صادرات محصول و نرخ فروش آن به‌خوبی آگاهی دارند و همواره در پی ایده‌های خلاقانه و نوین پکیجینگ دیزاین هستند تا محصول خود را به بهترین شیوه ممکن ارائه داده و در بازار هدف عرضه کنند.

در طراحی بسته ‌بندی سلفون برای صادرات مهم است در کنار زیبایی ظاهری بسته‌ بندی، به استحکام ساختار و الگو ساخت آن نیز توجه داشته باشید. باید در نظر بگیرید که محصول شما اگرچه به‌خودی‌خود مقاومت خوبی دارد؛ اما قرار است مسافتی طولانی را طی کند و در طی حمل‌ونقل خطرات زیادی سلامت و کیفیت آن را مورد تهدید قرار می‌دهد؛ در نتیجه مهم است از جنس‌هایی با استقامت بالا استفاده کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در بسته ‌بندی محصولات صادراتی این است که باید ارائه اطلاعات به بهترین شیوه ممکن صورت گیرد. برای این کار مهم است توضیحات محصول را در جایگاه مناسب و با استفاده از فونت‌های واضح و خوانا که زیبایی بصری نیز دارند، درج کنید تا خریداران به‌راحتی به ویژگی‌های سلفون نظیر برند تولیدکننده، مواد تشکیل‌دهنده، درجه شفافیت و… دسترسی پیدا کنند.

همچنین طراحان پکیج‌های محصولات صادراتی نظیر سلفون، باید ارزش‌ها و سلیقه خریداران جامعه هدف را دانسته و سعی داشته باشند تا پکیجی که دیزاین می‌کنند، هم‌راستا و هماهنگ با آنها باشد. مشاوران و طراحان شرکت طراحی پکیج این پک با بیشتر از ده سال تجربه در زمینه طراحی بسته ‌بندی صادراتی و داخلی، برای مشاوره و همکاری در خدمت شما هستند.

قیمت طراحی بسته ‌بندی سلفون چقدر است

موارد بسیاری در تعیین مبلغ نهایی بسته ‌بندی سلفون تأثیرگذار هستند. باید درنظر بگیرید که فرآیند دیزاین بسته بندی نیاز به‌دقت‌نظر و ظرافت زیادی داشته و مرحله های مختلفی دارد که هر بخش در نرخ نهایی بسته ‌بندی مؤثر است.  به طور کلی می‌توان گفت بها طراحی پکیج محصول بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که باتوجه‌به جزئیات هر پروژه می‌تواند تغییراتی داشته باشد.

در کل مبلغ طراحی بسته ‌بندی سلفون به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. مجموعه انجام‌دهنده طراحی بسته ‌بندی
 2. تجربه کاری و تجربه طراح
 3. میزان پیچیدگی و ظرافت طرح
 4. تاریخ پایان پروژه

مدت‌زمان موردنیاز برای دیزاین بسته ‌بندی چقدر است

مدت زمانی که برای دیزاین پک سلفون توسط استودیو طراحی این پک حدوداً بین ۵ تا ۱۵ روزکاری زمان احتیاج است که این مدت با درنظرگرفتن ویژگی های طرح موردنظر شما ممکن است کمتر یا بیشتر شود. طراحی بسته ‌بندی نیاز به صرف زمان و دقت بالایی دارد در نتیجه بهتر است زمان کافی برای تکمیل سفارش پکیجینگ دیزاین محصول خود را در نظر بگیرید.

راه‌های ارتباطی جهت ثبت سفارش پکیجینگ

نیاز به طراحی بسته ‌بندی حرفه ای سلفون دارید؟ میتوانید به راحتی با شماره‌تلفن ۰۵۱۳۶۰۲۲۱۷۰ تماس گرفته و با طراحان و مشاوران ما در ارتباط باشید. پس از دریافت راهنمایی و مطالعه مفاد قرارداد طراحی بسته‌ بندی و انجام شدن هماهنگی‌های لازم، فرایند طراحی آغاز خواهد شد. همچنین می‌توانید حضورا سفارش خود را ثبت کرده و یا از طریق سایت این پک اقدام کنید.

درباره شرکت طراحی این پک بیشتر بدانید

استودیو این پک، گروهی از طراحان و دیزاینر های حرفه ای است که از سال ۱۳۹۱ گرد هم آمده و تجربه همکاری با بیش از ۲۵۰ شرکت را داشته‌اند. مجتبی ملاکی، سرپرست تیم طراحان این پک، تحصیلات دانشگاهی خود را نیز در این حوزه گذرانیده و اکنون در این زمینه فعال است.

 جهت ارتباط با تیم طراحان این پک و دریافت مشاوره طراحی بسته ‌بندی می‌توانید از طریق کلیک بر روی لینک قبل اقدام نمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *