09150554525

طراحی بسته بندی گل

طراحی بسته بندی گل

طراحی بسته‌بندی گل به چه شکلی صورت می‌پذیرد؟ طراحی بسته‌بندی گل (Flower packaging design) در زیبایی و جلوه آن نقش بسزایی دارد. گل‌ها به‌تنهایی زیبا هستند. اما زمانی که تعدادی شاخه گل کنار هم قرار می‌گیرند، نیازمند بسته‌بندی و طراحی خاص هستند تا زیبایی خود را بیشتر به رخ مخاطب بکشند.
این بسته‌بندی به‌صورت طراحی جعبه گل یا طراحی دسته‌گل انجام می‌شود. نظم و هارمونی گل‌ها در طراحی بسته‌بندی آن قرار دارد. اگر به دنبال یک بسته‌بندی جذاب و حرفه‌ای هستید، اینپک به کمکتان می‌آید.

 

نمونه بسته بندی گل

نمونه طرح بسته بندی گل طراحی شده توسط استودیو این پک را مشاهده کنید.

0

بهترین بسته بندی گل

طراحی و بسته بندی گل به چه صورتی انجام می‌شود؟ گل‌ها به خودی خود زیبا هستند، اما این نکته باعث نمی شود که انسان از حضور و تماشای گل‌ها، وقتی در نهایت زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند، لذت نبرد. اگر تناسب رنگ و اندازه بین گل‌های متفاوت حفظ شود، یک دسته گل می‌تواند بسیار زیبا ظاهر شود و خاطره ای شیرین و شاد را در ذهن به ثبت برساند.

البته، کنار هم قرار دادن گل، علم و هنر خاص خود را می‌خواهد و هر کسی نمی تواند این ادعا را داشته باشد که قادر است طراحی باکس از گل‌های زیبا داشته باشد. می‌توانید برای استفاده از خدمات مشاوره طراحی بسته بندی رایگان گل با ما تماس بگیرید. کسانی که در یک گل فروشی کار می‌کنند، در اثر تجربه و مهارتی که در طی سالیان به دست آورده اند، به خوبی می‌توانند یک دسته گل زیبا در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

اگر شما نیز به گل فروشی علاقه مند هستید و دوست دارید وارد این حوزه شوید و چنانچه در مورد طراحی دسته بندی گل، اطلاعاتی ندارید این متن را تا انتها مطالعه کنید. زیرا ما قصد داریم در مورد اصول طراحی دسته گل، انواع سبک دسته بندی گل، طراحی دسته بندی گل عروس، قیمت طراحی بسته بندی دسته گل و نکات مهم قرارداد طراحی بسته بندی گل با شما صحبت کنیم.

boxdesigning

0

سفارش طراحی بسته بندی گل
بسته بندی گل را سفارش دهید

سفارش طراحی بسته بندی گل

وابسته به ایده‌ای که دارید، طراحی بسته بندی گل می‌تواند 2 تا 3 روز کاری به طول بیانجامد.

شرکت طراحی بسته بندی این‌پک با داشتن 10 سال سابقه کاری در زمینه طراحی بسته بندی، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز برای طراحی بسته بندی گل است.

طراحی بسته بندی گل
طراحی بسته بندی گل

اصول طراحی دسته گل

اصولا برای خلق هر چیز زیبایی باید قواعد و اصول آن را رعایت کرد. برای داشتن یک دسته گل زیبا نیز باید اصول و قواعد خلق آن را رعایت کرد. نکاتی که در ادامه خواهیم آورد از جمله مهم ترین اصول در طراحی دسته بندی گل است که خوب است به هنگام ساخت یک دسته گل به آنها توجه کرد.

استفاده از رنگ‌های متنوع

استفاده از رنگ‌های متنوع و زیبا در کنار هم، می‌تواند باعث افزایش زیبایی و حجم در دسته گل شود. معمولا گل فروشان سعی می‌کنند گل‌هایی که رنگی تیره دارند را در کنار گل‌هایی که رنگی روشن دارند استفاده کنند.

تعادل

حفظ تعادل و زاویه در دسته گل نیز از دیگر اصول طراحی دسته بندی گل به شمار می‌رود. تعادل کمک می‌کند تا یک دسته گل، زیباتر و جشمنوازتر ظاهر شود و توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند. البته توجه داشته باشید که منظور ما از تعادل، حفظ تقارن نیست بلکه کج نبودن و حفظ زاویه در تمام جهات است. معمولا برای ایجاد تعادل، دسته گل را از سمت جلو، پشت، پهلو و بالای دسته گل مورد بررسی قرار می‌دهند. به این تعادل، تعادل بصری گفته می‌شود.

نوع دیگری از تعادل، که به آن تعادل فیزیکی گفته می‌شود مربوط به وزن گل و پایه ای است که در آن قرار داده می‌شود. معمولا گیاهانی که ساقه‌های بلند دارند و یا وزن آنها زیاد است باید در پایه‌هایی که می‌توانند وزن زیاد را تحمل کنند، قرار داده شوند.

تناسب

از دیگر اصول مهم طراحی دسته بندی گل، تناسب گل‌ها و فضایی است که قرار است گل‌ها در آن قرار گیرند. اگر قرار است گل‌ها در یک سبد یا یک ظرف سفالی قرار داده شوند باید بین اندازه گل و ظرف حاوی آنها، یک تناسب برقرار باشد. تناسب بین گل، شاخ و برگ نیز از دیگر مباحثی است که در تناسب باید رعایت گردد. به صورت کلی گفته می‌شود که یک گل باید یک و نیم تا 2 برابر اندازه ظرف ارتفاع و عرض داشته باشد.

هماهنگی و‌هارمونی در طرح گل

هماهنگی و وحدت در طرح‌ها گل نیز از جمله اصول طراحی دسته بندی گل به شمار می‌رود. رنگ و بافت گل‌ها باید با هم تناسب و هماهنگی داشته باشند تا یک دسته گل زیبا در اختیار قرار داده شود.

نقطه تاکید

نقطه ای از دسته گل که توجه بیننده را به خود جلب می‌کند، نقطه تاکید گفته می‌شود. در این قسمت می‌توان دو مورد متضاد از هم قرار داد و زیبایی دسته گل را به حد اعلا رساند. گاهی اوقات نیز می‌توان نقطه کانونی دسته گل را با بقیه اجزاء از نظر بافت، رنگ، اندازه و یا فرم متناسب در نظر گرفت.

طراحی دسته بندی گل عروس

یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در طول زندگی برای دختران پیش خواهد آمد، مراسم عروسی است. به همین دلیل، دختران، معمولا دوست دارند همه چیز به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا شود. دسته گل عروس، یکی از روش‌هایی است که نشان می‌دهد عروس خانم‌ها، چه سلیقه ای دارند. حتی برخی اعتقاد دارند که یک دسته گل می‌تواند احساسات و عواطف عروس را نیز نشان دهد. از آنجایی که همه چیز عروس در شب عروسی اش، در نظر دیگران مهم جلوه می‌کند پس لازم است به هنگام خرید و انتخاب دسته گل نیز به جاهایی مراجعه کنید که طراحی دسته بندی گل را به بهترین شکل و با توجه به قواعد و اصول منحصر به خود، انجام می‌دهند. از جمله نکاتی که یک گلفروش به هنگام آماده کردن دسته گل عروس باید مورد توجه قرار دهد، نکات زیر قابل عنوان هستند:

لباس عروس

یک گل فروش حرفه ای، به هنگام طراحی دسته بندی گل برای عروس، از او در مورد نوع لباسی که قصد دارد به تن کند سوال می‌پرسد. معمولا اگر دنباله لباس عروس بلند باشد بهتر است دسته گل‌های آبشاری برای دسته گل انتخاب گردد. اگر عروس لباس پرنسسی به تن می‌کند بهتر است یک دسته گل گِرد به دست بگیرد. این نکته یکی از مهم ترین نکاتی است که به هنگام طراحی دسته گل عروس باید مورد توجه قرار داده شود.

استفاده از گل طبیعی و یا مصنوعی

برخی عروس‌ها دوست دارند یک دسته گل از گل طبیعی در دست بگیرند و عده ای دوست دارند تا آخر عمرشان، این دسته گل را در اتاق خواب خود نگهداری کرده و با نگاه کردن به آن شادی شب عروسی خود را به یاد آورند. در این شرایط، نظر عروس و داماد در مورد اینکه به گل طبیعی علاقه دارند و یا گل مصنوعی، حتما باید پرسیده بود.

بودجه

یک گل فروش حرفه ای، از عروس و داماد، در مورد هزینه ای که برای دسته گل قرار است صرف کنند، سوال می‌کند. برخی دسته گل‌ها هزینه بالایی ندارند اما برخی از دسته گل‌های عروس ممکن است با هزینه‌های بالایی ساخته شوند. به همین دلیل بهتر است به عنوان فردی که در یک گل فروشی کار می‌کند و یک عروس و داماد برای سفارش گل به او مراجعه می‌کنند، حتما در این رابطه با آنها صحبت کند.

انتخاب رنگ گل

کسانی که به صورت حرفه ای در حوزه طراحی دسته بندی گل برای عروس، فعالیت می‌کنند باید در مورد انتخاب رنگ‌ها، اطلاعات کاملی داشته باشند. البته اغلب عروس‌ها برای آنکه هماهنگی میان دسته گل و لباسشان را حفظ کنند، گل‌های سفید را ترجیح می‌دهند اما گل فروش‌ها نیز می‌توانند با پیشنهاد گل‌هایی که رنگ‌هایی آرام و ملایم دارند، زیبایی دسته گل را به نهایت برسانند. این نیز از دیگر مواردی که گل فروش‌ها باید از آن برخودار باشند و در حین کار از خود خلاقیت نشان دهند.

توجه به قد عروس

از دیگر نکات مهم به هنگام طراحی دسته بندی گل، توجه به قد عروس است. بهتر است برای عروس‌هایی که ریز نقش هستند و قد بلندی ندارند دسته گل‌هایی که کوچک می‌باشند، طراحی شود و برای عروس‌هایی که قد بلندی دارند، متناسب با قد آنها یک دسته گل زیبا طراحی گردد.

سبک طراحی دسته گل

موضوع دیگری که باید به هنگام طراحی دسته بندی گل برای عروس‌ها مورد توجه قرار داده شود، سبکی طراحی است. این مورد را می‌توانید از خود عروس و داماد سوال کنید و در صورتی که در این رابطه اطلاعاتی ندارند به آنها کمک لازم را ارائه دهید و در مورد سبک‌هایی که می‌توانند دسته گل را سفارش دهند با آنها حرف بزنید.

یکی از سبک‌های دسته گل عروس، دسته گل آبشار است. این نوع، مانند آبشار به سمت پایین آویزان شده و برای سالن‌هایی که بسیار مجلل و لوکس هستند، گزینه خوبی به شمار می‌رود. استفاده از انواع گل‌ها و تزیین آنها با روبان می‌تواند یک دسته گل زیبا را خلق کند.

برخی دسته گل‌ها حالت کلاسیک و قدیمی دارند. به این‌ها، دسته گل‌ها، بازویی گفته می‌شود و معمولا از گل‌های بلند در طراحی این نوع دسته بندی استفاده می‌کنند. ساقه بلند گل‌ها، می‌تواند تا آرنج عروس را بپوشاند.

برخی از دسته گل‌ها را می‌توان با یک کش و یا روبان به دست متصل کرد. به این نوع دسته گل، دسته گل دستنبدی گفته می‌شود و برای عروس‌هایی مناسب است که دوست ندارند در تمام مدت مراسم، دسته گل را در دست بگیرند. معمولا برای تزیین این نوع دسته گل ازگل‌هایی که سایز و ابعاد کوچکی دارند استفاده می‌کنند. مراسم‌های ساده و عروس‌هایی که لباس‌های ساده به تن می‌کنند از این دسته گل بسیار استقبال به عمل می‌آورند.

برخی از دسته گل‌ها نیز به صورت گرد هستند. این نوع، برای هر مراسمی مناسب است و طراحی آن وابسته به این است که گل فروش و فردی که دسته گل را طراحی می‌کند، مهارت و خلاقیت زیادی از خود نشان دهد.

بنابراین بسته بندی ادویه هم دارای سبک های خاص خودش است.

قیمت طراحی دسته گل

مهم ترین عاملی که می‌تواند بر روی قیمت طراحی دسته گل عروس تاثیرگذار باشد، نوع گل‌هایی است که برای طراحی انتخاب می‌شود. انواع مختلف گل، قیمت‌های متفاوتی دارند و این عامل به طور مستقیم بر روی قیمت دسته بندی طراحی گل تاثیر دارد.

موضوع دیگری که بر روی قیمت تاثیر دارد، سبک انتخاب شده برای دسته گل است. سبک‌هایی که ساخت آنها زمان بیشتری را از گل فروش می‌طلبد، قیمت بالاتری دارند و خوب است زمانی که یک عروس و داماد برای سفارش دسته گل مراجعه می‌کنند حتما این موضوع را به آنها گوشزد شود.

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *