طراحی بسته‌بندی لواشک چیست؟ طراحی بسته‌ بندی لواشک (Fruit leather packaging) یکی از انواع طراحی بسته ‌بندی مواد غذایی است که به دلیل محبوبیت این محصول در میان ایرانیان، موردتوجه شرکت‌های تولیدکننده قرار گرفته است. لواشک یکی از تنقلات خوش‌طعم و البته مفید است که در دیزاین بسته ‌بندی آن، همانند طراحی بسته ‌بندی میوه خشک باید حفظ سلامت و کیفیت را اولویت قرار دهیم.

مهم‌ترین وظیفه بسته‌ بندی حفاظت از محصول در برابر آلودگی‌های محیطی است و در کنار آن، بسته‌ بندی لواشک همانند بسته ‌بندی خشکبار باید ویژگی‌هایی نظیر مقاومت کافی در هنگام حمل و نقل، داشتن صرفه اقتصادی، خلاقیت و عدم تشابه با نمونه‌های موجود در بازار و… را داشته باشد.

بهتر است در حین طراحی بسته ‌بندی لواشک به نوع آن توجه داشته باشیم و از تصاویر و المان‌های مرتبط با آن استفاده کنیم. به‌عنوان‌مثال به‌کاربردن تصاویر آلوچه و رنگ‌های مکمل آن در طراحی بسته بندی لواشک جنگلی می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد که به خریداران این امکان را می‌دهد تا با نگاه‌کردن به دیزاین بسته‌ بندی به ماهیت آن پی ببرند.

هزینه طراحی بسته ‌بندی لواشک به فاکتورهای گوناگونی مانند سابقه و تجربه کار طراح، شرکت انجام‌دهنده طراحی، ددلاین پروژه و… بستگی دارد. به طور معمول هزینه دیزاین بسته ‌بندی توسط تیم طراحی این پک بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان بوده و مدت‌زمان لازم برای انجام سفارش طراحی، بین ۵ تا ۱۵ روز کاری است.

ویژگی‌های موردنیاز برای بسته ‌بندی لواشک

بسته‌ بندی مناسب برای نگهداری لواشک باید استاندارد و ویژگی‌های مشخصی را داشته باشد تا محصول در بهترین کیفیت خود به دست خریداران برسد. از جمله ویژگی‌های موردنیاز برای پکیج لواشک عبارت‌اند از:

  1. داشتن استقامت بالا و توانایی حفاظت فیزیکی از محصول
  2. حفاظت در برابر آلودگی‌های محیطی و میکروارگانیسم‌ها
  3. عدم نفوذ هوا و اکسیژن به داخل بسته ‌بندی
  4. هم راستایی با قواعد بازاریابی
  5. عدم انتقال بو و مزه خارجی به لواشک
  6. الگو ساخت کاربردی و راحت جهت استفاده مصرف‌کنندگان
  7. خلاقیت طراحی و عدم تشابه با نمونه‌های رقیب
  8. طراحی زیبا و متناسب با نوع محصول
  9. عدم انتقال رطوبت اضافی به محصول و حفظ خشکی آن

بسته‌ بندی لواشک به چه شکل‌هایی امکان‌پذیر است

طرز بسته ‌بندی لواشک تا حد زیادی به نوع و مقدار آن بستگی دارد. در انتخاب نوع بسته ‌بندی باید در نظر داشته باشیم که محصول چه ویژگی‌هایی دارد. در ادامه برخی از انواع مرسوم بسته ‌بندی لواشک آورده شده است:

طراحی بسته بندی لواشک فله

این نوع از بسته‌ بندی برای مقادیر زیاد لواشک استفاده می‌شود و معمولاً از سلفون مخصوص لواشک برای آن استفاده می‌شود که یکی از ساده‌ترین انواع پکیجینگ است. پس از آن لیبل مشخصات محصول بر روی آن چسبانده شده و اطلاعات ضروری بر روی آن درج می‌شود.

مزایا استفاده از سلفون مخصوص لواشک، هزینه پایین و صرفه اقتصادی بالای آن است؛ اما باید در نظر داشته باشید که این نوع بسته ‌بندی مقاومت زیادی نداشته و به‌راحتی می‌تواند مورد صدمه قرار بگیرد.

دیزاین بسته‌بندی لواشک ظرفی

به طور معمول استفاده از ظروف بسته ‌بندی لواشک می‌تواند یک انتخاب مناسب به‌عنوان بسته ‌بندی ثانویه باشد. مرسوم‌ترین جنس این نوع بسته ‌بندی، ظروف پلاستیکی هستند که در کنار مقاومت کافی در مقابل رطوبت و… از محصول محافظت می‌کنند.

پکیجینگ دیزاین لواشک پذیرایی

بسته ‌بندی اولیه لواشک پذیرایی به طور معمول به شکل لقمه‌ای و تک‌نفره صورت می‌گیرد که بر روی بسته‌بندی، طرح و اطلاعات ضروری محصول درج می‌شود.

بسته‌ بندی پیلوپک برای لواشک

بسته‌ بندی پیلوپک می‌تواند یک انتخاب مناسب برای لواشک باشد. این نوع از پکیجینگ ماندگاری لواشک را تا حد زیادی بالا برده و از فساد به طور طولانی‌مدت جلوگیری می‌کند.

انتخاب تصاویر و طراحی بسته‌ بندی متناسب با نوع لواشک

در دیزاین بسته‌ بندی خوب است به نوع لواشک نیز توجه داشته باشیم. به طور مثال استفاده از تصاویر و المان‌های مرتبط در طرح روی بسته‌بندی می‌تواند یک راه خوب برای تشخیص راحت نوع محصول با یک نگاه برای خریداران باشد.

به‌عنوان‌مثال در طراحی بسته‌ بندی لواشک آلبالو می‌توانیم از تصاویر این میوه و رنگ‌های مکمل رنگ آلبالویی استفاده کنیم. همین‌طور نیز در طراحی بسته ‌بندی لواشک گوجه سبز خوب است از المان‌های طراحی شده این میوه بهره بگیریم و پالت رنگی طرح را بر اساس رنگ سبز انتخاب کنیم تا خریدار بتواند به‌راحتی با نگاه‌کردن به بسته‌بندی، طعم لواشک را تشخیص دهد.

بسته ‌بندی ثانویه و مادر، راهی برای ارائه بهتر محصول

اولین بسته‌ بندی که برای محصول در نظر می‌گیریم از حساسیت بالایی برخوردار است و باید از لحاظ کیفیت و بهداشت، استانداردهای بالایی داشته باشد. بسته ‌بندی اولیه محصول، اولین سد دفاعی آن در مقابل آلودگی‌ها و دیگر خطراتی است که در طی انتقال لواشک از کارخانه تا مراکز فروش می‌تواند آن را تهدید کند.

بسته ‌بندی ثانویه لایه دوم از بسته‌بندی است که در تماس مستقیم با محصول نیست؛ اما از اهمیت بالایی برخوردار است. بسته‌ بندی ثانویه وابسته به محصول می‌تواند به شیوه‌های گوناگونی طراحی و ساخته شود. به طور مثال گاهی می‌تواند به شکل بسته ‌بندی پیلوپک و گاه به شکل جعبه‌های بسته ‌بندی باشد که محصول با بسته ‌بندی اولیه در داخل آن قرار می‌گیرد.

بسته‌ بندی ثانویه یک انتخاب مناسب برای بازاریابی حرفه‌ای تر و همچنین ایجاد حفاظت بیشتر از محصول است که بهتر است ویژگی‌هایی مانند موارد زیر را داشته باشد:

در کنار استفاده از بسته ‌بندی ثانویه، می‌توانیم از بسته ‌بندی مادر نیز بهره ببریم. پکیج مادر یک راه خوب برای جابه‌جایی محصول (به‌خصوص محصولات کوچک مانند لواشک پذیرایی) است. به‌طورکلی استفاده از بسته‌ بندی مادر برای زمانی است که می‌خواهیم تعدادی از محصول تولید شده که دارای بسته ‌بندی اولیه و ثانویه است را به محل دیگری انتقال دهیم و برای این کار به طور معمول برای سهولت بیشتر از کارتن یا جعبه مادر کمک می‌گیریم.

هزینه طراحی بسته‌بندی چقدر است

قیمت طراحی بسته ‌بندی لواشک به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که برخی از آنها عبارت‌اند از:

به‌طورکلی بها طراحی بسته‌ بندی لواشک توسط تیم طراحی این پک بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که هزینه نهایی پس از بررسی جزئیات پروژه اعلام خواهد می‌شود. خوب است توجه داشته باشید صرف هزینه و وقت برای داشتن طراحی بسته‌ بندی حرفه‌ای و خلاقانه، گام بزرگی است که در راستای پیشرفت برند و افزایش نرخ فروش محصولات خود برمی‌دارید.

مدت‌زمان موردنیاز برای دیزاین بسته ‌بندی چقدر است

برای طراحی بسته‌بندی لواشک توسط تیم دیزاین این پک حدوداً بین ۵ تا ۱۵ روزکاری زمان نیاز است که این مدت با درنظرگرفتن پیچیدگی یا سادگی طرح موردنظر شما ممکن است کمتر یا بیشتر شود. طراحی بسته ‌بندی نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد در نتیجه بهتر است زمان کافی برای آماده‌شدن سفارش طراحی را در نظر بگیرید.

راه‌های ارتباطی جهت ثبت سفارش بسته ‌بندی لواشک

نیاز به طراحی بسته ‌بندی لواشک دارید؟ کافی است با شماره‌تلفن ۰۵۱۳۶۰۲۲۱۷۰ تماس گرفته و با مشاوران ما در ارتباط باشید. پس از راهنمایی و مطالعه مفاد قرارداد طراحی بسته‌ بندی و انجام هماهنگی‌های لازم، پروسه طراحی آغاز خواهد شد. همچنین می‌توانید به‌صورت حضوری سفارش خود را ثبت کرده و یا از طریق سایت این پک اقدام کنید.

طراحی بسته ‌بندی خلاقانه لواشک، راهی برای شناخته شدن برند

باگذشت زمان و گسترش صنعت و تعدد شرکت‌های تولیدکننده، اهمیت بسته ‌بندی خلاقانه بیشتر از پیش شده است. شما به‌عنوان تولیدکننده، برای متمایزکردن محصول خود در میان انبوه محصولات مشابه در قفسه فروشگاه، نیاز به بسته‌ بندی شاخص و حرفه‌ای دارید.

خوب است بدانید شناخته شدن برند و داشتن مشتریان وفادار، نیازمند استانداردهای بالایی است که یکی از آنها داشتن بسته ‌بندی حرفه‌ای و متناسب با محصول است. پکیجینگ دیزاین باکیفیت راهی است که می‌توانید از طریق آن توجه مشتریان را به سمت محصول خود معطوف کنید و شانس فروش خود را بالاتر ببرید.

درباره شرکت طراحی این پک بیشتر بدانید

این پک مجموعه‌ای از طراحان خلاق و خوش‌ذوق است که از سال ۱۳۹۱ گرد هم آمده و افتخار همکاری با بیشتر از ۲۵۰ برند تولیدکننده را داشته‌اند. مجتبی ملاکی، سرپرست تیم طراحان این پک، تحصیلات آکادمیک خود را نیز در این رشته گذرانیده و اکنون در این زمینه فعال است.

 جهت ارتباط با تیم طراحان این پک و دریافت مشاوره طراحی بسته‌بندی می‌توانید از طریق کلیک بر روی لینک قبل اقدام نمایید.

Rate this page

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *