طراحی بسته‌بندی فلافل چگونه است؟ طراحی بسته ‌بندی فلافل (falafel) یکی از انواع طراحی بسته ‌بندی فست فود است که به دلیل طعم دلپذیر این غذا موردتوجه تولیدکنندگان این محصول قرار گرفته است.فلافل یکی از غذاهای نیمه آماده است که برای ماندگاری بالا نیاز به بسته‌ بندی مناسب دارد.

هر محصول برای ارائه هرچه بهتر در میان محصولات انبوه شرکت‌های تولیدکننده به بسته ‌بندی مناسب نیاز دارد تا توجه خریداران را به خود جلب کند. پکیجینگ دیزاین فلافل به شیوه‌های گوناگون صورت می‌گیرد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند و باتوجه‌به نیازهای کارفرما انتخاب می‌شوند.

بسته‌ بندی مناسب فلافل همانند بسته‌ بندی دیگر مواد غذایی باید ویژگی‌هایی نظیر استقامت بالا در برابر ضربات، حفظ سلامت محصول در برابر میکروارگانیسم‌ها، صرفه اقتصادی و… را داشته باشد. همچنین خوب است بخشی از محصول در بسته ‌بندی دیده شود تا خریداران با اطمینان خاطر از کیفیت ظاهری محصول بتوانند خرید کنند.

هزینه طراحی بسته ‌بندی فلافل به فاکتورهای گوناگونی مانند موارد زیر بستگی دارد:

به‌طورکلی قیمت طراحی توسط تیم اینپک بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که باتوجه‌به جزئیات هر پروژه می‌تواند متفاوت باشد. همچنین مدت‌زمان موردنیاز جهت انجام طراحی بین ۵ تا ۱۵ روزکاری است.

چرا به طراحی بسته ‌بندی فلافل نیاز داریم

بسته ‌بندی محصولات غذایی نیمه آماده نسبت به دیگر محصولات از اهمیت بالاتری برخوردار است که این موضوع به دلیل حساسیت مواد غذایی نسبت به فاسد شدن و کاهش کیفیت آنها است. با گذشت زمان و بیشتر شدن درگیری‌های انسان‌ها، تقاضا برای مواد غذایی نیمه آماده افزایش‌یافته و ازاین‌رو مهم است بسته ‌بندی به بهترین شیوه صورت گیرد.

بسته‌بندی خلاقانه راهی برای ارائه هرچه بهتر محصول به مشتریان است که می‌تواند شرکت شما را در میان انبوه شرکت‌های  تولیدکننده مشابه، متمایز جلوه داده و منجر به شناخت بهتر برند شما شود. از طرفی بسته ‌بندی مهم‌ترین و اولین سد دفاعی محصول در برابر خطرات محیطی نظیر آلودگی‌ها، میکروارگانیسم‌ها و… است و به این دلیل موردتوجه قرار گرفته است.

طبق آمار، اکثر خریدهای ما بر اساس احساسات و نه مطابق با نیازهای واقعی ما صورت می‌گیرند. طراحان بسته ‌بندی فلافل این موضوع را به‌درستی درک کرده‌اند و همواره در پی ایده‌های بسته‌ بندی باهدف برانگیختن احساسات خریداران هستند. به طور مثال در طراحی بسته ‌بندی فلافل اهوازی خوب است طراحی به‌گونه‌ای انجام شود که طعم تندی دلپذیر غذاهای جنوب در ذهن خریدار تداعی شود.

ویژگی‌های بسته ‌بندی فلافل

در بسته ‌بندی مواد غذایی باید مواردی را در نظر داشته باشیم تا محصول در سلامت و کیفیت کامل به دست مصرف‌کنندگان برسد. پکیجی مناسب محصول است که تمامی نیازهای تولیدکننده در راستای حفظ سلامت و عدم فساد محصول و نیازهای خریدار در جهت کیفیت مطلوب آن را برآورده سازد. از جمله ویژگی‌هایی که بسته ‌بندی فلافل باید داشته باشد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. استقامت بالا و توانایی حفاظت از محصول در برابر ضربات احتمالی حین جابه‌جایی
 2. حفظ سلامت و محافظت از محصول در برابر میکروارگانیسم‌ها
 3. توانایی تحمل دما پایین و انجماد
 4. طراحی زیبا و چاپ باکیفیت
 5. الگو ساخت کاربردی و سهولت در استفاده
 6. فونت واضح و ارائه اطلاعات ضروری مانند تاریخ تولید و انقضا
 7. هم راستا بودن با اصول بازاریابی
 8. خلاقانه بودن و عدم تشابه با نمونه‌های موجود در بازار
 9. صرفه اقتصادی
 10. عدم انتقال بو و طعم خارجی به محصول
 11. عدم انتقال رطوبت اضافی
 12. زیست‌تجزیه‌پذیری و هم‌راستا بودن با اصول زمین سبز
 13. نفوذناپذیری نسبت به هوا و اکسیژن

انواع پکیجینگ دیزاین فلافل

در  طراحی بسته‌بندی فلافل همانند طراحی بسته ‌بندی مواد غذایی دیگر، انتخاب‌های گوناگونی داریم که می‌توانیم باتوجه‌به نیازمان از بین آنها بهترین گزینه را برگزینیم. در ادامه برخی از بسته‌ بندی‌های امکان‌پذیر برای فلافل را بررسی می‌کنیم.

بسته ‌بندی وکیوم مستقیم

در این نوع بسته‌ بندی از پلاستیک وکیوم استفاده می‌شود که پس از قراردادن محصول داخل آن، با استفاده از دستگاه تمامی هوا تخلیه می‌شود. این نوع بسته‌ بندی به دلیل دورنگه داشتن محصول از رطوبت و هوا انتخابی مناسب برای زمانی است که نیاز به ماندگاری طولانی‌مدت داریم.

بسته ‌بندی متالایز (سلفون صدفی)

استفاده از پکیجینگ متالایز جهت بسته‌ بندی فلافل می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد که در کنار قیمت مناسب، محافظت خوبی را برای محصول به ارمغان می‌آورد. پاکت‌های متالایز یک انتخاب خوب جهت داشتن بسته‌ بندی شکیل و درعین‌حال کم‌هزینه‌اند.

استفاده از ظروف پلاستیکی به همراه روکش

یکی از بسته ‌بندی‌های مرسوم برای فلافل می‌تواند استفاده از ظروف پلاستیکی باشد که به طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته خوب است توجه داشته باشید این نوع از بسته ‌بندی به نسبت بسته ‌بندی متالایز گران‌تر بوده و به دلیل دیرتجزیه پذیری پلاستیک، توصیه نمی‌شوند.

استفاده درست از تصاویر و رنگ در طراحی بسته ‌بندی

در دیزاین بسته‌بندی بهتر است از تصاویر و المان‌های مرتبط و هماهنگ با ماهیت محصول استفاده کنیم. به طور مثال طراحی بسته‌ بندی فلافل گیاهی بهتر است به شیوه‌ای انجام شود که مصرف‌کنندگان با دیدن بسته ‌بندی، به گیاهی بودن آن پی ببرند.

بسته ‌بندی محصول شما اولین چیزی است که خریداران با آن مواجه می‌شوند و مانند ویترین کوچکی که مطابق باسلیقه شما طراحی می‌شود، می‌تواند نگاه مشتریان را به خود جذب کند. یک دیزاین مناسب به خریداران این فرصت را می‌دهد که با استفاده از حواس پنج‌گانه خود، تا حد قابل قبولی به محتویات داخل بسته‌ بندی پی ببرند و در خرید محصول قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند.

در انتخاب پالت رنگی طرح می‌توانیم از رنگ‌های مکمل رنگ محصول استفاده کنیم. همچنین می‌توانیم از روان‌شناسی رنگ‌ها نیز بهره برده و بهترین انتخاب را داشته باشیم.

هزینه دیزاین بسته ‌بندی چقدر است

بها سفارش طراحی بسته‌ بندی به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که از جمله آن‌ها عبارت‌اند از:

به‌طورکلی قیمت طراحی بسته ‌بندی فلافل توسط تیم این پک بین ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان است که مبلغ نهایی پس از بررسی جزئیات هر طرح تعیین می‌شود. توجه داشته باشید صرف وقت و هزینه برای داشتن طراحی بسته‌بندی حرفه‌ای، گام بزرگی است که در راستای پیشرفت برند و افزایش نرخ فروش برمی‌دارید.

برای سفارش طراحی چقدر زمان نیاز است

برای دیزاین بسته ‌بندی حدوداً بین ۵ تا ۱۵ روزکاری زمان نیاز است که با درنظرگرفتن جزئیات پروژه ممکن است این زمان کمتر یا بیشتر شود. باتوجه‌به اینکه طراحی پکیج نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد، بهتر است زمان کافی برای سفارش طراحی خود را در نظر بگیرید.

روند ثبت سفارش طراحی بسته ‌بندی فلافل

روند سفارش طراحی در شرکت طراحی بسته‌بندی این پک بسیار آسان است. کافی است با شماره‌تلفن ۰۵۱۳۶۰۲۲۱۷۰ تماس گرفته و با مشاوران ما در ارتباط باشید. پس از مطالعه مفاد قرارداد طراحی بسته‌بندی و انجام هماهنگی‌های لازم پروسه طراحی آغاز خواهد شد.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید به‌صورت حضوری و یا از طریق سایت این پک با ما در ارتباط بوده و سفارش خود را ثبت نمایید.

درباره تیم طراحی بسته‌ بندی این پک بیشتر بدانید

شرکت طراحی بسته ‌بندی این پک از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را در زمینه دیزاین و ساخت بسته‌ بندی محصولات آغاز کرده و تاکنون افتخار همکاری با بیشتر از ۲۵۰ برند تولیدکننده را داشته است. تیم طراحی اینپک متشکل از چندین طراح زبردست و خوش‌ذوق، به سرپرستی مجتبی ملاکی، جهت مشاوره بسته‌بندی در خدمت صاحبان کسب‌وکار است.

4/5 - (3 امتیاز)

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *