طراحی بسته ‌بندی روغن (oil packaging) یکی از انواع بسته‌بندی مواد غذایی است که به دلیل پرمصرف بودن این ماده، موردتوجه شرکت‌های تولیدکننده قرار گرفته است. بسته ‌بندی روغن به دلیل ذات مایع آن از حساسیت بالاتری برخوردار است.

با افزایش تعداد تولیدکنندگان، بسته‌ بندی روغن جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است چرا که در کنار کیفیت روغن، بسته‌ بندی دومین فاکتوری است که محصول شما را متمایز کرده و نگاه‌ها را به سمت خود می‌کشاند.

طراحی بسته ‌بندی روغن باید به‌گونه‌ای باشد که در کنار حفاظت از محصول، ویژگی‌هایی نظیر عدم نفوذپذیری نسبت به اکسیژن، خلاقیت در طرح، هم راستا بودن با اصول بازاریابی و… را نیز داشته باشد.

طراحی پکیجینگ دیزاین مادر برای روغن یک انتخاب خوب برای ارائه هرچه بهتر محصول است که می‌توانید با استفاده از آن با نظم بهتری روغن برند خود را به نمایش گذاشته و درنتیجه فروش بهتری نیز داشته باشید.

هزینه طراحی بسته ‌بندی توسط تیم طراحی بسته‌ بندی این پک به طور معمول بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که باتوجه‌به جزئیات هر پروژه می‌تواند متفاوت باشد. مبلغ طراحی بسته ‌بندی به عوامل گوناگونی از جمله سابقه و تجربه کار طراح، شرکت طراحی کننده، ددلاین پروژه و… بستگی دارد.

مدت‌زمان موردنیاز جهت انجام طراحی بسته‌بندی روغن معمولاً بین ۵ تا ۱۵ روزکاری است که با درنظرگرفتن پیچیدگی یا سادگی طرح بسته‌ بندی تعیین می‌شود. جهت مشاوره طراحی بسته ‌بندی می‌توانید بر روی لینک قبل کلیک کنید.

اهمیت بسته‌ بندی روغن در بازار فروش کنونی

هر محصولی برای عرضه شدن در بازار به بسته ‌بندی نیاز دارد. اهمیت بسته‌ بندی خلاقانه روغن به دلیل تنوع بالای این محصول و همچنین تعدد شرکت‌های تولیدکننده است. داشتن طراحی بسته‌بندی منحصربه‌فرد و شخصی‌سازی شده برند، این امکان را به شما می‌دهد که محصول خود را در میان صدها نمونه مشابه، شاخص جلوه دهید.

از طرفی دیگر بسته ‌بندی ازاین‌رو اهمیت بالایی دارد که اولین سد دفاعی محصول در برابر آلودگی‌های محیطی و خطراتی است که سلامت و کیفیت آن را تهدید می‌کند. صاحبان برند اکنون به این باور رسیده‌اند که بسته ‌بندی اهمیت بسیار بالایی در حفظ محصول و همچنین فروش آن دارد و همواره در پی ایده‌های خلاق و نوین هستند.

ویژگی‌های پکیج روغن مناسب

در دیزاین پکیج برای روغن باید به مواردی توجه داشته باشیم تا مطلوب‌ترین نتیجه حاصل شود. بسته‌ بندی مناسب ویژگی‌های مشخصی دارد که منجر به حفظ کیفیت و سلامت روغن می‌شوند. از جمله فاکتورهایی که بسته‌ بندی روغن باید داشته باشد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

استقامت بالا و توان مقاومت در برابر ضربات احتمالی

در حین جابه‌جایی روغن از کارخانه تا مراکز فروش احتمال دارد ضرباتی به آن وارد شود که بسته ‌بندی باید توان مقاومت و محافظت از محصول را در برابر آنها داشته باشد.

طراحی زیبا و شکیل

داشتن طرح و نقش زیبا می‌تواند یکی از فاکتورهای اثرگذار در دیده‌شدن محصول باشد که با برانگیختن احساسات مصرف‌کنندگان منجر به فروش بیشتر می‌شود.

عدم نفوذ هوا و اکسیژن به محصول

یکی از مهم‌ترین وظایف بسته‌ بندی جلوگیری از اکسید شدن محصول در مجاورت هوا است. باید طراحی بسته‌ بندی به‌گونه‌ای صورت گیرد که امکان عبور یا خروج هوا به‌هیچ‌عنوان وجود نداشته باشد.

هم راستا بودن با اصول بازاریابی

طراح بسته ‌بندی روغن باید توجه داشته باشد که هدف اصلی از دیزاین بسته‌بندی، در کنار کسب رضایت مصرف‌کنندگان، فروش بیشتر تولیدکننده است. درنتیجه مهم است بسته‌ بندی طراحی شده ما مطابق با اصول بازاریابی باشد.

خلاقیت در بسته ‌بندی

عدم تشابه و خلاقیت در پکیجینگ دیزاین هر محصول اهمیت بالایی دارد. خلاقانه بودن طراحی بسته‌بندی روغن، باتوجه‌به تعدد شرکت‌های تولیدکننده می‌تواند برند شما را متمایز جلوه دهد.

الگو ساخت کاربردی

باید توجه داشت که بسته ‌بندی طراحی شده کاربردی باشد. سهولت در استفاده از مهم‌ترین اولویت‌های مصرف‌کنندگان بوده و نشان‌دهنده این است که شما به‌راحتی آنها اهمیت می‌دهید.

استفاده از متریال و چاپ باکیفیت

مواد سازنده بسته ‌بندی روغن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا شفافیت روغن به‌راحتی قابل‌رؤیت بوده و به خریداران این امکان را دهد که با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.

طراحی بسته‌بندی روغن بر اساس نوع آن

پکیجینگ دیزاین اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد که یکی از آنها، دیزاین بسته‌ بندی بر اساس نوع محصول است. در انتخاب بسته‌ بندی برای روغن باید بر اساس نوع و ویژگی‌های مخصوص آن تصمیم‌گیری کنیم تا محصول در بهترین حالت به دست مصرف‌کنندگان برسد. از جمله انواع روغن و بسته ‌بندی‌های آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

طراحی بسته‌ بندی روغن ذرت

روغن ذرت یکی از روغن‌های رایج در میان مردم است که مصارف زیادی دارد. برای بسته ‌بندی روغن ذرت به طور معمول از بطری‌هایی از جنس پلاستیک و یا پت استفاده می‌شود که از لحاظ قیمت نیز صرفه اقتصادی دارند.

دیزاین بسته‌بندی روغن سرخ‌کردنی

روغن سرخ‌کردنی یکی از پرکاربردترین انواع روغن است که در بسته ‌بندی‌های چندلیتری نگهداری شده و به فروش می‌رسد. در دیزاین بسته‌ بندی روغن سرخ‌کردنی خوب است به کاربردی بودن و سهولت استفاده از آن توجه داشته باشیم.

طراحی پکیج روغن زیتون

روغن زیتون یکی از انواع گران‌قیمت ترین روغن‌های خوراکی است که به دلیل طعم دلپذیر و خواص بالا آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. انواع روغن زیتون شامل بکر، فرا بکر، تصفیه شده بدون بو و… است که به‌طورکلی بسته‌ بندی آنها بهتر است بطری‌های شیشه‌ای با قابلیت جلوگیری از نفوذ نور باشد.

طراحی بسته ‌بندی روغن آرگان

روغن آرگان یکی از روغن‌های مغذی برای تقویت مو و مژه است که به دلیل ارزش بالا آن، در بسته‌ بندی‌های کوچک با مقدار کم تهیه می‌شود. این روغن یکی از انواع گران‌قیمت روغن بوده که باید در بسته ‌بندی‌های مطمئن با استقامت بالا نگهداری شود تا خواص خود را از دست ندهد.

طراحی بسته‌ بندی روغن بادام تلخ‌ و شیرین

از روغن بادام تلخ ‌و شیرین به طور معمول به مقدار کم استفاده می‌شود و ازاین‌رو بهتر است در بسته‌بندی‌های کوچک از جنس شیشه و یا پت نگهداری شود.

بسته‌بندی مادر، راهی مناسب برای ارائه محصول

هر محصول می‌تواند در کنار داشتن بسته‌ بندی اولیه، بسته‌ بندی ثانویه و بسته‌ بندی مادر نیز داشته باشد که به حفظ کیفیت آن کمک می‌کند. بسته‌ بندی مادر راهی برای ارائه بهتر محصول به خریداران است که به‌وسیله آن می‌توانید توجه خریداران را به برند خود جلب کنید.

در طراحی بسته‌ بندی مادر برای روغن بهتر است از رنگ‌های متناسب با رنگ بسته‌ بندی اولیه استفاده کنیم تا همخوانی بصری داشته باشند. همچنین خوب است از المان‌ها و تصاویر مرتبط با محصول در بسته ‌بندی مادر استفاده کنیم تا تصویر ذهنی بهتری برای خریدار ایجاد شود.

بسته ‌بندی مادر علاوه بر زیبایی بصری، راهی است که با استفاده از آن می‌توانید جایگاه مشخص و واضحی برای روغن تولید شده توسط برند خود جهت حمل‌و‌نقل ایجاد کنید که در نهایت موجب حفظ کیفیت و سلامت محصول و رضایت خریداران بیشتری می‌شود.

هزینه طراحی بسته ‌بندی روغن چقدر است

قیمت طراحی بسته‌بندی روغن به فاکتورهای گوناگونی از جمله:

بستگی دارد. به طور معمول بها دیزاین بسته ‌بندی توسط شرکت طراحی بسته‌ بندی این پک بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که مبلغ نهایی پس از بررسی جزئیات طرح تعیین می‌شود.

مدت‌زمان موردنیاز برای دیزاین بسته ‌بندی چقدر است

به طور معمول برای ایده‌پردازی، طراحی و ساخت الگو بسته ‌بندی، بین ۵ تا ۱۵ روز کاری زمان نیاز است. بهتر است در نظر داشته باشید که طراحی به‌دقت و جزئیات زیادی نیاز دارد و ممکن است باتوجه‌به خصوصیات منحصربه‌فرد هر سفارش، مدت‌زمان بیشتر یا کمتری موردنیاز باشد.

چطور می‌توانم سفارش طراحی‌ام را ثبت کنم

جهت ثبت سفارش طراحی بسته ‌بندی روغن توسط تیم طراحی این پک می‌توانید با شماره ۰۵۱۳۶۰۲۲۱۷۰ تماس گرفته و پس از دریافت اطلاعات و مطالعه مفاد قرارداد سفارش خود را ثبت کرده و در ادامه طراحان ما با ارائه توضیحات، شما را در جریان جزئیات پروژه قرار خواهند داد.

همچنین می‌توانید از طریق سایت شرکت طراحی بسته بندی این پک اقدام نموده و با مشاوران و طراحان ما در ارتباط باشید.

درباره شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک بیشتر بدانید

شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را در زمینه دیزاین و ساخت بسته‌ بندی محصولات آغاز کرده و تاکنون افتخار همکاری با بیشتر از ۲۵۰ برند تولیدکننده را داشته است. تیم طراحی اینپک متشکل از چندین طراح زبردست و خوش‌ذوق، به سرپرستی مجتبی ملاکی، جهت مشاوره بسته ‌بندی در خدمت صاحبان کسب‌وکار است.

Rate this page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *