طراحی بسته ‌بندی زرشک (barberry packaging) یکی از انواع طراحی بسته ‌بندی خشکبار است که به دلیل ظرافت این محصول به توجه زیادی در انتخاب جنس و الگو ساخت نیاز دارد. زرشک از محبوب‌ترین مواد غذایی است که در کنار رنگ و طعم دلنشین، دارای خواص زیادی است و به‌عنوان یکی از محصولات مخصوص ایران، جایگاه مهمی در صادرات دارد.

بسته ‌بندی زرشک از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که هر محصولی جهت ارائه هرچه بهتر به بسته‌ بندی زیبا و کاربردی نیاز دارد و طراحی بسته ‌بندی مناسب می‌تواند در کنار زیبایی، از محصول در برابر آلودگی‌های محیطی محافظت کرده و زرشک را در تازه‌ترین و باکیفیت‌ترین حالت خود به دست مصرف‌کنندگان برساند.

پکیجینگ دیزاین مناسب باید دارای ویژگی‌هایی نظیر داشتن مقاومت کافی، عدم نفوذپذیری نسبت به هوا و اکسیژن، چاپ مناسب و… باشد. جنس طراحی نیز یکی از ویژگی‌های مهم بسته‌ بندی است که باید به آن توجه داشت.

در انتخاب رنگ طراحی بسته‌ بندی زرشک بهتر است به روان‌شناسی رنگ‌ها توجه داشته باشیم و با الهام از رنگ خود محصول و طبیعت، پالت رنگی طرح را انتخاب کنیم. همچنین در انتخاب نقوش می‌توانیم از پیشینه فرهنگی و تاریخی زرشک بهره ببریم. در انتخاب فونت بهتر است تا حد ممکن از شیوه نگارش خوانا و روان استفاده کنیم تا تشخیص نام برند و اطلاعات ضروری از قبیل تاریخ تولید و تاریخ انقضا برای خریدار سخت نباشد.

هزینه طراحی بسته ‌بندی زرشک توسط تیم طراحی اینپک به طور معمول بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است و مدت‌زمان موردنیاز جهت دیزاین بین ۵ تا ۱۵ روز کاری است. باید توجه داشت که این مقادیر حدودی بوده و با درنظرگرفتن جزئیات هر پروژه می‌توانند تغییر کنند.

چرا بسته ‌بندی زرشک یک نیاز است

زرشک از جمله میوه‌های خوش‌رنگ است که علاوه بر طعم دلنشین، دارای خواص بی‌شماری است که برای حفظ این خواص به بسته‌بندی نیاز دارد. استفاده از بسته ‌بندی مناسب برای تمامی محصولات کارخانه‌ای یک نیاز ضروری به شمار می‌رود. امروزه باتوجه‌به تعدد شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی و محصولات آماده، تقاضا برای طراحی بسته‌بندی خلاقانه نیز بالاتر رفته است.

صاحبان برند به این باور رسیده‌اند که محصولات دارای بسته‌بندی مناسب، شانس فروش بالاتری به نسبت دیگر محصولات دارند و در صدد یافتن ایده‌های نوین در طراحی بسته‌ بندی هستند. زرشک از محصولاتی است که به دلیل اهمیت بالای آن در زمینه صادرات، نیاز به دیزاین بسته ‌بندی شکیل و مقاوم دارد.

بسته ‌بندی اولین سد حفاظتی محصول در برابر آلودگی‌ها، تغییرات محیطی و میکروارگانیسم‌ها است که در کنار آن نقش مهمی در بازاریابی و فروش می‌تواند ایفا کند. طراحی بسته‌بندی زرشک می‌تواند رنگ و رایحه محصول را حفظ کند و در نتیجه آن تجربه طعم زرشک اصیل ایرانی را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان آورد.

ویژگی‌های طراحی بسته ‌بندی زرشک خوب

مهم‌ترین وظیفه بسته ‌بندی محافظت از محصول در برابر خطرات احتمالی و آلودگی‌ها است. در کنار محافظت، بسته ‌بندی اولین نکته‌ای است که خریداران با آن مواجه می‌شوند و موردتوجهشان قرار می‌گیرد. از جمله ویژگی‌های بسته‌بندی زرشک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه

زرشک جزو حساس‌ترین مواد غذایی است که با کوچک‌ترین ضربه‌ای دچار آسیب شده و بافت خود را از دست می‌دهد. ازاین‌رو بهتر است در انتخاب بسته ‌بندی به استحکام آن توجه کافی داشته باشیم.

نفوذناپذیری نسبت به اکسیژن و هوا

قرارگرفتن در معرض هوا و اکسیژن می‌تواند منجر به اکسایش و کاهش کیفیت زرشک شود. در نتیجه طراحی بسته‌بندی زرشک بهتر است به شیوه‌ای صورت گیرد که هوا ردوبدل نشود.

داشتن طراحی خلاقانه و استفاده از نقوش بااصالت ایرانی

زرشک یکی از سوغات‌های مخصوص ایران است و بهتر است در طراحی بسته ‌بندی آن این نکته را مدنظر داشته باشیم. استفاده از طرح و نقش‌های ایرانی می‌تواند هویت اصلی این ماده غذایی باارزش را یادآور شود.

مقاومت در برابر رطوبت

باتوجه‌به اینکه زرشک معمولاً به شکل خشک شده بسته ‌بندی می‌شود باید در نظر داشت که بسته ‌بندی این ویژگی را حفظ کند تا کیفیت زرشک با جذب رطوبت محیط پایین نیاید.

شکیل بودن طرح بسته‌بندی

داشتن بسته ‌بندی شکیل یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند در فروش محصول تأثیر داشته باشد. بسته‌ بندی شکیل این پیام را به خریدار می‌رساند که شما برایشان احترام قائل هستید و بهترین‌ها را فراهم آورده‌اید.

داشتن صرفه اقتصادی

در طراحی بسته‌بندی زرشک باید در نظر داشت دیزاینی را که انتخاب می‌کنیم به‌گونه‌ای باشد که مبلغ نهایی آن برای خریداران منطقی باشد.

هم‌راستا بودن بسته‌ بندی با اصول بازاریابی

در پکیجینگ دیزاین زرشک باید به اصول اولیه بازاریابی توجه داشته باشیم. اصول بازاریابی مانند نقشه راهی است که به ما در راستای فروش بیشتر و هدفمند محصول کمک می‌کند.

ارائه اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، نام برند و…

در یک بسته بندی مناسب باید اطلاعات ضروری به وضوح نوشته شود تا خریداران بتوانند با کمترین زحمت به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

خلاقیت و عدم تشابه با نمونه‌های بازار

از مهم‌ترین ویژگی‌های بسته‌ بندی داشتن طراحی منحصربه‌فرد و خلاقانه است. سعی کنید در طراحی بسته‌بندی زرشک برند خود هرگز از نمونه‌های مشابه رقبا کمک نگیرید.

چاپ باکیفیت و پررنگ طرح

بهتر است بسته ‌بندی که انتخاب می‌کنیم ویژگی‌های بالا را داشته باشد تا محصول در بالاترین حد کیفیت به دست مصرف‌کنندگان برسد. همچنین خوب است بسته ‌بندی به‌گونه‌ای باشد که بخشی از محصول در معرض دید خریدار باشد تا بتواند رنگ و کیفیت زرشک را مشاهده نماید.

طراحی بسته‌ بندی زرشک چه انواعی دارد

در دیزاین بسته‌بندی زرشک می‌توانیم از جنس‌های گوناگونی استفاده کنیم. از جمله جنس‌های مناسب جهت بسته ‌بندی زرشک عبارت‌اند از:

باید در نظر داشت که هر جنس بسته‌ بندی باید باتوجه‌به فاکتورهایی مانند تازه یا خشک بودن زرشک، محل عرضه، قدرت خرید جامعه هدف و… انتخاب شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. به طور مثال اگر قصد ارائه زرشک به شکلی لاکچری را دارید بهتر است از بسته‌ بندی شیشه‌ای با لیبل‌های طراحی شده استفاده کنید و یا اگر قصد عرضه کلی زرشک با هزینه بسته ‌بندی کم را دارید بهتر است از بسته‌ بندی‌های پلاستیکی بهره ببرید.

بسته ‌بندی زرشک مناسب صادرات

دیزاین بسته ‌بندی زرشک ایرانی جهت صادرات، مانند طراحی بسته‌بندی زعفران، به دلیل اهمیت بالای آنها در زمینه صادرات باید به شیوه‌ای صورت گیرد که نشان‌دهنده اصالت و فرهنگ این محصول باارزش باشد. در طراحی بسته‌بندی زرشک صادراتی می‌توانیم تمرکز بیشتری بر روی استفاده از المان‌های سنتی و ایرانی داشته باشیم تا خریداران با دیدن آنها به ماهیت محصول پی برده و به پیشینه آن تا حد قابل قبولی واقف شوند.

باید در نظر داشت که بسته ‌بندی مناسب محصولات صادراتی باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد تا در جابه‌جایی‌ها و ضربات احتمالی تا رسیدن به مقصد بتواند از محصول حفاظت کند.

هزینه طراحی بسته‌بندی زرشک

هزینه طراحی بسته ‌بندی توسط شرکت طراحی اینپک به طور حدودی بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که باتوجه‌به جزئیات هر پروژه می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد. قیمت طراحی بسته‌بندی به فاکتورهایی نظیر

  1. شرکت انجام‌دهنده طراحی
  2. سابقه و تجربه طراح
  3. پیچیدگی و ظرافت طرح

بستگی دارد که باید در نظر گرفته شوند. توجه داشته باشید که هزینه طراحی بسته ‌بندی زرشک در واقع سرمایه‌گذاری بلند مدتی است که بر روی برند خود انجام می‌دهید که در پی آن پیشرفت خواهید کرد.

مدت‌زمان موردنیاز جهت طراحی بسته ‌بندی زرشک چقدر است

مدت‌زمان موردنیاز برای طراحی بسته‌بندی زرشک به طور معمول بین ۵ تا ۱۵ روز کاری است که باید در نظر داشت که باتوجه‌به جزئیات پروژه این زمان می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد.

درباره تیم طراحان این پک

تیم طراحی بسته‌ بندی این پک به مدیریت مجتبی ملاکی، دیزاینر باتجربه و خوش‌ذوق جوان، تاکنون با بیشتر از ۲۵۰ شرکت تولیدکننده سابقه همکاری داشته‌اند. مشاوران شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک با بیشتر از ۱۰ سال سابقه طراحی جهت مشاوره طراحی بسته ‌بندی در خدمت شماست. می‌توانید از طریق کلیک بر روی لینک قبل با ما در تماس باشید.

پروسه طراحی بسته ‌بندی زرشک چگونه است

جهت ثبت سفارش طراحی بسته ‌بندی زرشک توسط شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک، می‌توانید با شماره ۰۵۱۳۶۰۲۲۱۷۰ تماس گرفته و پس از ارسال قرارداد طراحی بسته ‌بندی توسط طراحان برای شما و مطالعه مفاد آن، سفارش خود را ثبت کرده و در جریان جزئیات کار قرار بگیرید.

بسته‌بندی شیک، راهی برای صادرات بهتر زرشک!

زرشک یکی از مواد غذایی مهم و از محبوب‌ترین سوغاتی‌های ایران است که به سراسر جهان صادر شده و نقش مهمی در سبد غذایی افراد دارد. داشتن بسته ‌بندی شیک لازمه فروش این محصول است که می‌تواند به پیشرفت بیشتر تیم تولیدکننده منجر شود. طراحی خلاقانه و مناسب بسته‌ بندی زرشک، قدمی بزرگ در راستای صادرات بیشتر و برندینگ مجموعه شما است.

طراحی بسته‌ بندی مقاوم و شکیل برای محصولات صادراتی از اهمیت ویژه‌تری به دلیل معرفی فرهنگ و اصالت آن محصول برخوردار است. به دنبال شرکت طراحی بسته‌ بندی زرشک می‌گردید؟ تیم طراحی بسته ‌بندی اینپک جهت مشاوره بسته‌ بندی زرشک در خدمت شماست.

Rate this page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *