09150554525

طراحی بسته بندی تنباکو

طراحی بسته بندی تنباکو (tobacco-packaging-design) شامل طراحی بسته‌بندی‌های مختلف در جنس، طرح و ابعاد متفاوت برای تنباکو می‌شود. تنباکو می‌توانند در لفاف‌های بسته بندی مثل لفاف‌های کرافت، متالایز و وفویل آلومینیومی بسته بندی شود. از آنجایی که تنباکو اشتعال‌زاس و نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد باید از پاکت‌های متالایز یا لمینت‌شده برای ساخت بسته بندی آن استفاده کرد. طبیعتا هر کدام از این بسته بندی‌های تنباکو، نرخ بسته بندی متفاوتی دارند. اگر برای سفارش خدمات بسته بندی نیاز به مشاوره دارید با مشاور پکیجینگ دیزاین مجموعه اینپک تماس بگیرید و سوالات خود مثل مدت زمان لازم برای طراحی و بهترین جنس برای بسته بندی توتون و تنباکو را مطرح کنید.

نمونه بسته بندی تنباکو

نمونه کار بسته بندی تنباکو حرفه‌ای و  نمونه بسته بندی خشکبار مشاهده کنید.

انواع مدل‌های بسته بندی تنباکو

پاکت زیپ دار

جعبه

قوطی

پلاستیکی

مقوایی

کارتنی

چرا بسته بندی تنباکو با این پک؟

 

 

قوانین و استاندارد بسته بندی تنباکو 

 

boxdesigning

علائم بسته بندی تنباکو

 

سفارش طراحی جعبه تنباکو

 

ویژگی‌های یک بسته بندی تنباکو مناسب

جنس مناسب بسته بندی تنباکو

 

چاپ بسته بندی تنباکو

با چاپ فلکسو و هلیوگراور دست شما در درج جزئیات و رنگ‌های بیشتر در بسته بندی تنباکو باز است و باکیفیت‌ترین نوع چاپ محسوب می‌شود.

قیمت بسته بندی تنباکو

بسته بندی نایلونی تنباکو به دلیل شفافیت‌ و چاپ‌پذیری پایین، کمترین قیمت را در بین پک‌های تنباکو دارد.

سوالات متداول در رابطه با طراحی باکس تنباکو

مدت زمان طراحی بسته تنباکو چقدر است؟

0

0

0

بسته بندی پاکت  در سراسر ایران

 

 

 

بسته بندی تنباکو معسل و سنتی

اینپک برای تنباکوهای معسل (میوه‌ای) با الهام از شکل میوه و برای تنباکوهای سنتی طراحی گرافیکی خلاقانه انجام می‌دهد.

طراحی پاکت‌ تنباکو و توتون

اینپک سفارش طراحی انواع پاکت استاده، بغل کاست، پاکت دسته دار و زیپ‌دار را برای تنباکو انجام می‌دهد. در طراحی گرافیکی پاکت تنباکو هیچ محدودیتی نداریم.

بهترین جنس بسته بندی تنباکو

بهترین جنس پکیج توتون و تنباکو، متالاز لمینت از بیرون سلفونی است که چاپ‌پذیری بالایی نیز دارد. اینپک ماندگاری تنباکو را با این نوع بسته بندی تضمین می‌کند.

تنباکو ماده ای است که در قلیان مورد استفاده قرار گرفته و مزه های مختلفی دارد که از میوه های متنوع نشئت می‌گیرد. البته علاوه بر میوه، مواد افزدونی برای طعم گیری خاص آن استفاده می‌شود.

طراحی پکیج تنباکو یکی از مدل‌های بسته‌ بندی خشک مانند طراحی بسته بندی گیاهان دارویی است که در حال حاضر طرفداران زیادی دارد.

طراحی بسته ‌بندی تنباکو پیپ و قلیان همانند طراحی بسته بندی زغال دارای ویژگی‌های مختلفی است.

امروزه بسته‌ بندی تنباکو همانند طراحی بسته بندی محصولات صنعتی باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی و صنعت، با جنس‌های گوناگونی انجام می‌شود که بهترین انتخاب برای هر تولیدکننده متفاوت است. به‌طورکلی متداول‌ترین انواع جنس‌های بسته‌ بندی پوشش‌های لفاف، پک‌های سلولزی، جعبه‌های بسته ‌بندی و… است که به طور معمول از لفاف‌های بسته‌ بندی استفاده می‌شود که قابلیت چاپ‌پذیری بالایی دارند و رنگ‌ها به‌خوبی بر روی آنها دیده می‌شوند.

در دیزاین بسته‌ بندی تنباکو باید مواردی را در نظر داشته باشید تا در نهایت به بهترین نتیجه ممکن برسید که از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به وزن محصول، تیراژ تولید، جنس و هزینه بسته‌ بندی و… اشاره کرد.

هزینه طراحی بسته‌بندی تنباکو به طور معمول بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که به عوامل گوناگونی از جمله شرکت طراحی کننده، سابقه کار و تجربه طراح، پیچیدگی یا سادگی طرح و… بستگی دارد و مبلغ نهایی پس از بررسی این موارد تعیین می‌شود.

مدت‌زمان موردنیاز جهت طراحی بسته‌بندی تنباکو به طور معمول بین ۵ تا ۱۵ روز کاری است. باید توجه داشته باشید که هر پروژه ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و باتوجه‌به آنها ممکن است مدت‌زمان کمتر یا بیشتری جهت ایده‌پردازی و طراحی و درنهایت ساخت بسته ‌بندی نیاز باشد.

چرا به طراحی بسته بندی تنباکو نیاز داریم

در بازار کنونی باتوجه‌به پیشرفت صنعت و افزایش تولیدات، برندهای گوناگونی به چشم می‌خورد که هرکدام دارای کیفیت متفاوتی هستند. در این میان مهم‌ترین نکته‌ای که پس از کیفیت می‌تواند توجه خریداران را جلب کند، داشتن بسته‌ بندی مناسب است که یک راه خوب برای تبلیغات غیرمستقیم محصول است.

همانطور که ما به طراحی بسته بندی کادویی نیاز داریم به بسته بندی تنباکو هم نیاز داریم. تأثیر طراحی بسته‌بندی تنباکو در فروش به حدی است که کارشناسان گروه طراحی این پک به شما توصیه میکنند طراحی پکیج محصول را از ابتدا در برنامه تولید قرار دهید تا پکیج و کالا شما باهم در یک راستا بوده در نهایت یک محصول یکپارچه داشته باشید که نگاه‌ها را به سمت خود برمی‌گرداند و به شما شانس بهتری برای افزایش فروش می‌دهد.

بسته ‌بندی همچنین یکی از بخش‌های تأثیرگذار در زمینه تجاری‌سازی و برندینگ است که تولیدکنندگان و طراحان باید به آن بپردازند تا مشتریان ارتباط بهتری با برند آنان در قالب محصولات تولید شده برقرار کنند. مهم است بدانید هر بخشی از بسته‌ بندی شامل فونت، نوشته‌ها، رنگ‌های به‌کاررفته، لوگو، طراحی و… در ذهن خریداران ثبت می‌شود و شما و محصولتان را با آن به یاد خواهند آورد.

ویژگی‌های بسته‌ بندی تنباکو چیست

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم انواع گوناگونی از شرکت‌های تولیدکننده در زمینه تولید و عرضه تنباکو فعالیت دارند و در میان انبوه محصولات، داشتن بسته‌ بندی حرفه‌ای می‌تواند برند شما را متمایز جلوه دهد و توجه مشتریان را به خود جلب کند. 

 

جنس‌های مناسب بسته بندی تنباکو

امروزه جنس‌های گوناگونی از مواد جهت بسته ‌بندی ارائه می‌شود که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته و برای محصولات مختلفی مناسب‌اند. از جمله جنس‌های متداول که برای بسته بندی تنباکو مورداستفاده قرار می‌گیرد می‌توانیم به پکیجینگ سلولزی، نایلونی، بسته بندی سلفونی، متالایز، فویل آلومینیوم، کرافت و… اشاره کنیم.

از مهم‌ترین انواع پکیجینگ، بسته ‌بندی تنباکو با لفاف‌های بسته ‌بندی است که حتی اگر تصمیم به استفاده از جعبه‌های بسته‌ بندی داشته باشید، به آن نیاز پیدا خواهید کرد. استفاده از بسته ‌بندی‌های نایلونی هزینه بسیار پایینی به نسبت دیگر جنس‌ها خواهد داشت؛ اما باید بدانید که به‌کاربردن سلفون در بسته بندی در نهایت شفافیت بیشتری را خواهد داشت.

بهترین جنس پکیجینگ برای تنباکو استفاده از لفاف‌های بسته ‌بندی بالشتی متالایز لمینت از بیرون سلفون است که دارای استقامت مطلوبی بوده و از توتون و تنباکو می‌تواند در مقابل خطرات محیطی حفاظت کند. این جنس چاپ‌پذیری بالایی داشته که به‌راحتی می‌توانید طرح موردنظر خود را بر روی آن درج کنید.

یک نوع دیگر از بسته‌ بندی برای توتون و تنباکو، استفاده از پک‌های آلومینیومی است که باتوجه‌به کیفیت بالا و ظاهر شیک آن، هزینه زیادی به نسبت دیگر جنس‌های بسته‌ بندی دارد. استفاده از بسته ‌بندی‌های آلومینیومی عمر و ماندگاری محصول را افزایش می‌دهد و کیفیت آن را در طول زمان به‌خوبی حفظ می‌کند. فویل‌های آلومینیومی در واقع همان ورقه‌های متالایز با ضخامت بالاتر هستند که از مواد اولیه آلومینیومی تشکیل شده‌اند.

مواردی که باید در بسته ‌بندی تنباکو در نظر بگیریم

توتون و تنباکو محصولات باارزشی هستند که در سرتاسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرند. در سال‌های اخیر بر خلاف دیگر کشورها، میزان خرید و مصرف تنباکو در ایران بیشتر از پیش شده است و ازاین‌رو در طراحی بسته‌ بندی برای آن‌ها باید به موارد زیر توجه کافی داشت تا در نهایت بهترین پکیجینگ را داشته باشیم:

وزن محصول

انتخاب اندازه بسته‌ بندی تنباکو باید بر اساس وزن محصول صورت گیرد تا بهترین نتیجه را داشته باشد. بهتر است از یک دیزاین واحد برای وزن‌های مختلف تنباکو استفاده کنید تا خریدار به‌راحتی بتواند برند شما را بشناسد. انتخاب بسته ‌بندی بر اساس وزن محصول یک‌قدم مؤثر در صرفه‌جویی استفاده از مواد اولیه پکیجینگ است که در نهایت متناسب‌ترین پک را به وجود خواهد آورد.

جنس و هزینه بسته ‌بندی

انتخاب جنس بسته‌ بندی تنباکو رابطه تنگاتنگی با بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید دارد. جنس‌های مختلفی برای پکیجینگ دیزاین محصولات وجود دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند و باتوجه‌به آنها، هزینه‌های متفاوتی نیز دارند. مهم است در ابتدا شروع پروسه طراحی بسته ‌بندی، جنس موردنظر خود را انتخاب کنید.

جامعه هدف

انتخاب مشتریان و جامعه هدف درست یکی از اولین کارهایی است که برای بسته بندی باید در نظر گرفت.

طعم تنباکو

یکی از اطلاعاتی که مهم است به طور واضح بر روی بسته ‌بندی تنباکو درج شود، طعم آن است که به خریداران کمک می‌کند محصول موردنظر خود را به‌درستی انتخاب کنند. بهتر است برای نشان‌دادن طعم تنباکو(به طور مثال در طراحی بسته بندی تنباکو میوه ای و یا طراحی بسته بندی تنباکو قهوه ای) در کنار نوشتار، از المان‌‌هایی مرتبط مانند عکس میوه و… استفاده کنید تا به‌راحتی مشخص باشد.

تیراژ تولید و بودجه

تیراژ تولید نیز یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. تیراژ تولید رابطه تنگاتنگی با هزینه بسته ‌بندی تنباکو، سادگی یا پیچیدگی آن، اندازه، جنس و… دارد. 

طراحی بسته ‌بندی تنباکو صادراتی

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری امکان صادر شدن برای تمام محصولات وجود دارد و شاهد عرضه گسترده کالاهای گوناگون در سرتاسر جهان هستیم. تنباکو یکی از انواع محصولات پرطرف‌دار است که در زمینه صادرات نیز رقیبان زیادی دارد و ازاین‌رو اهمیت پکیجینگ برای آن بیشتر از قبل شده است.

شرکت‌های صادرکننده اکنون به‌خوبی از نقش پررنگ بسته‌بندی در فروش محصولات در داخل و خارج از کشور آگاه هستند و ازاین‌رو به دنبال طراحی‌های خلاقانه و حرفه‌ای هستند تا بتوانند محصول خود را در میان انبوه برندهای تولیدکننده متمایز جلوه دهند.

نکته دیگری که در طراحی بسته ‌بندی محصولات صادراتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ارائه اطلاعات کافی و دقیق درباره چیستی محتویات داخل بسته ‌بندی و مواد تشکیل‌دهنده آن است. برای این کار باید از فونت‌هایی بهره بگیرید که در کنار زیبایی، خوانایی و وضوح مطلوبی را نیز داشته باشند تا خریداران به‌راحتی بتوانند با محصول شما ارتباط برقرار کنند.

ایده بسته بندی تنباکو

ایده پکیجینگ تنباکو باید خاص و منحصر به فرد باشد و از میوه های مورد استفاده در ان کمک گرفته شود. زمانی که از میوه مورد نظر در طراحی بسته بندی تنباکو استفاده می‌کنید، کاربر خرید لذت بخش تری را تجربه می‌کند. تنباکو نوعی گیاه است که برگ های پهنی دارد. این گیاه در آمریکا ( شمالی و جنوبی ) یافت می‌شود. البته امروزه در تمامی کشورها یافت می‌شود. برگ های خشک این گیاه پس از طی کردن مراحلی تبدیل به تنباکو خشک شده و در بازار عرضه می‌شود. تنباکو به عنوان کالای صادراتی و تجاری شناخته شده است. درنتیجه طراحی بسته بندی تنباکو صادراتی از نیاز های یک عرضه کننده است. مجموعه طراحی بسته بندی اینپک، طراحی بسته بندی تنباکو صادراتی را انجام داده است.

 

 
 
3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *