09150554525

طراحی بسته بندی روغن

طراحی بسته ‌بندی روغن (oil packaging) که یکی از انواع بسته‌بندی مواد غذایی است، به معنای طراحی قوطی فلزی روغن برای روغن نباتی و بطری‌های پلاستیکی برای روغن مایع آفتابگردان، روغن زیتون و… است. ساخت بسته بندی شکیل برای روغن در میان تولیدکنندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه برندهای تولیدکننده این محصول در بازار رو به افزایش‌‌اند و بسته بندی شیک می‌تواند به وجه تمایز محصولتان با دیگر برندهای موجود در بازار تبدیل شود. طراحی بسته ‌بندی روغن باید به‌گونه‌ای باشد که در کنار حفاظت از محصول، ویژگی‌هایی نظیر عدم نفوذپذیری نسبت به اکسیژن، خلاقیت در طرح، هم راستا بودن با اصول بازاریابی و… را نیز داشته باشد.

نمونه بسته بندی روغن

انواع نمونه کار طراحی بسته بندی روغن را می‌توانید در گالری زیر مشاهده کنید. بسته بندی روغن در سلام گرافیک با طرح و ایده‌های دلخواه شما طراحی می‌شود. ارائه نمونه کار صرفا به این خاطر است که فرایند تصمیم گیری برای انتخاب سبک طراحی را برای شما ساده‌تر کنیم.

انواع مدل‌های بسته بندی روغن

 

بطری پلاستیکی روغن خوراکی

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های بسته بندی روغن خوراکی آفتابگردان، طراحی بطری پلاستیکی برای آن‌هاست.

قوطی فلزی روغن نباتی

برای بسته بندی روغن نباتی که به روغن جامد نیز معروف هستند، از قوطی‌های فلزی استفاده می‌شود.

ظروف شیشه ای روغن زیتون

برای بسته بندی روغن‌هایی مانند روغن زیتون، کنجد و... از ظرف‌های شیشه‌ای شکیل استفاده می‌شود.

قوطی پلاستیکی روغن حیوانی

بسته بندی روغن‌های محلی یا روغن حیوانی معمولا در ظروف پلاستیکی درب دار صورت می‌گیرد.

قوطی پلاستیکی روغن سرخ کردنی

برای بسته بندی روغن‌های سرخ کردنی می‌توان علاوه بر بطری، از قوطی پلاستیکی نیز استفاده کرد.

کارتن مادر بسته بندی روغن

مدلی دیگری از بسته بندی روغن، طراحی کارتن مادر برای بسته بندی و فروش عمده روغن خوراکی است.

چرا بسته بندی روغن با این پک؟

بسته بندی مواد غذایی از دو جهت حائز اهمیت است:

 1. رقایت شدیدی میان برندهای تولیدکننده مواد غذایی وجود دارد و بسته بندی شیک یکی از نقاط قوت هر برندی محسوب می‌شود.
 2. بسته بندی باید از فاسد و خراب شدن مواد غذایی جلوگیری کند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، بسته بندی در ماندگاری و سلامت مواد خوراکی و حتی میزان فروش آن‌ها نقش بسزایی دارد از همین‌رو کار طراحی بسته بندی هرگونه مواد خوراکی اعم از روغن را بهتر است به یک تیم کاربلد بسپارید که تجربه خوبی در این زمینه داشته باشد. 

قوانین و استاندارد بسته بندی روغن

رعایت قوانین و استانداردهای بسته بندی زمانی که محصول مورد نظر یک ماده خوراکی است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌شود. اصول بسته بندی زیر در مورد شاخت بسته بندی برای روغن خوراکی نیز صدق می‌کند:

 • بطری پلاستیکی یا قوطی فلزی روغن باید از متریال مرغوب ساخته شده باشد. برای مثال استنلس استیل یکی از بهترین مواد اولیه برای ساخت قوطی روغن نباتی است.
 • بسته بندی روغن باید به‌گونه‌ای طراحی شود که راه نفوذ اکسیژن، نور و رطوبت به داخل بسته وجود نداشته باشد.
 • طراحی باید مطابق با فرهنگ، زبان و سلایق مردم یک کشور، شهر یا منطق5ه صورت بگیرد.
 • تمامی اطلاعات لازم راجع‌به روغن باید بر روی بسته آن درج شوند.

 

ویژگی‌های یک بسته بندی مناسب برای روغن

شکیل و زیبا

بسته بندی روغن باید شیک و حرفه‌ای طراحی شود تا توجه مشتری را به خود جلب کند.

نمایش کیفیت محصول

مشتری باید حتی با وجود بسته بندی متوجه کیفیت و مرغوبیت روغن باشد.

استفاده از مواد مرغوب

برای ساخت قوطی یا بطری روغن باید از متریال مرغوبی استفاده شود.

کمک به افزایش فروش

بسته بندی باید در جهت بازاریابی و کمک به افزایش فروش طراحی شده باشد.

ایجاد تمایز با سایر رقبا

یکی از اهداف بسته بندی، ایجاد وجه تمایز محصول با سایر رقبا است.

درج اطلاعات ضروری بر روی بسته

بر روی بطری یا بدنه قوطی روغن باید تمامی اطلاعات ضروری درج شود.

boxdesigning

علائم بسته بندی در روغن

معنی علائم به کار رفته بر روی بسته بندی قوطی‌های روغن را می‌دانید؟ یکی از الزامات هر بسته بندی، درج علائم و نشانه‌هایی است که حاوی پیامی مبنی بر نحوه نگهداری یا استفاده از آن محصول می‌باشند. علائم رایجی که بر روی بسته بندی های روغن ممکن است مشاهده کنید عبارتنداز:

 • مواد به کار رفته در ساخت محفظه روغن قابل بازیافت است.
 • مناسب برای گیاه خواران
 • شرایط نگهداری

سفارش طراحی کارتن برای روغن

اگرچه رایج‌ترین انواع طراحی بسته بندی، طراحی‌ بسته‌هایی به شکل قوطی، بطری یا تین‌های فلزی روغن است. 

جنس مناسب بسته بندی برای روغن

 

قیمت بسته بندی روغن

قیمت طراحی بسته‌بندی روغن به فاکتورهای گوناگونی از جمله:

   

   • 1
   • 2
   •  

  به طور معمول بها دیزاین بسته ‌بندی توسط شرکت طراحی بسته‌ بندی این پک بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که مبلغ نهایی پس از بررسی جزئیات طرح تعیین می‌شود. قیمت بسته بندی روغن موتور گران تر است و حداقل با 7000000 تومان انجام می‌شود.

  مشاوره طراحی جعبه برای روغن

  جهت مشاوره طراحی بسته ‌بندی می‌توانید بر روی لینک قبل کلیک کنید.

  سوالات متداول در رابطه با طراحی باکس روغن

  مدت زمان طراحی بسته بندی روغن چقدر است؟

  مدت‌زمان موردنیاز جهت انجام طراحی بسته‌بندی روغن معمولاً بین ۵ تا ۱۵ روزکاری است که با درنظرگرفتن پیچیدگی یا سادگی طرح بسته‌ بندی تعیین می‌شود.

  0

  0

  اهمیت بسته‌ بندی روغن در بازار فروش کنونی

  هر محصولی برای عرضه شدن در بازار به بسته ‌بندی نیاز دارد. اهمیت بسته‌ بندی خلاقانه روغن به دلیل تنوع بالای این محصول و همچنین تعدد شرکت‌های تولیدکننده است. داشتن طراحی بسته‌بندی منحصربه‌فرد و شخصی‌سازی شده برند، این امکان را به شما می‌دهد که محصول خود را در میان صدها نمونه مشابه، شاخص جلوه دهید.

  از طرفی دیگر بسته ‌بندی ازاین‌رو اهمیت بالایی دارد که اولین سد دفاعی محصول در برابر آلودگی‌های محیطی و خطراتی است که سلامت و کیفیت آن را تهدید می‌کند. صاحبان برند اکنون به این باور رسیده‌اند که بسته ‌بندی اهمیت بسیار بالایی در حفظ محصول و همچنین فروش آن دارد و همواره در پی ایده‌های خلاق و نوین هستند. طراحی بسته بندی در تبریز برای محصول روغن در مجموعه اینپک انجام می‌شود.

  بسته بندی روغن موتور یکی دیگر از انواع بسته بندی اینپک است.

  ویژگی‌های پکیج روغن مناسب

  در دیزاین پکیج برای روغن باید به مواردی توجه داشته باشیم تا مطلوب‌ترین نتیجه حاصل شود. بسته‌ بندی مناسب ویژگی‌های مشخصی دارد که منجر به حفظ کیفیت و سلامت روغن می‌شوند. از جمله فاکتورهایی که بسته‌ بندی روغن باید داشته باشد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  استقامت بالا و توان مقاومت در برابر ضربات احتمالی

  در حین جابه‌جایی روغن از کارخانه تا مراکز فروش احتمال دارد ضرباتی به آن وارد شود که بسته ‌بندی باید توان مقاومت و محافظت از محصول را در برابر آنها داشته باشد.

  طراحی زیبا و شکیل

  داشتن طرح و نقش زیبا می‌تواند یکی از فاکتورهای اثرگذار در دیده‌شدن محصول باشد که با برانگیختن احساسات مصرف‌کنندگان منجر به فروش بیشتر می‌شود.

  عدم نفوذ هوا و اکسیژن به محصول

  یکی از مهم‌ترین وظایف بسته‌ بندی جلوگیری از اکسید شدن محصول در مجاورت هوا است. باید طراحی بسته‌ بندی به‌گونه‌ای صورت گیرد که امکان عبور یا خروج هوا به‌هیچ‌عنوان وجود نداشته باشد.

  هم راستا بودن با اصول بازاریابی

  طراح بسته ‌بندی روغن باید توجه داشته باشد که هدف اصلی از دیزاین بسته‌بندی، در کنار کسب رضایت مصرف‌کنندگان، فروش بیشتر تولیدکننده است. درنتیجه مهم است بسته‌ بندی طراحی شده ما مطابق با اصول بازاریابی باشد.

  خلاقیت در بسته ‌بندی

  عدم تشابه و خلاقیت در پکیجینگ دیزاین هر محصول اهمیت بالایی دارد. خلاقانه بودن طراحی بسته‌بندی روغن، باتوجه‌به تعدد شرکت‌های تولیدکننده می‌تواند برند شما را متمایز جلوه دهد. ایده در بسته بندی تاثیر زیادی دارد و می تواند فروش را تا چندین برابر افزایش دهد. ایده بسته بندی روغن موتور در بهترین شکل ممکن پیاده سازی شده است.

  الگو ساخت کاربردی

  باید توجه داشت که بسته ‌بندی طراحی شده کاربردی باشد. سهولت در استفاده از مهم‌ترین اولویت‌های مصرف‌کنندگان بوده و نشان‌دهنده این است که شما به‌راحتی آنها اهمیت می‌دهید.

  استفاده از متریال و چاپ باکیفیت

  مواد سازنده بسته ‌بندی روغن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا شفافیت روغن به‌راحتی قابل‌رؤیت بوده و به خریداران این امکان را دهد که با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.

  طراحی بسته‌بندی روغن بر اساس نوع آن

  پکیجینگ دیزاین اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد که یکی از آنها، دیزاین بسته‌ بندی بر اساس نوع محصول است. در انتخاب بسته‌ بندی برای روغن باید بر اساس نوع و ویژگی‌های مخصوص آن تصمیم‌گیری کنیم تا محصول در بهترین حالت به دست مصرف‌کنندگان برسد. از جمله انواع روغن و بسته ‌بندی‌های آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  طراحی بسته‌ بندی روغن ذرت

  روغن ذرت یکی از روغن‌های رایج در میان مردم است که مصارف زیادی دارد. برای بسته ‌بندی روغن ذرت به طور معمول از بطری‌هایی از جنس پلاستیک و یا پت استفاده می‌شود که از لحاظ قیمت نیز صرفه اقتصادی دارند.

  دیزاین بسته‌بندی روغن سرخ‌کردنی

  روغن سرخ‌کردنی یکی از پرکاربردترین انواع روغن است که در بسته ‌بندی‌های چندلیتری نگهداری شده و به فروش می‌رسد. در دیزاین بسته‌ بندی روغن سرخ‌کردنی خوب است به کاربردی بودن و سهولت استفاده از آن توجه داشته باشیم.

  طراحی پکیج روغن زیتون

  روغن زیتون یکی از انواع گران‌قیمت ترین روغن‌های خوراکی است که به دلیل طعم دلپذیر و خواص بالا آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. انواع روغن زیتون شامل بکر، فرا بکر، تصفیه شده بدون بو و… است که به‌طورکلی بسته‌ بندی آنها بهتر است بطری‌های شیشه‌ای با قابلیت جلوگیری از نفوذ نور باشد.

  طراحی بسته ‌بندی روغن آرگان

  روغن آرگان یکی از روغن‌های مغذی برای تقویت مو و مژه است که به دلیل ارزش بالا آن، در بسته‌ بندی‌های کوچک با مقدار کم تهیه می‌شود. این روغن یکی از انواع گران‌قیمت روغن بوده که باید در بسته ‌بندی‌های مطمئن با استقامت بالا نگهداری شود تا خواص خود را از دست ندهد.

  طراحی بسته‌ بندی روغن بادام تلخ‌ و شیرین

  از روغن بادام تلخ ‌و شیرین به طور معمول به مقدار کم استفاده می‌شود و ازاین‌رو بهتر است در بسته‌بندی‌های کوچک از جنس شیشه و یا پت نگهداری شود.

  بسته‌بندی مادر، راهی مناسب برای ارائه محصول

  هر محصول می‌تواند در کنار داشتن بسته‌ بندی اولیه، بسته‌ بندی ثانویه و بسته‌ بندی مادر نیز داشته باشد که به حفظ کیفیت آن کمک می‌کند. بسته‌ بندی مادر راهی برای ارائه بهتر محصول به خریداران است که به‌وسیله آن می‌توانید توجه خریداران را به برند خود جلب کنید.

  در طراحی بسته‌ بندی مادر برای روغن بهتر است از رنگ‌های متناسب با رنگ بسته‌ بندی اولیه استفاده کنیم تا همخوانی بصری داشته باشند. همچنین خوب است از المان‌ها و تصاویر مرتبط با محصول در بسته ‌بندی مادر استفاده کنیم تا تصویر ذهنی بهتری برای خریدار ایجاد شود.

  بسته ‌بندی مادر علاوه بر زیبایی بصری، راهی است که با استفاده از آن می‌توانید جایگاه مشخص و واضحی برای روغن تولید شده توسط برند خود جهت حمل‌و‌نقل ایجاد کنید که در نهایت موجب حفظ کیفیت و سلامت محصول و رضایت خریداران بیشتری می‌شود.

   

  5/5 - (1 امتیاز)

  2 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *