09150554525

طراحی بسته بندی دوغ

طراحی بسته ‌بندی دوغ (Dough packaging) همانند طراحی بسته بندی شیر ، یکی از چالش‌برانگیزترین مسائل تولیدکنندگان این محصول است. همان‌طور که می‌دانیم طراحی بسته بندی لبنیات به دلیل پرمصرف بودن این گروه و نقش مهمی که در هرم غذایی خانواده ها دارند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دوغ یکی از نوشیدنی‌های سنتی و بااصالت ایرانی است که در کنار داشتن خواص بی‌شمار، به دلیل طعم و مزه دلپذیر، دارای محبوبیت جهانی است. دوغ انواع گوناگونی مانند دوغ آبعلی، دوغ کفیر، دوغ گیاهی و…دارد که در طراحی پکیج باید به آن توجه داشت.

نمونه بسته بندی دوغ

چند نمونه کار طراحی بسته بندی حرفه‌ای دوغ مشاهده گر باشید، در این نمونه کارهای بسته بندی دوغ تلاش کرده‌ایم که علاوه بر زیبایی‌های بصری کیفیت کاری به نمایش گذاشته شود.

انواع مدل‌های بسته بندی دوغ

چرا بسته بندی دوغ با این پک؟

 

قوانین و استاندارد بسته بندی دوغ

 

ویژگی‌های یک بسته بندی مناسب دوغ

boxdesigning

علائم بسته بندی دوغ

 

سفارش طراحی جعبه دوغ

 

جنس مناسب بسته بندی دوغ

 

قیمت بسته بندی دوغ

هزینه بسته ‌بندی پاکت دوغ به عوامل گوناگونی مانند تجربه طراح، شرکت انجام‌دهنده طراحی، طرح احتمالی انتخاب شده و… بستگی دارد. به‌طورکلی هزینه طراحی بسته بندی  بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که باید در نظر داشت که این مبلغ باتوجه‌به جزئیات هر پروژه می‌تواند متفاوت باشد.

سوالات متداول در رابطه با طراحی باکس دوغ

مدت زمان طراحی بسته دوغ چقدر است؟

مدت زمانی که برای ساخت بسته دوغ مورد نیاز است به همراه فرآیند چاپ و طراحی چیزی حدود 10 الی 15 روز است.

شرکت طراحی بسته بندی این‌پک با داشتن 10 سال سابقه کاری در زمینه طراحی بسته بندی، می‌تواند بهترین بسته‌بندی را برای محصول شما طراحی کند.

بسته بندی پاکت  در سراسر ایران

 

طراحی بسته ‌بندی دوغ (Dough packaging) همانند طراحی بسته بندی شیر ، یکی از چالش‌برانگیزترین مسائل تولیدکنندگان این محصول است. همان‌طور که می‌دانیم طراحی بسته بندی لبنیات به دلیل پرمصرف بودن این گروه و نقش مهمی که در هرم غذایی خانواده ها دارند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دوغ یکی از نوشیدنی‌های سنتی و بااصالت ایرانی است که در کنار داشتن خواص بی‌شمار، به دلیل طعم و مزه دلپذیر، دارای محبوبیت جهانی است. دوغ انواع گوناگونی مانند دوغ آبعلی، دوغ کفیر، دوغ گیاهی و…دارد که در طراحی پکیج باید به آن توجه داشت.

بسته‌ بندی که برای دوغ در نظر گرفته می‌شود باید ویژگی‌هایی نظیر:

  • مقاومت بالای فیزیکی و قابلیت حفاظت از محصول
  • عدم نفوذ هوا و اکسیژن
  • عدم نفوذ میکروارگانیسم‌ها
  • انتقال اطلاعات محصول به طور واضح
  • طراحی گرافیکی مناسب
  • استفاده از رنگ‌های هماهنگ با محصول
  • داشتن خلاقیت و هم‌راستا بودن با معیارهای بازاریابی
  • و…

را داشته باشد تا دوغ تولید شده توسط برند شما در بهترین حالت به دست خریداران برسد.

 طراحی بسته ‌بندی دوغ می‌تواند با جنس‌های مختلفی از متریال انجام شود که از جمله این موارد می‌توان به بسته ‌بندی‌های شیشه‌ای، بسته‌ بندی‌های نایلونی، بسته ‌بندی‌های پت و… اشاره کرد که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. در انتخاب جنس بسته‌ بندی باید مواردی مانند محل مصرف (آیا محصول صادراتی است یا خیر؟) و… را در نظر گرفت.

تصاویر، نقش ها، نوشته‌ها و… مانند تسهیل‌کنندگانی هستند که خریدار را در فهم راحت‌تر محصول داخل بسته‌بندی یاری می‌کنند. باتوجه‌به اینکه دوغ یک نوشیدنی سنتی محبوب است می‌توانیم در طراحی بسته‌بندی آن از نقوش اصیل ایرانی و خطوط نستعلیق در کنار المان‌های دیگر استفاده کنیم تا در ذهن خریدار تداعی‌کننده این ویژگی باشد.

هزینه طراحی بسته ‌بندی دوغ به طور معمول بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که باتوجه‌به جزئیات طراحی موردنظر شما می‌تواند متفاوت باشد. همچنین مدت‌زمان موردنیاز جهت طراحی بسته‌بندی دوغ بین ۵ تا ۱۵ روز کاری است که می‌تواند متغیر باشد.

 

چرا به طراحی بسته ‌بندی دوغ نیاز داریم

هر محصولی برای ارائه شدن هرچه بهتر و قوی ظاهرشدن در گردانه رقابت‌های فروش به طراحی بسته‌بندی متناسب نیاز دارد. امروزه باتوجه‌به تعدد شرکت‌های تولیدکننده دوغ و همچنین تمایل بیشتر مردم به خرید آماده محصولات نظیر دوغ و دیگر فراورده‌های لبنی، اهمیت بسته‌بندی در فروش بیشتر شده و طراحان در پی ایده‌های نو و ساخت بسته‌بندی‌های هم‌راستا با قواعد بازاریابی هستند تا رضایت مشتریان خود را هرچه بیشتر کسب کنند.

از طرفی بسته‌بندی مناسب ضامن حفظ کیفیت و سلامت محصول است. دوغ یکی از فراورده‌های جانبی شیر است که به دمای مناسبی برای سالم ماندن نیاز دارد. ازاین‌رو درنظرگرفتن بسته ‌بندی با مقاومت دمایی مناسب و همچنین مقاومت فیزیکی بالا ضروری به نظر می‌رسد.

در انتخاب بسته بندی بهتر است به ذات محصول توجه داشته باشیم. به طور مثال در طراحی بسته ‌بندی دوغ سنتی می‌توانیم از المان‌های سنتی که بیانگر پیشینه تاریخی و فرهنگی این نوشیدنی گوارا است استفاده کنیم. این در حالی است که در طراحی بسته‌بندی دوغ آبعلی غالباً از طراحی جدیدی استفاده نمی‌شود چرا که طرح اولیه این محصول، به چشم خریداران آشناست و در ذهن آنان ماندگار شده است.

البته باید توجه داشت که ایده‌های نو و خلاقانه همواره طرف‌داران خود را دارند. به طور مثال در طراحی بسته‌بندی دوغ تک‌نفره که در اکثر اوقات به شکل لیوانی است، و یا در طراحی بسته‌ بندی دوغ کیسه‌ای می‌توانیم تغییراتی ایجاد کنیم که البته این تغییرات باید با درنظرگرفتن راحتی مصرف، صرفه اقتصادی داشتن و… باشند.

شما با انتخاب طراحی بسته ‌بندی مناسب دوغ، هم‌زمان با تضمین کیفیت محصول، نرخ فروش خود را نیز بالا می‌برید که در نهایت منجر به رشد هرچه سریع‌تر برند خواهد شد. طراحان تیم این پک با بیشتر از ۱۰ سال تجربه و همکاری با بیشتر از ۲۵۰ برند، جهت مشاوره طراحی بسته‌بندی دوغ در خدمت شما هستند. برای ارتباط می‌توانید از طریق کلیک بر روی لینک قبل با ما در تماس باشید.

نقش دیزاین مناسب دوغ در بازاریابی و تبلیغات

بسته‌ بندی یکی از راه‌های مهم تبلیغاتی برای هر برند است. با درج اطلاعات بر روی بسته بندی، خریدار به درک بهتری از محصول میرسد و به شکل هدفمند محصولات شما را دنبال خواهند کرد.

در قفسه‌های فروشگاه محصولات مشابه در کنار هم قرار می‌گیرند. در اینجا اهمیت طراحی بسته‌ بندی جذاب مشخص میشود. به طور مثال تصور کنید دوغ تولیدی شرکت شما در میان 5 دوغ برند دیگر قرار گیرد. در این میان چه چیزی وجه تمایز محصول شما میان محصولات دیگر خواهد بود؟ بسته بندی در این میان نقش بسیار پررنگی را ایفا میکند.

طبق نظرات مردم، گفته شده حدود ۶۰ درصد افراد محصولات را بر اساس بسته‌بندی‌شان خریداری می‌کنند. همچنین حدود ۵۶ درصد مردم اعلام کردند از روی بسته ‌بندی متوجه می‌شوند چه محصولاتی تازه در فروشگاه اضافه شده‌اند.

بسته ‌بندی دوغ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد

دوغ یکی از انواع محصولات لبنی است که به شرایط ویژه‌ای برای نگهداری و سالم ماندن نیاز دارد. دیزاین مناسب برای دوغ مانند طراحی بسته‌ بندی لبنیات دیگر و محصولات مشابه باید دارای فاکتورهای به خصوصی باشد تا محصول باکیفیت بالا و در بهترین حالت خود به دست خریداران برسد. از جمله ویژگی‌های مهم طراحی بسته ‌بندی دوغ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مقاوم بودن و حفاظت از محصول

پس از تولید و بسته‌بندی دوغ در کارخانه، نقل‌وانتقال محصول به مراکز فروش که گاه در شهر و کشورهای دورتر از محل تولید هستند اتفاق می‌افتد. در این فرایند امکان ضربه خوردن به کالا زیاد است که اگر بسته‌ بندی محصول مقاومت کافی را نداشته باشد، منجر به ازدست‌رفتن محصول می‌شود.

 ازاین‌رو اولین رکن مهم در طراحی بسته‌بندی دوغ همانند دیگر طراحی بسته‌بندی نوشیدنی‌‌ها، مقاوم بودن پکیجینگ است تا محصول سالم به مراکز فروش و مشتریان برسد.

خلاقیت در طراحی

داشتن طراحی بسته‌بندی خلاقانه یکی از نیازهای تولیدکنندگان دوغ است تا در بازار رقابت‌های فروش به‌پیش بیافتند. خلاقانه بودن دیزاین بسته‌ بندی محصول یکی از مواردی است که توجه خریداران را به برند شما در میان محصولات زیادی که هرروزه در قفسه‌های فروشگاهی قرار دارند، جلب می‌کند.

استفاده از فونت مناسب

انتخاب فونت درست و خوانا بر روی بسته‌ بندی یکی از ابزارهای انتقال اطلاعات به خریداران است که نام برند شما و ویژگی‌های محصول (مانند طعم، مواد تشکیل‌دهنده محصول و…) را به‌راحتی نشان می‌دهد.

انتخاب رنگ‌های مکمل با محصول

هنگام استفاده از رنگ‌ها در طراحی بسته‌ بندی دوغ می‌توانیم از رنگ‌های مکمل با رنگ خود محصول استفاده کنیم. همین‌طور هم در صورت نیاز می‌توانیم از روان‌شناسی رنگ‌ها بهره بگیریم تا در نهایت بهترین طرح را داشته باشیم. به طور مثال در انتخاب رنگ‌ برای طراحی بسته‌بندی دوغ نعنایی می‌توانیم از رنگ سبز و سفید بهره ببریم که نشان‌دهنده ماهیت محصول است.

انتقال پیام و اطلاعات کالا به‌صورت واضح

یکی از وظایف مهم بسته‌بندی انتقال اطلاعاتی همچون تاریخ تولید، تاریخ انقضا، محل تولید محصول و… به خریداران است که مصرف‌کننده باتوجه‌به آنها حق انتخاب خرید یا عدم خرید محصول را خواهد داشت.

به طور مثال در طراحی بسته ‌بندی دوغ گیاهی که مناسب گیاهخواران است، باید این پیام را به‌روشنی بر روی بسته‌بندی قرار دهیم تا افراد این ویژگی مهم را در نظر گیرند.

جلوگیری از انتقال هوا و اکسیژن به داخل بسته‌بندی

پکیجینگ دیزاین دوغ باید به شیوه‌ای انجام شود که امکان ورود یا خروج گاز در آن وجود نداشته باشد. این مورد در بسته ‌بندی دوغ‌های گازدار باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

جلوگیری از ورود میکروارگانیسم‌ها

بهداشتی بودن محصول اولویت تمامی مصرف‌کنندگان است و در این راستا، دیزاین باید به‌گونه‌ای باشد که نسبت به‌تمامی میکروارگانیسم‌ها و دیگر موجودات محافظ محصول باشد.

زیبایی و گیرایی طراحی

در طراحی بسته ‌بندی دوغ باید به زیبایی بصری توجه زیادی داشت چرا که بسته‌بندی محصول شما اولین چیزی است که خریداران با آن روبه‌رو می‌شوند و مانند ویترین کوچکی است که باسلیقه شما طراحی می‌شود.

 

مدت‌زمان دیزاین بسته ‌بندی دوغ چقدر است

مدت‌زمان پکیجینگ دیزاین دوغ به‌طورکلی بین ۵ تا ۱۵ روز کاری است که باتوجه‌به جزئیات و خصوصیات هر طراحی می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد. طراحی بسته ‌بندی در تیم این پک با بیشترین سرعت و کیفیت توسط بهترین طراحان انجام می‌شود.

انتخاب هوشمندانه طراحی بسته‌بندی دوغ، راهی برای داشتن مشتریان وفادار!

داشتن مشتریان وفادار آرزوی هر صاحب برندی است که محصولات خود را به عرصه فروش می‌گذارد. در هنگام خرید محصول فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می‌شود که طراحی بسته‌بندی یکی از این موارد است.

داشتن پکیجینگ دیزاین چشمگیر و خلاقانه یکی از راه‌های قراردادن محصولتان بر مرکز توجه است که در نتیجه آن احتمال فروش شما بالاتر خواهد رفت. با هر فروش شما این امکان را دارید که رضایت مشتریان را جلب کنید و باید در نظر داشته باشید که مشتریان راضی، مشتریان وفاداری خواهند بود که در میان انبوه محصولات به دنبال نام شما خواهند گشت و به‌احتمال زیاد شما را به اطرافیانشان معرفی خواهند کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *